Jump to content
Българският форум за музиканти

Оптичен тунинг :)


Recommended Posts

Много добре рисуваш и имаш въображение.

Ако работиш с хора, които лакират добре със здрави лакове отгоре, може да дам една китара за малко пиниз идните месеци :D.

 

Иначе, като гледам първите снимки и душата ми се изпълва с грешни помисли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Иначе, като гледам първите снимки и душата ми се изпълва с грешни помисли...

 

И при мен е така.

Бях сигурен, че едното пиче с боядисаните цици съм го виждал някъде.

После видях, че е снимано във ВТ и работата стана ясна.

 

Готина аерография.

Аз също работя по една китара, която може да има нужда от оптичен тунинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасни неща! :)

Скоро ще си взимам нова китара(акустична) и най-вероятно ще ти дам нея за преобразяване...

Нали може да Ви се има пълно доверие...защото това ще е чисто нов и все пак не много евтин инструмент...и ми се иска с нея да се представям за напред!?! :):yes:

 

Започвам да търся картинки вече...

 

Ще се свържа с теб по телефона.

До скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, къде ми изчезна мнението :)

та бях отговорила на повечето въпроси: Относно дали можа да ни се има доверие, н емисля че аз трябва да го казвам и няма как да ви обедя, но ДА може ;)

Работим с качествени лакове и бои, за мен рисуването е мого важно и държа на качеството ;)

Много се радвам, че ви харесват нещата ми, Благодаря много ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да споделя с вас един проект :crying:

ето я преди:

2905719250101849146S200x200Q85.jpg 2044708280101849146S200x200Q85.jpg

А ето я сега, но несглобена, предполагам като си я сглоби Ненко ще пусне повече снимки ;)

2209019370101849146S200x200Q85.jpg 2935214150101849146S200x200Q85.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх... Ако това, което виждам са артефакти по лака, а не прашинки отгоре СЛЕД изсъхването му.... лошава работа... :) Аз поне не бих се гордял с подобно лакиране... Дайте най-добре по-детайлни (не само като размер, но и по възможност тоя път на фокус) за да видим каква е хавата точно...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-детайлни снимки ще свършат добра работа.

vlex - ако китарата е само пръскане, без корекция на дефектите и портокаловата кора с водна шкурка, то такива артефакти често има, особено ако помешението не е внимателно обезпрашено. След това се оправят, ако няма големи количества прах.

 

И на мен ми е интересно какво са тия артефакти, защото поне на тези снимки не може да се каже.

Всъщност, май трябва към него да се обърна, че китарата вече е в него.

 

Между другото, какъв точно лак ползвате за покритие и колко ръце пръскате?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам по-подробни снимки и чесно казано не мога да разбера за какво говорите, кои са тези артефакти - точките ли имате предвид, ако е така това са ефекти не дефекти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано. Защото изглеждат като частици прах попаднали между ръцете лак. А това е кофти момент. Чакаме снимките с голяма резолюция :)

 

Евтиме, бе не е чак портокалова кора, защото се вижда, че има добър гланц по грифа например, но по тялото тия точки ме фрапираха направо...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, момичето не може да снима китарата с висока резолюция, понеже вече не е в нея. Ще видим китаристроителя в другата тема дали ще даде снимки. На мен лично рисуването по китарата страшно ми хареса и ако взема една китара, преди да ми я купят под носа, мисля да се възползвам от услугата.

 

След като видяхме една изрисувана китара, вече спокойно може да се каже, че се получава много добре!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само на мен ли точките ми се виждат като отблясъци? От толкова далече, за да е песъчинка, трябва да е ОГРОМНА песъчинка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, феникс, кво да кажа? Има и МНОГО прашни помещения :icon_shithappens:

 

Мда, поне разбрахме, че са строго желан ефект и то, получен със зор. Оказаха се просто бели пръски/точки имитиращи звезди. Получава се добре. Евтиме, ако вземеш пръчката и я даваш на девойката да не забравиш да споделиш как става :icon_shithappens:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах преди -имаш око, ръка и подход към аерографа! Песа ми харесва, макар и да изглежда малко....гладен :)

 

П.С. Това е дреха, която се предполага,че ще се пере. Не се ли замазва или изтрива рисунката след пране?

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.