Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся лютиер, професионална подръжка на Fender


Recommended Posts

Търся лютиер от Благоевград или София, с дълъг опит в подръжка на Fender грифове, смяна на прагчета, работа с нитроцелулозен лак и т.н.

0888210179, Иван

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Джимарата е имал пари да чупи по една китара в главата на всеки присъстващ на негов концерт, а аз едва събрах кинти да си взема 10 годишен USA neck.. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 годишен USA neck.
И какво му е за оправяне,моя е на 34 г мейпъл и е екстра,само позициите са за втора смяна,също препоръчвам Диката от Пловдив.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има счупен truss rod, прагчета за смяна и целия лак да се подмени от полиуретанов към нитроцелулозен, който откакто сме в ЕU е забранен за работа, но пък е най- добрия за акустиката на дървото. В общи линии не бих си играл толкова много ако за lefthand не се намираха толкова трудно грифове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При електрическа китара смяната на лака с друг тип ще има такова огромно значение за звука на китарата, колкото годината на производство на пепелниците във влака има връзка с тембъра на гласа на кондуктора. Имай го предвид.

Тънките лакове като шеллак се ползват много при скъпите акустични китари, защото звукоизлъчващите капаци(особено предния) на тези китари трябва да вибрират свободно и по-тежките лакове им запушват донякъде звука, докато шеллака е естествен продукт и образува слой, дебел микрометри, който почти не влияе на звука.

Лака върху грифа на електрическа китара обаче е съвсем друг случай, според мен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста голяма разлика, по- малка за тялото, повече за грифа. Разликата обаче се усеща когато свириш Floyd или Dire Straits , a ne Metallica, така че далеч не на всеки му дреме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добрия съвет, който мога да ти дам е да се обадиш на Диката от Пловдив и да се надяваш, че ще иска да се захване за твоята работа. Иначе, повярвай ми не му е никакъв проблем да ти я свърши, стига да иска, на мен ми е оправял Фендерите не въднъж и резултата е далеч по добър от леко нескопосната изработка на Фендер.

 

п.п. Между другото не свиря само Металика, макар и Money for nothing да не ми е най любимото парче и имам някаква идея, какво е определящо за саунда

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При електрическа китара смяната на лака с друг тип ще има такова огромно значение за звука на китарата, колкото годината на производство на пепелниците във влака има връзка с тембъра на гласа на кондуктора. Имай го предвид.

Тънките лакове като шеллак се ползват много при скъпите акустични китари, защото звукоизлъчващите капаци(особено предния) на тези китари трябва да вибрират свободно и по-тежките лакове им запушват донякъде звука, докато шеллака е естествен продукт и образува слой, дебел микрометри, който почти не влияе на звука.

Лака върху грифа на електрическа китара обаче е съвсем друг случай, според мен.

 

No comment!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтим е прав, макар че доста радикално се изразява.

2/3 от мойте китари са с нитро а при тях съм сменял грифове както ми падне. Повечето са Фендер между другото.

 

"Има доста голяма разлика, по- малка за тялото, повече за грифа."

Много съм заинтересован в обяснението за този извод ;-.)

 

Докато при самото тяло има акустично влияние дали има 20мм пластмаса върхо дървото или 5/6 слойя нитро, при гриф-а е значително по малко, до там че няма смисъл да се сменя лака. Ако искаш повече грип, по скоро изшкуркай с финна шкурка гърба на грифа.

 

Аз от много отдавна съм минал снобски подходи и просто споделиям практичен и реален опит вместо прочетено полу-знание. Хващам се с абсолютно всеки на бас, че няма да може да различи по слух дали китара има нитро или поли лакиран гриф.

 

А и това че обработка с нитро било забранено се отнася са съвсем други неща в защита на работници (по фабрики примерно).

 

Поздрави

Редактирано от aam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще споделиш ли защо мислиш така? Или просто "защото си е така"?

 

Евтим не е прав в случая!

Останалото е, както посочих - no comment.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.