Jump to content
Българският форум за музиканти

Стойки


slayer_fox

Recommended Posts

Любопитно ми е каде и как си оставате боздуганите когато не свирите. На леглото ли, до стената ли?

Аз си го оставах на леглото в легнало положение досега ама AXE ми разпраа, че така се е праебвала интонацията, не6то грифа се изкривявал 6тото главата е малко извита назад. Почнах сега да го подпирам на стената ссъс струните към стената. Има някви стойки по магазините гледам, но FenixBg ми вика че били тапи и се разпадали. Вие имате ли такива работи. А някои си окачат китарите на стената, тоест некава скоба забиват и на нея си окачват инструмента. Ама моя бас е малко тежак и ако го прасна на едно такова не6то ше земе да се срути през ноща и да ме прасне по тиквата докато спя. Тва си е опасно бе, мога да умра така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Еми аз искам да си взема такова за стената ама и моя бас е тежък....

Иначе мисля че тия стойките обикновенните са добре. Аз си го оставям м/у бюрото и стената така че само тялото се опира и в двете, грифа е във въздуха. Така си оставям и класическата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм мераклия за стойка(стойка, не Стойка!), засега я съхранявам в калъф, изправена... задушничко й е сигурно, но поне прах няма, не знам кое е по-добре... :think:

Пък тия за стената, то си трябва и стабилна мазилка/тухла/панел и т.н., миналата година реших да слагам стойка за сноуборда и сега си имам две пробойни за спомен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, стойката си е важна хава :godbless: Да не се бърка с позата, понеж' позата е тва дето го зафащаш СЛЕД като си остаиш китарата на стойката :bravo: При мене нещо пона напоследък така се получава, и питайте ме дали ми е гадно :bravo:

 

Та за стойката - аз си 'зех една от Фактора за 25 кинта - за 2 китари, от братски Китай. Екстра си е, регулираш(ебах тая дума, 5 пъти я поправям :) ) си височината - дето е важно, особено ако си с такава изкелеферчена китара като мойта дееба :headbang:

 

А тия за стена са удобни, ако не триаа да ти се мести стойката :headbang: Че иначе триаа да обикаляш само с теслата и бормашината :happy: Ае със здраве :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сички басове (3 на брой), китари (пак 3,ама двете са кремони, та ги брйте за половин) са по ъглите, подпрени на тялото. хубаво, лошо, туйто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Аз понеже си обичам китарите предпочитам куфара, а когато я оставям за кратко ползвам стойка. Не си струва за 15-20 лв да си развалям удоволствието. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В главата, особено когато е "килната" назад, не трябва да има напрежение, инъче грифа може да се изкриви, усуче или др. кофти работи...Доколкото съм чувал и скобите за стена също не се отразяват добре на инструмента, защото пак цялото напрежение е в главата и по-точно там където е лепена за грифа. Затова аз си ползвам стойки за баса и едната китара...Guitar stand пише на тях,мисля, че по 12 лв. бяха...бая стабилни се оказаха, едната почна да се разцентрова чак след 3 години

 

Имам обаче известен проблем с другата ми китара /тази на аватара/, тъй като досега за нея не съм намерил подходяща стойка :wall: Ако някой знае къде има по-нестандартни стойки, които да вършат работа в случая, ще съм много благодарен ако сподели инфо :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още ползвам кутията с която дойде баса, в нея има поставени на определени места, подходящо изрязани стириопорни парчета (те пак си дойдоха с кутията) и даже не съм махнал "чаршафите" с които се завива. През деня кутията стои на леглото, но през нощта - на земята, няма място и за двама ни в кревата :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава стойка:

 

doc_011157143472050.tif.big.jpg

 

Малко е неустойчива в странично отношение, но аз съм я сложил в един ъгъл до леглото ми и няма никаква опастност да падне. Това което ме възхищава в тази стойка е че като се сгъне (средната част слиза надолу а двете странични се прибират една към друга) става супер малка и компактна. Мога да си я сложа в джоба на калъфа и по репетиции да не се чудя къде да подпра китарата. Подарък ми е и не знам колко струва но едва ли е много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.