Jump to content
Българският форум за музиканти

Желаня звук


MDFk

Recommended Posts

Какъв искате да е звука на баса Ви? Или какъв е? Какъв звук искате да изкарате (или вече ползвате) - агресивен, мек, глух,"хлопащ"(да жужи), чист,изкривен, мнофо ниски,много високи и т.н. и

Опишете баса си така както бихте описали себе си, но сериозно. Не със особена обективност(от типа на "Аз не мога да свиря, но..."). Всеки може, само че различно.

 

Аз обичам баса да е с високи честоти, да жужи леко, но ми харесват ниските му възможности и това че се пренастройва с тон.тон и половина и пак се усеща присъствоето му.

Един вид - да е там, но да не те удря в лицето, а да респектира.

 

Ваш ред... :read: :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не писахме ли нещо подобно по този въпрос, за моето мнение, ето тука:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...indpost&p=32262

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз сравнително отскоро свиря на бас...и не мога да свиря много, но.../опа, това не биваше да го казвам :P /

та като изключим че има доста още да си формулирам представите и желанията за бас-звука...бих искал той да бъде доста плътен, с повече ниски и среди /вероятно защото баса ми има по-къса мензура и прекалява с високите, звучи малко рехаво на 1 и 2 струна/...в бъдеще се надявам да събера парички и за някой процесор, та да мога да му слагам и gain за някои парчета /за да стане хем плътен, хем режещ/...

Това е, не се смейте много ;)

ако се сетя за някои конкретни парчета, ще споделя, барем стане по-ясно... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не писахме ли нещо подобно по този въпрос, за моето мнение, ето тука:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...indpost&p=32262

Ъъъъъъъм, да...донякъде да.

Но идеята е не какво и как става, а как бихте искали да бъде - един вид идеал за Вас самите. И използването на малко повече литературност( :green: ) в описа - а не техническите подробности - 4KHz, presence и т.н....

Burton е напипал нишката(:Thumbs up: :headbang: ), плагиатствайте! :greenball:

 

edit: а и като гледам оная тема е останала малко незабелязана.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Х-м, например като тона на Doug Pinnick от King's X - плътен и с як драйв. Или кривия бас от късните години на The WHO (басистът е John Entwistle). Може и като Justin Chancelor - нечовешки добре влиза в звученето на Tool. Или Pino Paladino - фретлес, ама грозен колкото си ще :greenball:

 

В различни формации работи разл. тип звук, но ако ще ме помнят със звучене, определено бих искал да е нещо като горните - специфично и самобитно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено - Еберхард Вебер.

Звука на шестструнката на Патитучи също ми харесва, но горния е доста по-характерен и уникален, и близък до мойта душевност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се стремя да извличам колкото може по мек и дълбок звук който яко да уплътнява цялата хава. Зависи от парчето, но този начин на свирене ми е любим. Когато не свиря соло гледам да съм максимално пестелив във движенията на баса и по този начин успявам с няколко тона да извлека нужния ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено - Еберхард Вебер.

Звука на шестструнката на Патитучи също ми харесва, но горния е доста по-характерен и уникален, и близък до мойта душевност.

Palle Dannielson също забива много яко. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм фен на чистия и стегнат звук, без хлопане, браздене и пр. :headbang: Основния тон да си се чува, но да има ясно изразени среди. Много ми харесва звука на Rickenbacker 4000s, познат от доста записи от началото на 80'те :cheers: Не съм привърженик на прекаления драйв и един куп ефекти които да променят естествения звук на баса до неузнаваемост :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK MDFk ;) , ще караме литературно,

странно е за описание, но едно време исках звука да е като на изстрел от автоматично оръжие + подчертани ниски и лек драйв, да има откоси, баса да се чува като тежка картечница, но преди няколко месеца чух как звучи MusicMan свързан към компресор на DigiTech и усилвател Randall - та ако леко се подчертаят ниските и се добави малко gain - може би ще се получи това което смятам че трябва да е - освен да се чува басът, още и да се усеща с тялото, хм ... може би имам съдистични наклонности.

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам струните ми да не дзънкат по праговете да няма жужене но да има много дранчене което да си идва само от настройките в адаптора и кубето и същевременно да се свири меко. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK MDFk ;) , ще караме литературно,

странно е за описание, но едно време исках звука да е като на изстрел от автоматично оръжие + подчертани ниски и лек драйв, да има откоси, баса да се чува като тежка картечница, но преди няколко месеца чух как звучи MusicMan свързан към компресор на DigiTech и усилвател Randall - та ако леко се подчертаят ниските и се добави малко gain - може би ще се получи това което смятам че трябва да е - освен да се чува басът, още и да се усеща с тялото, хм ... може би имам съдистични наклонности.

Дреме ти за садистичните наклоннопти! :(

Много хубаво описание! Изкефи ме. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.