Jump to content
Българският форум за музиканти

Bc Rich, Jackson или Ibanez?


stormblastt

Recommended Posts

Здравейте! Все още събирам пари и мисля да си зема някой яка китарка...там е работата,че съм левичар и нямам особено голям избор на модели, привърженик съм на тези три марки : BC Rich, Jackson i Ibanez, досега съм свирил на нисък клас на Ibanez. А това са ми любимите модели от трите марки(които ги има за лява ръка)

 

http://www.thomann.de/de/bc_rich_nt_warlock_onyx_lh.htm

http://www.musik-service.de/ibanez-rg-370-...95745150de.aspx (за тая не мога да разбера а не намерих и характеристика дали това е Floyd Rose :punk_guitar: )

http://admin.jacksonguitars.com/images/pro...03160878_md.png (цвета ще е черен)

 

Свиря дет и блек и действително ми трябва нещо, което хем да вади адски добър ритъм, хем да пеят солата :D:P:D . Ще помоля да помогнете с мнения и впечатления, да споделите някой друг отзив, който на каквото е свирил :music336:

Редактирано от stormblastt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айбънец-а е от по-нисък клас - автоматично отпада. Аз бих избал Джаксън-а, защото съм имал и знам, че тази китара няма да те остави - можеш да разчиташ на нея. БиСи Рич-а също не е лош избор - ако имаш как да ги пробваш, виж коя ти е по-удобна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абее...много ясно, че от тея три китари Jackson USA RR1 е най-добър. Различен клас са, и като качество и като цена. Бъди по-конкретен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^100% съм съгласен :) Доуточни се и ще получиш по-смислени отговори.А между тия три китари няма съмнение според мен-РР1 и то не само защото и по принцип съм луд фен на тоя китарник :) Като казваш, че все още събираш пари...наясно си с цените, нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробваш и чуваш...

Ибанеца наистина е нисък клас и май отпада - избери си по-скъп модел за сравнение.

Иначе между другите две - само ти можеш да си избереш, а повечето мнения, които получаваш са базирани на личен вкус.

Най-добре потърси из тубата най-различни семпли(по възможност записвани от притежатели, не рекламни видеота) и си избери тази, която ти харесва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарен съм, че ми писахте, а иначе наистина чак в последствие видях за Jacksona че е мн скъп :/, така 4е колкото и да ми се иска май няма да мога да си го взема, za Ibaneza това е възможно най-високият клас, който се предлага за лява ръка по каталозите, така че ми остава да избирам само между Warlock-a и Ibaneza :/ , и така като прочетах коментарите май (след като Jacksona няма да мога да си го купя на тая цена и след като посоченият Ibanez е най-далече да се сравнява с другите две) не ми остава друго освен Warlock , просто повече от 1000 лв не мога да отделя :/ Благодаря ви все пак! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само нямам идея какви са тези BDSM humbuckers, ако някой от колегите има впечатления от тези адаптри може да сподели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ама сега като се загледах, тоя BC Rich не е никак зле - neck through конструкция, като е снабден с OFR тремоло.

Според мен си струва за тези пари.

Иначе гледах Jackson RR1T из нетя, много яко, обаче и много скъпо, а и BC Rich имат в тоя ценови клас...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом свириш блек и дет метъл едва ли ще има нещо, което да ти се вписва повече в стила от бс рич-а. По принцип уарлока е такава брадва, че е малко необичайно ако изкараш нещо от нея, което е различно от брутално. А относно адаптерите - пасивни са и ги слагат на всички китари, освен ако не е EMG или нисък клас китара. Не е и проблем да сложиш някакви други адаптери след време, все пак щом си заделил към 1200 лева за китарата. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само нямам идея какви са тези BDSM humbuckers, ако някой от колегите има впечатления от тези адаптри може да сподели :rolleyes:

Това са много приятни хъмове за шумен метъл. Ако някой продава такива извадени не от bronze series B.C.Rich бих ги купил да ги сложа на друга китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един малко нуубски въпрос който ще е :rolleyes: каква е разликата м/у активни и пасивни адаптери? :)

 

Благодаря предварително ако отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси съответната тема(има няколко такива едноименни) и прочети отговорите.

тема1

тема2

тема3

тема4

тема5

тема6

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.