Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

предполагам всеки тук който се е занимавал със звукозапис се е сблъсквал с проблема със семплираните барабани :ph34r: каквото и да прави човек все звучат "мъртви" "без динамика" "като от машина" и т.н. Та... има ли някой който е открил начин да изкара реален звук от семпли и ако има ако може да сподели някоя хитринка или де да знам, ще е яко ако хората постват различни бийтове който са правили със щайгите си и да дават малко инфо евентуално - кой е секуънсъра, какви са семплите, какви ефекти и т.н.

 

п.с. сори ако има друга такава тема ама не намерих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, има друга тема, потърси пак.

Накратко ще ти отговоря, че от жив барабанист по-хубаво няма, но пък семплите ти дават възможност да сглобиш какви да е барабани в хола и съседите ти да не те съдят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че от жив барабанист по-хубаво няма

 

обичам те човече :inlove: :P:ph34r:

 

а моя съвет е много прост и банален,ама и аз съм си такъв ;) :

 

семплирай си ги сам,с барабанист който те кефи,в акустична среда,без да слагаш никви ефекти на семпъла..и приятно редене :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и полу-мъртъв барабанист е по добре от семпли ама в момемента не мога да записвам дръмкит :ph34r: та ако някой се пак може да препоръча програмка със груувове за различни стилове и т.н. де да знам кой каквото се сети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и полу-мъртъв барабанист е по добре от семпли ама в момемента не мога да записвам дръмкит :ph34r: та ако някой се пак може да препоръча програмка със груувове за различни стилове и т.н. де да знам кой каквото се сети

Ей в това не съм особено сигурен - мисля, че ако си наредиш удобно барабаните по клавиатурата ( а пък ако имаш дръм-пад вече съвсем добре..) може да изкараш доста прилични неща ( е и качествени семпли трябва да имаш - с по 10-ина велосити лейъра..). И малко програмиране трябва.. Верно - може би не е толкова приятно като да млатиш истински барабани дажа понякога става досадно, но пък тук не ставаше въпрос за удоволствие, а за качество.

 

Иначе за програми с грувове - много са - Steinberg Groove Agent, Spectrasonics Stylus, Wizoo Darbuka, Wizoo Latigo, имам още няколко ама сега не се сещам как се казваха, щото не ги ползвам. Като се сетя пак ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Нищо, че пак ще се повторя... Виж в g-mail-a всичко що е COLOBAR и чуй барабаните. Правил съм ги с Рийзън. Таз програмка много ме кефи, защото освен барабани можеш да правиш и всичко останало. Разбира се за да ги докараш поне полуживи трябва голяма играчка. Мен ми е отнемала дни една 3-минутна партия. пОнеже не разпокагам с много на брой семпли, ми се наложи например барабанчето да го правя като резултат от 4 смесени такива, като всяко едно участва с различна сила и честотна корекция в микса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.