Jump to content
Българският форум за музиканти

Раждането на хищника от Русе


Recommended Posts

Нещо или не разбра въпроса, или хуморът не е нещо уместен/разбираем...

 

Както и да е - кефи ме идеята за имитация на нек тру. Не съм виждал такъв проект досега и ще ми е интересно как ще се справя откъм състейн. Чакаме.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега трябваше да са ви известни.

Още преди да направите заоблянето отзад трябваше да сте направили радиуса и поставили прагчетата.

Сега ще видите малко зор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заоблянето/радиусът/ ще го правим индивидуално по ръката на ползвателя.Няма да имаме затруднения с оформянето.Използването на хумор в темата е задължително!

 

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ок, щом сте решили... Само че по-разумно беше да направите формата на самия гриф по ръката на ползвателя, а радиусът да си бъде вече готов, защото не всъм виждал на някого да му е неудоба китара с даден радиус, но виж с форма на самия гриф - много често. Има C-образни, U-образни, на фендер от 60-те, не знам си какви и си зависи много от ръката там. НО вие си знаете...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има както фингърборди с цилиндрична повърхнина (еднакъв радиус по цялата дължина), така и такива с конична повърхнина (по-малък радиус(по-заоблено) на първите позиции и по-голям радиус(по-плоско) към последните).

 

Вторият вариант прави по-малко бръждене при бендове на високите позиции.

 

Също, когато повърхнината е цилиндрична, понеже грифа се разширява към високите позиции, се случва едно от трите:

 

1. Ако се гледа по краищата на фингърборда, с изкачване нагоре по грифа фингърборда по ръбовете на грифа започва малко или много да изтънява.

 

2. Ако се запази еднаква дебелина(погледнато отстрани) на фингърборда по краищата на грифа, тогава с изкачването нагоре по грифа, в средата на грифа фингърборда става по-висок.

 

3. И двете в различна степен.

 

Аз винаги се стремя да правя коничен радиус на метлите, които ремонтирам за себе си.

Иначе съм си направил стендче за радиус, на което трябва да поръчам на лазерно рязане още приставки....

 

Подобно стендче можете да си направите и вие, ако ви се занимава.

Мога да споделя детайли на ЛС.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има както фингърборди с цилиндрична повърхнина (еднакъв радиус по цялата дължина), така и такива с конична повърхнина (по-малък радиус(по-заоблено) на първите позиции и по-голям радиус(по-плоско) към последните)...

 

:thumbs_up: Да не отварям нова тема... Та, има ли някаква осезаема разлика дали грифа (фборда) ще е плосък или заоблен (ще има радиус)? Защото бях свирил на един дърт Squier (мой набор някъде) и грифа му (беше от едно цяло парче клен) беше с радиус, а екшъна беше много нисък, като на китара за шред. В сравнение с моя, чиито фборд е плосък, нивото на което могат да се смъкнат струните е покъртително ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.