Jump to content
Българският форум за музиканти

Раждането на хищника от Русе


Recommended Posts

Къв е тоя битак дето продават китари ве xD

 

 

Тук,в Русе има постоянен автопазар и само в събота и неделя изнасят всякакви авточасти и кой каквото има за продаване,вкл. музикални инструменти,усилватели,тонколони и др.Повечето стока е от Германия и Италия.

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това,след като сме свалили всички слоеве бои,си очертаваме новата форма на тялото,която ни допада и я изрязваме.

 

bfjj7m.jpg14ak9k3.jpg1z192qr.jpg7164bp.jpg

 

Искаме да избегнем предния панел и да вградим адаптерите.За целта изрязваме цял преден панел с формата на тялото.

 

2801f2e.jpg20atkdg.jpg

 

Нанасяме лепило,залепяме,притискаме,за допълнително осигуряване поставяме и няколко видии за дърво.

 

3588ocp.jpg28a5b8i.jpg33zg30o.jpg

 

Следва

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори ако е малко тъпичко въпросчето ми, но така като слагаш още един панел отгоре, не вдигаш ли и бридж-а? Това прецака височината на струните и ще трябва да правиш ъгъл на нек-а. А ще трябва да лепиш дърво там където са болтовете и да направиш ъгъла така, иначе ако сложиш някво малко парченце дърво или гума, голяма част от състейн-а ще се загуби :/ А междудругото от какво дърво е предният панел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем, ако изшкури достатъчно от тялото, няма нужда

а и освен това може да не шкури, а просто да изреже дупка на панела и бриджа просто да мине през нея и да си остане на височинката на която е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае извинете ме ако въпросът ми е малоумен, ама взех да остарявам и недовиждам, тоя предния панел от ламинатни плоскости ли го режете, щот така изглежда или само е лепнат некъф фурнир отгоре?! ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панела е ламинатна плоскост 7мм,а за запазване на дебелината,горната част също е намалена със 7мм.Главите на видиите се скриват като 1:посипваме в отвора малко сода бикарбонат и после 1-2 капки моментно лепило/каноконлит/,това повтаряте 1-2 пъти,докато се покаже над отвора и след 1мин. е готово за обработка.Този метод гарантира,че няма да се получи "потъване" при боядисването.

Забранявам Ви да се притеснявате да питате!Някой беше казал "няма срамни въпроси,има срамни отговори".

 

С уважение RDG

Редактирано от rdg_design
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъ-ъ-ъ тази ламинатна плоскост със сигурност ще се отрази на звученето на китарата, но пък де да знае човек, може и да зазвучи хубаво. Според мен използването на такива плоскости за тази цел не е добра идея. Ако трябва да е нещо евтино, по-добре да е шпертплат - прави се от дърво все пак, а не от някакви поли-блабла съставки и талашит. Освен това ламинатът е доста плътен, и струва ми се това ще приглуши като цяло звученето на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледах преди малко една счупена ламинатна плоскост и ми се видя, че е направена от много добре пресована хартия или картон. Не ми приличаше на дървесни частици... Ако е хартия и картон - кофти, та макар и добре пресована. Според мен за "топ" си трябва дърво и то хубаво дърво, за да звучи добре китарата и да има "sustain" (да не заглъхва бързо). Не случайно при Gibson например тялото макар и от махагон е комбинирано с кленов (яворов) "топ".

Така си мисля аз. Поправете ме ако греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми попринцип е така, но ефектът е много малък. Защото има къде да резонира тона. Ако беше издълбана, тоя топ щеше да има огромно значение. Но в този случай, не е болка за умиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе чудя се, толкова ли няма примерно бук, орех, махагон, череша, явор, липа, топола или нещо друго, та хвърляте толкова труд с тия материали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе чудя се, толкова ли няма примерно бук, орех, махагон, череша, явор, липа, топола или нещо друго, та хвърляте толкова труд с тия материали.

 

В смисъл да си направят ново тяло от "суров" материал ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи поръчков материал,който чакам от 2месеца още се бави,за това си уплътняваме времето и не спираме да експерементираме.Предметът на последната работа показва как всеки може да си изработи ефектна китара с минимални вложения.Не е за подценяване и комерсиалната страна на въпроса.Повечето начинаещи,млади музиканти залагат на ефектният вид,отколкото на перфектния звук,така че изпълняваме всички желания.Относно използването на ламинат/мин7мм-мах8мм/,може двустранно/преден и заден/ е много по-добро от шпертплат.Проблема на шпертплата е епоксидното лепило м/у пластовете за състейн-а и тежестта на тялото.

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично ме кефи развитието.

 

Междудругото, какви са тези "ламинирани плоскости", за които всички говорят? Бих искал да си взема.

Единственият вид ламинирана плоскост, който познавам аз е шпертплатът.

И в него няма нищо лошо - телата на немалка част от Скуайърите и другите евтини китари са направени от шпертплат и с подходящи адаптери звучат предоволно.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично ме кефи развитието.

 

Междудругото, какви са тези "ламинирани плоскости", за които всички говорят? Бих искал да си взема.

Единственият вид ламинирана плоскост, който познавам аз е шпертплатът.

И в него няма нищо лошо - телата на немалка част от Скуайърите и другите евтини китари са направени от шпертплат и с подходящи адаптери звучат предоволно.

 

 

Здравей,това са онези плоскости за под,около 14-18лв кв.м. от магазините за строителни материали.

 

Поздрави RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледах преди малко една счупена ламинатна плоскост и ми се видя, че е направена от много добре пресована хартия или картон. Не ми приличаше на дървесни частици... Ако е хартия и картон - кофти, та макар и добре пресована. Според мен за "топ" си трябва дърво и то хубаво дърво, за да звучи добре китарата и да има "sustain" (да не заглъхва бързо). Не случайно при Gibson например тялото макар и от махагон е комбинирано с кленов (яворов) "топ".

Така си мисля аз. Поправете ме ако греша.

 

По-качествения ламинат е от пресовани стърготини и лепило, по-йофтиния е от същото, ама най-отпадъчното, демек последния възможен прахоляк и ситнеж останал от дървообработката - за това ти изглежда като хартия. И в двата случая обаче, говорим за материал с много висока плътност, което според мен ще даде отражение на звученето.

 

RDG, ако не е проблем, като я завършите тая китарка, запишете едно семпълче с нея. Вярвам, че не само на мен, а и на всички останали ще им е любопитно да чуят гласа на това творение. Току виж въведеш нова мода в китаропроизводството, а на фона на непрестанно растящите цени на дървесината, екоактивистите и скъсаните ни джобове, това може да се окаже разумен компромис. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.