Jump to content
Българският форум за музиканти

Добавете Killswitch опция към китарата си


Recommended Posts

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не само! Супер много неща губя и ще ги сменя с логаритмични, много много ме дразнят...

 

но наистина става трика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да става, не съм пробвал. Ето едно късо семпълче от мен.

Скречовете са ДОСТА трудни и искат бая практис явно... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То така може да се общува с публиката по морзовия код!Стига да е достатъчно интелигентна. Как ли би звучало на морза "Хайде, ръцете горе!!!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и моя. В началото първо бавно увеличавам и намалявам звука от 0 до 10 (тъй като не е разграфено, не знам дали китарата ми не стига до 11) и след това идва и истината ;)

Както можете да чуете, в самото начало има супер рязък скок и после почти нищо не се добавя

 

http://media.putfile.com/Fenix---Killswitch-Engaged

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахааа, вярно! Ем..аз от край време им разправям на хората, че металските китари, особено тия дето са само с един адаптер и без потенциометър за tone control трябва вместо volume да имат on-off копче :) Това в кръга на шегата де, но при теб наистина се е случило някво яко нещо, погледнато от тази гледна точка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че на ЛП-то ключето не е необходимо да прещраква. В момента на леко побутване на ключето, пластините са се отлепили. Това е удобно, понеже позволява по-висока скорост и почти никаква амортизация на ключето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логичното умозаключение от поста ти , Евто, е че можем да си сложим бутон който при натискане да "гаси" сигнала.Би било дота по-бързо и не би се износвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА, може да се ползва копче, ако има място, където да се сложи.

Дори може да се направи така, че копчето да е на вакуумна поставка и да може да се откача от китарата, когато не се ползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз изрично споменах, че търсех метод с възможно най-малко интервенции, което не включва махане/слагане на нещо си, още повече правене на нови дупки. :)

 

Да, може само да се отлепя, аз така правя, защото иначе не е оптимално. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ти търиш такъв метод....но друг, четящ темата ти, може и да предпочете по-инвазивен метод, така че никога не е излишно да се коментират варианти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хрумна ми една идея :)

 

Слагаме една рид ампула в кухината за електрониката така че да е максимално далеч от адаптерите, но в същото време да е близко до "повърхността" / предната част на китарата (не знам как точно да се изразя). И после с един магнит (опакован в нещо меко разбира се) можем да правим яко скречове - не само като доближаваме магните до китарата, но и като го движим по повърхността (все едно че свирим с перо, но от лакът).

 

Може и да е неприложима, но си е идея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

liquid_death, аз другите варианти съм ги писал в първия пост, а и тях ги има на хиляда места в нета. :)

 

niki123bg,Трябва да го патентоваш и да направите едно договорче с Фена... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.