Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте съвет: Vox Tonelab Le срещу Boss Gt8


Mishkun Ajabez

Recommended Posts

Моля ви кажете според вас кой от тия двата е по-добър, защото искам да си купя нов процесор и след дълго разглеждане и ровене се спрях на тези двата - Vox Tonelab LE и Boss GT8.

 

Ама имам нужда и от други мнения...

 

Трябва ми основно за сцена и малко за студио.

 

Ако мислите, че някой процесор от този клас е по-добър от тези двата, също ще съм благодарен да споделите :curse:

 

Мерси!

 

:girl_cray2:

Редактирано от Mishkun Ajabez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ябълки или домати ?

 

Сподели какви стилове свириш, какъв звук на китарата търсиш, ей такива неща, щото иначе става каша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.Лично аз съм се спрял на Вокса и ще го взимам към Декември.Реших така защото my teacher дет се вика има същия и съм много доволен от звука дето вади.Айде и успех с избора.Вземи това с което щи е кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tonelab LE е с по-омекотени драйвове и е по-блусарски ориентиран. Много красив тон, но не става за "тежести". GT-8, обаче, разполага с брутални симулации. Но съм чувал, че откъм тон не е нещо чак толкова добро. Защо не обмислиш вариант и за Digitech RP500?

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах за известно време Вокса. Мисля че ако не искаш да имаш най брутално тежките бленди, процесора бива. Имам много възможности, аз така и не ги оползотворих, щото найстина нямах нерви да изпробвам стотиците комбинации, голям част от които не са ми потребни. Чесно казано изпитвах затруднения да го ползвам за записи. Тези готови бленди, които сами по себе си бяха екстра, повечето глъхнеха и тъмнееха в миксове... Разбира се това е въпрос на настройки, но лично аз не ги оправих. Има доста нещо из YOUtube, за този процесор. Аз лично там гледах и се зарибих. В крайна сметка го продадох :)

Не съм опитвал Бос-а и не знам как е, но съм чувал че е по-подходящ от Вокс , за по -твърда музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ябълки или домати ?

 

Сподели какви стилове свириш, какъв звук на китарата търсиш, ей такива неща, щото иначе става каша.

 

Да, прав си, съжалявам - не свиря много твърда музика, поп-рок по-скоро. Така че не ми трябват много здрави дистъри. Трябват ми хубави clean ефекти и добър chorus. Проблемът ми е, че не мога да ги чуя сам, а в демотата в нета не съм сигурен доколко звукът излиза само от процесорите.

 

Доколкото четох, като разнообразие на ефектите Boss е по-добър, а този на Vox е modelling повече. Иначе коментарите във форумите са повече в полза на Vox-a.

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен също Вокса ще е по-добър избор в този случай. Има по-натурален звук от Бос-а а драйва му може и да не е много тежък но пък е по-топъл заради ламбата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и аз да кажа????

Притежавах този процесор 3 дни. :greenangel::girl_witch::wub:

1- комбинация от стомбокс (дистер) и уа-уа педал НЕ МОЖЕ ДА РАБОТЯТ ЗАЕДНО !!! :girl_witch:

2-Ако искаш уа-уа трябва да го ползваш само с кабинет :girl_witch:

3-Дилеи,хорус,и др.модулационни ефекти са доста зле а и МОГАТ ДА СЕ ПОЛЗВАТ ПО ОТДЕЛНО.виж точка 1.

Тоест едно по едно.

4-Направих си експеримент какво ще стане ако махна ламбата !!!!! :girl_witch:

ДИСПЛЕЯТ ЗАПОЧНА ДА СВЕТИ ПО СЛАБО !!!!

Единственото хубаво нещо в този процесор е класическият дистър,който звучи доста приятно в амп.

Съжелявам че разочаровам някого но това го казвам от личен опит.

Имал съм и GT-8,VOX LINE6 POD X3 LIVE,POD XT LIVE.

Ако трябва да ги подредя по най,то е така.

1-Line6 pod xt live-най добър саунд с кубе и в централно.

2-GT-8 Перфектен за кубе.

3-LINE6 POD X3 LIVE-Доста зле версия на предният модел.

4-VOX............

 

За дигитеч процесорите няма да коментирам защото не съм имал работа с тях.

 

ТОВА Е МОЕ МНЕНИЕ И НЕ АНГАЖИРАМ С НЕГО.

Надявам се да съм бил полезен на колегата. :cheers2:

Поздрави Кирил

Редактирано от KKertev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boss като марка имат един основен проблем(това е мое мнение всеки да си мисли каквото иска за тях)

ВКЛЮЧЕНИ ЦЕНТРАЛНО НЕ ВАДЯТ ОТ НАЙ-ХУБАВИЯ ЗВУК. Те са само за кубета независимо от модела ,пробвах Gt8 на една изява беше много зле.

Мнението ми за Vox-а е като на всички останали от форума и не смятам да се повтарям

 

п.с. KKERTEV кажи защото XT е по-добър от X3. Аз съм с троиката и нямам никакви оплаквания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГТ8 също може да свири убийствено ( като за процесор в този ценови клас ) но трябва човек да си поиграе и да вникне в него. Наистина е слоцен за употреба. ГТ-10 има по-лесни настройки. Не съм свирил с Тонлаб, но съм преглеждал ефектите, които има и определено ГТ8 има повече ефекти ( не само от Тонлаб-а )

Най-добре е да си ги чуеш в обстановката, в която ще ги ползваш. Но в никакъв случак не съм съгласен, че ГТ8 не звучи добре в централното.

Има обаче едно нещо, което трябв ада знаете. Покупката на процесор няма магически да разреши проблемите ви със звука. Трябва си опит и много труд. На запад хората могат да си наемат sound guy, който да им направи присетите но тук нямаме такива. Ще трябва сами да се постараете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя още нещо - не очаквайте чудеса и от амп симулациите на тези процесори а и по принцип.

Въпреки, чеима някои успошни повечето неща са "Нещо като..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boss като марка имат един основен проблем(това е мое мнение всеки да си мисли каквото иска за тях)

ВКЛЮЧЕНИ ЦЕНТРАЛНО НЕ ВАДЯТ ОТ НАЙ-ХУБАВИЯ ЗВУК. Те са само за кубета независимо от модела ,пробвах Gt8 на една изява беше много зле.

Позволи ми да не се съглася съвсем - може-би не вадят "НАЙ-хубавия" директен звук (Line 6 доказано са No1 за DI), но могат да вадят ДОСТА добър директен звук. BTW, миналата седмица за пръв път се пуснах с новия ми Vintage V100 (със сток адаптери) и Boss 8-ица директно в репетиционната и направо се разкъртих от кеф, използвайки само масово поруганите амп и кабинет симулации на процесора. Просто трябва нивата да са балансирани, пултът да е читав и каналите, които ти дават, да не са омазани.

 

Като звук VOX определено е по-правилното решение за автора на тази тема, но това с конфигурирането на ефектите по модули е много шибано и определено ме отказа да си го взема.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах и в предишния пост:

Това е мое мнение

 

Аз го пробвах редом с Line 6-а и не ми хареса изобщо звука(имам предвид централно)

Не исках да кажа че босс-а няма хубав звук. Просто в пулт на мен не ми харесва .

НО в кубе нещата са коренно различни

и вместо да се разправяте с мен колко съм згрешил защо не кажете на типчето да доиде и да го види как свири поне вие можете да му кажете за какжо става въпрос а не някои глупав магазинер които знае само как да го включи и това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.