Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво правите преди участие?


ronia

Преди да тръгна за участие...  

264 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

И аз преди концерт или гиг не пия алкохол,че влиянието на алкохола при мен довежда до сериозни аномалии - не зрението ми се раздвоява,а слуха.В напреднал стадий не разбирам и да искам и не мога да разбера дали съм ритмичен и оставям на навиците да ме водят.Говоря абсолютно сериозно.

Иначе загрявам около половин час и си търся слънчево-газарските очила,за да ме предпазват от прожекторите,че иначе нe виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^^Че кво лошо,ставаш STEREO.Ако потренираш малко може и 5+1 да станеш. :)

Аз обикновенно ям от нямане на кво да правя и от физиологични нужди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние последният път като свирихме преди да излезнем се смяхме на басиста, щото дойде 15-тина минути преди концерта,а и не го бяхме включили в пулта,щото и без тва не можеше да свири. Много беше готино като се опули,но се примири,че ще седи за декорация. Всъщност след като ни свършиха двете песни и се събрахме отзад разбрах,че са ми взели резервния кабел,който беше прекъснат и са му го дали да си го включи в баса,другият край просто го мушнал в задния джоб :) . Иначе обикновено или ядем,или се разкарваме бекстейдж и задяваме някоя друга участничка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние последният път като свирихме преди да излезнем се смяхме на басиста, щото дойде 15-тина минути преди концерта,а и не го бяхме включили в пулта,щото и без тва не можеше да свири. Много беше готино като се опули,но се примири,че ще седи за декорация. Всъщност след като ни свършиха двете песни и се събрахме отзад разбрах,че са ми взели резервния кабел,който беше прекъснат и са му го дали да си го включи в баса,другият край просто го мушнал в задния джоб :hysterical: . Иначе обикновено или ядем,или се разкарваме бекстейдж и задяваме някоя друга участничка :greenball:

:slap::surprise: Ти уби всичко детско в мен! Без бас си свирихте, а? И никой не разбра сигурно, даже и озвучителя? :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък беше едно озвучаване... никой не разбра.. иначе аз преди концерт пия.. след концерт пия и вместо концерт пия.. Имаха навика да ми казват за участия ден-два по-рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То да ти кажа не беше голямо свирене като за първи път,особено взимайки в предвид сериозно притеснената ни барабанистка,която а се притесни и зарязва барабаните :greenball: Беше училищен концерт и на повечето публика не им направи разлика,но първите 3 реда се изкефиха. Мисля,че бяха не повече от 4-ти клас :hysterical:

За озвучителя нека не говорим... :surprise: След като ни скапа успешно второто парче изръси една култова реплика,за която много го псувахме,но убий ме не мога да се сетя как беше. Играеше си като малко дете с пулта,въртеше си копченцата и се радваше. Май каза нещо като:

Браво момчета,добре беше малко омазахме нещата,ама другият път по-добре. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пия една бира, саундчек, втора бира, излизам от клуба/мястото където се провежда за да се наплюскам, връщам се, удрям още две бири и излизам с добре раздран за музикално изнасилване глас(?!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баналните процедури!

Препрочитам сетлиста!

Вземам си бира, хич не е лошо като си казваш наздраве с хората от публиката. В тази връзка на Haunted Shores Festival II, един пич от публиката

отнесе 2л. бира от мен и после през целия сет идваше да ми казва наздраве. Ама к'во да го правя човечеца. Яко!

Настройка на bass-та. Просто няма начин да се мине без това.

 

И най-якото е след концерта като гледаме видеото. Пада много смях! ( и критики, ама на базата на тях се расте )

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
За озвучителя нека не говорим... :curse: След като ни скапа успешно второто парче изръси една култова реплика,за която много го псувахме,но убий ме не мога да се сетя как беше. Играеше си като малко дете с пулта,въртеше си копченцата и се радваше. Май каза нещо като:

Браво момчета,добре беше малко омазахме нещата,ама другият път по-добре. :unsure:

 

:slap: Значи сигурно не знаеш какво е да те озвучава учител по музика... ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно загрявки, загрявки и загрявки до пълно прегряване :) Знам ли!? Бонбони "Голия", сгряване на ръцете и т.н. и често поглеждане към неумолимо бавния часовник ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

...Пия 1 бира за изрезняване, оправям бъркотията от предната ве4ер, настройвам се, и обикновено е време да засвирваме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ми притеснявах се ...

 

говоря в минало число щото бяха 2-3-4 концерта на които все нещо не беше както трябва ....

 

иначе :

(час) - 1 час : притеснявам се .....

(час) - 30 мин: притеснявам се ... бас/вокала казва "наздраве"

(час) - 15 мин: все още се притеснявам ... същия поема втората бутилка ... китариста почва да се ядосва...

(час) + 0.00 : бас/вокала едвам обяснява че "днеска сме малко куци, аммааа..." .... мен ми е все тая .....

(час) + 15 мин: вече съм набрал доста скорост, че даже не чувам останалите

(час) + 30 мин: на никой не му пука кой, кога, къде бърка .... важни са шумовете в главите

(час) + 40 мин: участието почти е свършло .... "къде ли остана бутилкатааааа??" ......

(час) + 45 мин: " а бе?!? кой ще ни кара до нас ??" .....

 

тва беше един от 4те концерта който най добре описва ситуацията ....

 

бандата "...оувър" преди около година ....

 

 

ПП: *бааа* тъпия пост .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

радва темичката...забавни нещица :greenangel:

 

при мене нещата са доста прозаични

1. шашкам се

2. проверявам за пореден път разни неща по апаратурата (имам навика понякога да забравям някой mute бутон на пулта :D )

3. сменям водата на рибките

4. ям шоколад/енергийно барче

5...шашкам се

 

и между другото си приказвам с приятели/фенове/другите от групата, хехехе

 

edit: спомних си една забавна случка от прохождането на Лот Лориен...все още бяхме никой, няма лев, няма техника, няма нищо...озвучаваме си един концерт с пулт Респром, който 20-на минути преди началото решава да почне да лови радио и то не какво да е, а полицейски честоти и така в последния момент пулта се обръща наопаки внимателно (да не се размърдат потенциометри и фейдъри) и аз почвам да бъркам вътре с поялника...добре че все пак знаех какво правя и реших проблема, ама другите бяха на нокти като ме гледаха какво правя в последния момент, хехе

Редактирано от master_gamgee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Хе хе много интересни нещица. Аз участие не съм виждал от няколко години. За първото не ща да се сещам почти - тогава тичах за подпис, бях първи курс, трябваше да участваме на училищен концерт в 10:30 сутринта, вокала беше с е напил предната вечер и пял с пулно гърло и на другия ден нямаше глас - баси ужаса. На второто участие - пак училищен концерт но вече в по-късен час - седяхме зад сцената и гледахме как дечурлигата от групичките за модерен балет се напиват с мастика и мента, пулехме се и заговаряхмя някоя участничка. На третото голямо участие не ни се гледаше как тия се напиват и седнахме на центъра на града да ядем грейпфрут, добре че после намерихме някаква чешмичка це се бяхме оляли със сока от плода. Ама това участие беше най-якото де ... Така че изяжте един грейпфрут може и с малка водка и излизайте :coolp:

Редактирано от Vrnko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз гледам да се наям ако има папкане на мястото където свиря, преди да почне свиренето, за да може да си лафя с хората след като мине първия сет - по-важно е да се прави нетуъркинг след като си я втасал със жици мици и т.н...

ако няма храна обикновено пристигам 5 минути преди да започне свиренето и си разпъвам такъмите.

иначе винаги си мия зъбите и си хврлям един душ... за притеснение място няма. нито за разсвирване...

а тук в ню иорк (нямам и кратко) обикновено нося малък усилвател, лампов, една китара, 2 кабела, тунер, и дисторжън... и пак им е много... всичко на ръка тряа да се мъкне в метрото... ама музиката е като никъде другаде

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.