Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer V Amp 2


chris_barnes

Recommended Posts

Берингер е много яка фирма... за ВАМПа обаче не мога да кажа нищо хубаво- общо взето КОМЕРС процесор- става да свириш Д2, пинкин ларк и ТЕ, слави трифонов и азис ама дотам... Зуума има по-ниско качество на звука(AD 31KHz) но пък от ефекти го докарват много по-добре.

 

Понеже имам и двете, ето заключението ми по "нива на обработка"

Компресия/boost- И двата са на едно ниво, но зуума е по-разчупен и позволява повече креативност

Overdrive/Distortion/Acoustic simulation- Ето тук Берингера изостава драстично- зуума, колкото и да е синтетичен звука, поне го докарва, докато Берингера тотално SUX откъм sustain и стегнатост на звука- Берингера звучи по далечно и размазано, докато Зуума освен това може да се направи да звучи супер стегнато

EQ- ВАМПа има по-лесен контрол, но пък зуума има повече корекции което дава воля за самоизява :cheers:

Noise gate- тук и двата процесора се дънят, но зуума работи много добре с батерии! А Берингера... просто няма достатъчно мощна бичкия за да се проличи... Това е мнение на човек(аз), който ползва пасивни адаптери и все пак за него дисторшън и гейн не са врътки, които се променят, а са константи, които са винаги на максимум :D

Amp simulation- Тук ВАМПа води- на слушалки се чува много добре, докато зуума на слушалки звучи като да режеш консервна кутия с нож за хляб. Но пък като ги ръгнеш в кубе, зуума звучи по-добре

Ефекти- и двата процесора(както всички процесори на пазара) имат много добри ефекти с един отвратителен недостатък, който ги обезсмисля- нямаш поле за креативност- не можеш да аранжира мултиефектни постановки. Зуума има много добър дилей и реверб за разлика от берингера. ВАМПа от своя страна се настройва отвратително трудно, но пък има някои предимства пред зуума.

Дилей- ей тука зуума води щото е от много малкото процесори които поддържат нареждане на 2 ефекта(което пак си е малко според мен, но поне е нещо) един след друг независимо. И ехото на зуума е много добро...

Заключение от последното отверстие(Line Out)- В крайна сметка за бичкия и креативност зуума води доста, но като по-сложен процесор иска повече играчка докато се настрои и... хубав инструмент(при зуума много ярко си личи ако свириш с кофти китара...). ВАМПа има изключително красив акустичен симулатор и замазва кофти китари...

 

Ако зуума беше направен с малко по-качествени AD/DA-та на 44/48кхц щеше да е убиец...

 

До тогава- китарката в бичкията на кубенцето и после ефектите. Всичко друго е таш.к работа <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Берингер е много яка фирма... за ВАМПа обаче не мога да кажа нищо хубаво- общо взето КОМЕРС процесор- става да свириш Д2, пинкин ларк и ТЕ, слави трифонов и азис ама дотам... Зуума има по-ниско качество на звука(AD 31KHz) но пък от ефекти го докарват много по-добре.

 

Понеже имам и двете, ето заключението ми по "нива на обработка"

Компресия/boost- И двата са на едно ниво, но зуума е по-разчупен и позволява повече креативност

Overdrive/Distortion/Acoustic simulation- Ето тук Берингера изостава драстично- зуума, колкото и да е синтетичен звука, поне го докарва, докато Берингера тотално SUX откъм sustain и стегнатост на звука- Берингера звучи по далечно и размазано, докато Зуума освен това може да се направи да звучи супер стегнато

EQ- ВАМПа има по-лесен контрол, но пък зуума има повече корекции което дава воля за самоизява :)

Noise gate- тук и двата процесора се дънят, но зуума работи много добре с батерии! А Берингера... просто няма достатъчно мощна бичкия за да се проличи... Това е мнение на човек(аз), който ползва пасивни адаптери и все пак за него дисторшън и гейн не са врътки, които се променят, а са константи, които са винаги на максимум :)

Amp simulation- Тук ВАМПа води- на слушалки се чува много добре, докато зуума на слушалки звучи като да режеш консервна кутия с нож за хляб. Но пък като ги ръгнеш в кубе, зуума звучи по-добре

Ефекти- и двата процесора(както всички процесори на пазара) имат много добри ефекти с един отвратителен недостатък, който ги обезсмисля- нямаш поле за креативност- не можеш да аранжира мултиефектни постановки. Зуума има много добър дилей и реверб за разлика от берингера. ВАМПа от своя страна се настройва отвратително трудно, но пък има някои предимства пред зуума.

Дилей- ей тука зуума води щото е от много малкото процесори които поддържат нареждане на 2 ефекта(което пак си е малко според мен, но поне е нещо) един след друг независимо. И ехото на зуума е много добро...

Заключение от последното отверстие(Line Out)- В крайна сметка за бичкия и креативност зуума води доста, но като по-сложен процесор иска повече играчка докато се настрои и... хубав инструмент(при зуума много ярко си личи ако свириш с кофти китара...). ВАМПа има изключително красив акустичен симулатор и замазва кофти китари...

 

Ако зуума беше направен с малко по-качествени AD/DA-та на 44/48кхц щеше да е убиец...

 

До тогава- китарката в бичкията на кубенцето и после ефектите. Всичко друго е таш.к работа :metalist:

изобщо, ама никак не съм съгласен :D

колкото и обяснения да пишеш неможеш да ме обедиш че зуума може да издокара по добър дист, а за нойс гейта при зуума са го объркали с ноис модулатор явно :D

зуума има само две предимства пред в-ампа - можеш да си докараш по добри чисти бленди и че е по надежден, в смисъл квото и да го праиш трудно ше го развалиш докато вампа ми изглежда по "нежен"

за дистовете...просто не мисля че могат да се сравняват...зуума просто не става за неща по тежки от драифа на ричи от 70те години ;)

докато при в-ампа можеш да докараш доста тежки дистове и то без огромно количество на шум ;) , стига да се позанимаваш малко разбира се ;)

 

та тва е моето мнение, аз се опитвам да свиря хеви, блек, дет и разни такива свинщини, мисля че вампа се справя доста по-добре от зуума, най-добре пича да си ги пробва и двата и да прецени кой е наи добрия за него, аз 2-3 години изкарах с зуума, но вампа ми направи по-добро впечатление и минах на него ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАМПа просто няма достатъчно овърдрайв за да направиш наистина тежка бленда... виж, ако примерно сложиш един добър компресор преди него ще стане, но тогава вече става процесор+ :metalist:

 

Затова както казах- когато става въпрос за бичкия си избийте от главите всякакви цифрови глупости :) Друго си е лампата и транзистора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАМПа просто няма достатъчно овърдрайв за да направиш наистина тежка бленда... виж, ако примерно сложиш един добър компресор преди него ще стане, но тогава вече става процесор+ :metalist:

 

Затова както казах- когато става въпрос за бичкия си избийте от главите всякакви цифрови глупости :) Друго си е лампата и транзистора

бе деда знам аз ползвам къстъм хаи геин и модерн хаи геин, и драифа ми седи на половината, пуснал съм и компресорчето му и мисля че има достатъчно овърдрайф.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам Modern Hi Gain, като гейна ми е на около и пет и десет и е предостатъчен. Използвам кабинет симулация № 15 (Behringer 4x12) малко дилей, почти без ривърб, нойз-гейт около 12 и вече с повече бъзикане на честотите и презънса докарвам звук който ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малииии аве най-добре фена да иде и да пробва двата процесора....щото дори да има 1000 процесора на всеки един от тях ша са намери кой да му е.е майката...и да каже че е ШИТ........тъй че се отива до магазина разгряваш и с двата процесора ..и който ти хареса повече го купуваш /или грабваш и бегаш колкото се може по-бързо/ и тва е и не та ибе дали етикой си го смята за ШИТ........аве те и двата са шит ама за тез пари толкоз..избора пада върху по-малкото зло

Редактирано от spotlight_kid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа, до голяма степен зависи и кой върти копчетата на ефекта...като готови бленди е почти не възможно да откриеш това което ти трябва като звук..требе си и леко да го побазикаш...аз все още се боря :wall: ,ма мисля да си зема некъв компресор или някой еквалайзер..с X-Vamp съм и нещо като цяло не ми харесва като не свиря на квинти :happy: може би е леко рехав.На всякъде има семпли които могат да се чуят и от двата ефекта, но личните нужди СА друго нещо.Така че требва да се пробва, другото е много относително.

п.с чувал съм блек (български) много добре звучащ, правен със Зуум.. не помня групата...Ейдж-а ми я беше пратил на времето.Така че който си знае си знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе де да знам... Аз не съм имал V-Amp, а единственият ми процесор беше някаква китайска пръдня с ефекти и без амп симулации, но съм слушал безброй неща, записвани с пластмаса, и винаги от километри си е личало, че е свирено с... пластмаса.

Специално за нещата, записвани с V-Amp ми прави впечатление, че нямат никакъв пауър, звучат тънко и немощно и винаги се долавя далечен оттенък на нещо като хорус/флейнджър/фейзър в саунда. Просто звучи замазано и няма рязкост.

Единственото пластмасово говно, което успя да ми стопли сърцето е POD на Line6.

Jeff Waters от Annihilator го ползва на макс. Ами кърти просто - последните им два-три албума са писани с POD и на Nuendo. Като за изцяло пластмасова история ми се струват УБИЕЦ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАМПа просто няма достатъчно овърдрайв за да направиш наистина тежка бленда... виж, ако примерно сложиш един добър компресор преди него ще стане, но тогава вече става процесор+ :happy:

 

Затова както казах- когато става въпрос за бичкия си избийте от главите всякакви цифрови глупости :dance: Друго си е лампата и транзистора

И аз мисля че изказването ти е повече от несериозно.

Или си предубеден или не си успял да "вникнеш" във V-ampa!

TУК имам две песни записани точно с V-amp 2 и ако ми кажеш че нямат достаъчно драйв( привсе че съм свирил с ниво на изкривяване 6/10)... здраве да е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на лично мнение :godbless: Не мога да разбера защо се палите :think:

Не искам да те засягам, но ако на това в записите викаш голяма бичкия... тцъ :P Както the_gorer каза, няма никакъв пауър, не се усеща изобщо да те "удря" тая жица. ето за сравнение ще ти дам пример на моите разбирания за сериозен ъглошлайф:

ftp://mm.gen.wazzzup.net/A/At%20The%20Gat...oul_03_Cold.mp3

 

Е, това за единия месец игра с ВАМПа не можах да го постигна... Като се върна днес от работа, ако ми пратиш ПМ ще ти запиша някоя подобна темичка със зуума. Но пак казвам- кубето е истината :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам кое е по-голяам бичкия и кое не е, но смятам че V-amp 2 има достатъчно. Поне на мен ми е бил в повече,свирейки дет-метъл.

 

п.п.не мога да ти отвоя линка за парчето от чужбина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми каквото и да намериш на At The Gates... Meshuggah... Death... Между другото, ноис гейт-а и на двата процесора е много некадърен така че препоръчвам да се избягва... по-хубаво да има малко шумче което можеш с Cool Edit да го махнеш, отколкото точно когато ти трябва дълъг sustain изведнъж гейта да реши, че е шум и да среже звука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и аналоговите нойз гейтове са така - падне ли звукът под определени децибели и ти го дялват. Няма как - това им е функцията. Затова е хубаво да няма шум по начало.

Чух нещата на Еджкръшър - яки композиции, но китарите си звучат като стандартния V-Amp. Това съм го чувал при най-различни бленди на този бъбрек и винаги е било едно и също - тънък, нихилитен звук и леко, едвадоловимо шушкане като от хорус, което за разлика от истинския ефект не успява да придаде обем или плътност. :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се върна днес от работа, ако ми пратиш ПМ ще ти запиша някоя подобна темичка със зуума. Но пак казвам- кубето е истината :godbless:

на мен би ми било много интересно ако постнеш някое записче със зуума да чуя какво си изтискал от него :dance: ако не ти е проблем де :ph34r:

аз щото много обичам да слушам семпъли ама за този зуум точно никаде нема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я и аз да кажа нещо по темата.

 

Аз имам Zoom Player 3000 и мисля, че по отношение на драйва е сходен с 707 2. По принцип ефектите на зуум са едни и същи, просто разликата е главно в количеството им :P Сравнявахме моя с 505 2 на един приятел - ами диста е еднакъв, само дето аз освен дист имам и овърдрайв, който да сложа преди него. Сами се сещайте каква е разликата в звука :ph34r: Другата съществема разлика е, че моя има 3 лентов еквалайзер с плаващи среди, докато 505цата има "еквалайзер" със единствена контрола "тон" от 1 до 50 :dance:)))))))) Без овърдрайв отпред и хубав eq след, диста за нищо не струва :stop:

 

Та с това оправдание се включвам и аз в дискусията, приемайки че моя процесор вади сходен звук със 707цата.

 

Преди време правих сравнителни тестове със V amp 2 и обобщено извода ми беше, че зуума вади по-шлифован звук, с повече ниски, докато вампира имаше по-остър, груб звук с недостатъчни (поне за моите разбирания) баси. Въпрос на вкус е, кой кое харесва повече.

 

Бъдейки заклет Iced Earth фен обаче, представата ми за баси в китарния звук е леко изкривена :P:godbless::ph34r: Въпреки това никак не бих отказал един обстоен тест с вампирката на бъдещия ми съквартирант :green: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.