Jump to content
Българският форум за музиканти

Рисуване върху пикгард


Recommended Posts

Интересуваме дали някой е рисувал върху пикгард и по-скоро как да се третира пикгарда за да може да хване боите(или каквото е редно да се използва).Поразпитах приятели,които твърдят,че няма да се получи,но на мен ми е любопитно някой успявал ли е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен няма да стане.Пикгарда е прекалено "лъскав"(гладък), за да хване боя.Също така е най-драсканата(наранима) част от китарното тяло, което значи, че рано или късно ще попадне под ударите на перцето и ще се изтрие(размаже).Едва ли има смисъл и да го лакираш с нещо отгоре.Просто ще се надраска докато свириш акорди с повече замах.

Преди време и аз пробвах, но след време останаха само мръсни петна, които не мога да махна(боята се набива в драскотините или реагира с пластмасата).

Може би има начин да си поръчаш нов и изрисуван пикгард, ама не знам откъде и колко би излязло.

Друг вариант е да отидеш в някоя фирма правеща рекламни надписи и т.н., където могат да ти предложат някаква алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето си рязах пикгард от прозрачен плексиглас и един другар ми го изрисува от вътрешната страна, с идеята да не се драска отвън и стана екстра. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Много удачен вариант.Защо не се сетих да се ... :thumbs_up:

Само да си намериш мат'рял и да си ползваш сегашния гард за шаблон.

Мисля че имаше една тема в този раздел, където се споненава един изрисуван Ибанец посредством аерограф.Намери я.Гарантирам за художника(много е добър).Май в темата имаше телефони мелефони или нещо подходящо за връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и това е вариант,но ми се искаше да стане по-просто,по възмоност с този пикгард.Така или иначе рисунката няма да е нищо сложно и ще е най-вероятно в черно за да контрастира на белия пикгард.Чудя се дали обикновен спрей(като тези с които пишат Левски-ЦСКА)ще хване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рисува се с аерограф.След това се лакира. Това е за да стане като трябва.Иначе може да го рисуваш и с химикалка.

Български форум за аерография

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пръскал с такъв спрей (само че модела, с който пишат "Само Марек!") вътрешната част на прозрачен плексиглас и става супер. Особено ако преди това го минеш с някаква ситна шкурка. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.