Jump to content
Българският форум за музиканти

Компютърем /виртуален? пулт ?


Tometo1

Recommended Posts

Здравейте колеги,

извинявам се ако прозвучава наивно моето питане-моля да поговорим за пултовете инсталирани в компютъра-подобно на звукозаписните програми. Кои са най-известните марки и имена,какво би трябвало да се знае за тях....Благодаря за мненията Ви

Редактирано от Tometo1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някак по-достоверно ако конфигурираш въпроса, може би ще те разберем. Зададен в този вид отговора му е - няма такива. Всяка звукова карта си има собствени драйвери, съответно "виртуален пулт".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някак по-достоверно ако конфигурираш въпроса, може би ще те разберем. Зададен в този вид отговора му е - няма такива. Всяка звукова карта си има собствени драйвери, съответно "виртуален пулт".

ОК-,прав си-преди време видях на един компютър музикален пулт-с вичките плъзгачи,светлнинни индикации.....за какво става въпрос-за софтуерен пулт,отделно от звукозаписна програма-или има моменти които на мене не са ми ясни със звукозаписните прогами

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето от съвременните програми за обработка на многоканален звук си имат такива "пултове". Но въпросните се използват при смесване на вече записан материал - няма как да работят като истински пулт "на живо" - заради голямата латенция, която по-"тежките" плъгини въвеждат в звуковия тракт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна, има виртуални dj пултове, които позволяват миксиране на завършени аудиофайлове в реално време. Една такава програма е например BPM Studio.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето от съвременните програми за обработка на многоканален звук си имат такива "пултове". Но въпросните се използват при смесване на вече записан материал - няма как да работят като истински пулт "на живо" - заради голямата латенция, която по-"тежките" плъгини въвеждат в звуковия тракт.

 

ОК-благодаря. Това ме интересуваше-не че ми трябва за работа-то е неудобно с компютър,до колкото си мисля.Аз тепърва се ограмотявам-тука чета толкова непознати термини,че ми иде да се откажа понякога

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна, има виртуални dj пултове, които позволяват миксиране на завършени аудиофайлове в реално време. Една такава програма е например BPM Studio.

Сега се сетих,че съм виждал този пулт-но не съм го възприемал като музикнстки-в смисъла на изпълнителски.Мисля,че този пулт има функция на нещо като двупистов "дек" или "касетофон"- и дава възможност за прослушване на поредната песен преда да бъде пусната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.