Jump to content
Българският форум за музиканти

Скъпо ли е да има 5-струнен бас


AorA_Bass

Recommended Posts

Ае пред игодина си купих 5 струнен бас и се налага да му сменя струните и ме опла6иха че нови струни са от рода на 100 лВ?

КОлко фактически струват едни струни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 46 лева съм си взимал RotoSound RB45, ама това беше преди три години, но не мисля че са станали двойно

а що се отнася дали е скъпо да имаш 5-струнен бас - едва ли, освен че моят бас е 5 струнен, е и с активна електроника - налага се да давам пари и за 9V-тови батерийки, ама това хич не води до фалит :metalist:

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само струните са по-скъпи, но иначе не бих казал.

Относно смяната на струни аз се отървах с 43лв. - купих си 5та Д'адарио, и 4струнен комплект Куин. :green: .Повече няма да правя така защото дори и след изваряване 5тата продължава да е с една идея по ясна от другите..Не че е болка за умиране...

Ако си запознат с тактиката за праваряване, ще разбереш(или вече знаеш), че впрочем е доста изгодно да си басист! :metalist:

Едит: при някаква поправка не знам как стоят нещата. Предполагам тук зависи колко пари си дал за купуването на баса на първо място. "Пари при пари отиват" са казали хората..

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми излиза по-скъпо...

свиря с Warwick, 25лв са за 5 струнен бас и съм много доволен...в началото мислех да хвърля 60 лв за D'Adario, но като си сложих Warwick-a и работата заспа! След няколко месеца пак ще си взема, че тия станаха на повече от година :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
моят бас е 5 струнен, е и с активна електроника - налага се да давам пари и за 9V-тови батерийки, ама това хич не води до фалит ;)

за колко си го за тоя 5 струнен басс с активна електроника можеш ли да кажеш каде да разгледам модели с цени снимки семпли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно ърни бол аз свиря с такива купих си ги за 50 кинта лилава опаковка 110 дебелина на 6 струна и съм много доволен мисля че вече по тънките са по евтини не обърнах внимание ама сигурно могат да се намярят и по евтино щото тоя магазин беше скъпичяк

 

 

за 6 струнен и 5 струнен бяха до 60 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми излиза по-скъпо...

свиря с Warwick, 25лв са за 5 струнен бас и съм много доволен...в началото мислех да хвърля 60 лв за D'Adario, но като си сложих Warwick-a и работата заспа! След няколко месеца пак ще си взема, че тия станаха на повече от година ;)

пич не знам как свириш ама аз сменям струни през 2-3 месеца (и се хубави си купувам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм ги позарязал напоследък, верно си е...но като цяло мога да ти кажа, че тия струни звучат супер поне половин година че и повече... 3-4 месеца след като си ги купих все още звъняха!

иначе ако си перфекционист, ясно че ще купуваш струни през 2-3 месеца...

но на мен лично малко вътрешно ще ми излиза, при положение че на китарата ги сменям всеки месец...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят бас е 5 струнен, е и с активна електроника - налага се да давам пари и за 9V-тови батерийки, ама това хич не води до фалит  ;)

за колко си го за тоя 5 струнен басс с активна електроника можеш ли да кажеш каде да разгледам модели с цени снимки семпли

имаш P.M.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практикувал съм го лично това "кулинарно" извращение и мога да ти кажа,че наистина има някакъв ефект. Но прибягвай до него само в случаи на тежка "кинтонемия" и агресивен "паралипсис" . Да кажа ,че да си вземеш нови струни вместо да си вариш старите е все едно да заявя "Небето е синьо.",но наистина е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.