Jump to content
Българският форум за музиканти

Heavy Strings


elsanto

Recommended Posts

Така е пич, преди да правиш такива прибързани действия мисли малко...това е УЛТРА дебел комплект. Можеше да си сложиш 13ки, че даже и 12ки щото имаш флойд и пак щяха да са добре, щото пружините опъват струните :godbless:

 

Не знам дали си забелязал, ама откъм хардуеър твоята китара и неговата НИЩО общо нямат - най малко откъм мост - неговата е с фиксиран, а твойта с флойд.

 

И както казах по-рано, трябва да се занесе на Лютиер, а не в магазин. В магазина са магазинери - знаят да описват стоката която получават, а не как да правят китари...

 

Търси лютиер...ама по-добре махни тия струни и си сложи нещо по-нормално...знам че сигурно си налял 20 кинта за тоя комплект,ама...нали знаеш Бързата кучка - срам за майстора :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За свирене в си ти трябват само и единствено Earnie Ball 13/56. 10 кинта бяха последно във фактор, супер тон и издръжливост. Ако си с флойд роуз ще се наложи да си добавиш още 2 пружини отзад ако си с 3. Иначе флойда ще ти компенсира по-дебелите струни откъм опън и ще стои килнат напред и оттам ти се променя и дължината -> ще почне да ти фалшивее. Ако смъкваш в ла си намери 60 (първа за бас). Не е кой знае каква сложнотия и така няма да ти стане нищо на грифа защото тия струни настроени в си опъват съвсем малко повече от 09 или 10 в ми. :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързата кучка - срам за майстора :hysterical:

:offtopic-001: Бързата работа носи допълнителни доходи на майстора :)

 

да мерси за тази...подкрепа и уточнение... :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не виждам смисъл от дебели струни за 1/2/3-та струни

 

аз съм със ghs 70-11 - бившият модел на Зак Уайлд LO сега се казват само heavy boomers или нещо такова

най добрите струни с които до момента съм свирил

 

перфектен палм мют на 6-та свободна настроена в ЛА(ниско ла разбира се) :thumbs_up:))))))

за стегнат хай гейн обаче иска eq преди усилвателя защото почват да идат много ниски които ако не ги резнеш - мажат

обаче гъргори и бръмчи като харлей :P)))))

 

всичкото туй на лесполска китара с къса мензура

 

няма грам разстройка

 

струните ги има в xxxx но внимавай в картинката да не си потрошиш китарата или най малкото ключовете

 

един приятел си спраска ключовете с по слабия вариант(със 60-ките)

 

и забрави за строй по висок от РЕ :dance:))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не виждам смисъл от дебели струни за 1/2/3-та струни

 

аз съм със ghs 70-11 - бившият модел на Зак Уайлд LO сега се казват само heavy boomers или нещо такова

най добрите струни с които до момента съм свирил

 

перфектен палм мют на 6-та свободна настроена в ЛА(ниско ла разбира се) :thx:))))))

за стегнат хай гейн обаче иска eq преди усилвателя защото почват да идат много ниски които ако не ги резнеш - мажат

обаче гъргори и бръмчи като харлей :godbless:)))))

 

всичкото туй на лесполска китара с къса мензура

 

няма грам разстройка

 

струните ги има в xxxx но внимавай в картинката да не си потрошиш китарата или най малкото ключовете

 

един приятел си спраска ключовете с по слабия вариант(със 60-ките)

 

и забрави за строй по висок от РЕ :)))))

 

хах ето един който е с подобни струни! хах аа аз си ги взех от xxxx там до халите нали където е. естествено като им казах какви струни си търся ме изгледаха както всички други демек тоя нормален ли е хаха :secret: там 1ния пич ми каза че имат 70-11 по принцип ама са ги свършили. та комбинирах между 2 пакета. той спокойно ми обясни какво може да ми стане на китарата и аз все пак си ги взех. за сега слава богу нищо не се е преебало или...счупило и такива..

Редактирано от elsanto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"той спокойно ми обясни какво може да ми стане на китарата и аз все пак си ги взех. за сега слава богу нищо не се е преебало или...счупило и такива.."

 

Ти нали не очакваше китарата да се разпадне ? Процеса на разваляне на тази китара с тази струни ще е по-бърз отколкото при "нормалните" грешки, но до няколко месеца ако не я сетнеш те очаква гриф в формата на буквата С, и нямам предвид формата му отзад :secret:

 

Просто грифа няма да се изметне с мощно прас, както си се опасявал а го прави стъпка по стъпка. Ама то физика малко, нещо интерес от това как ти действа инструмента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей ся, направил си нещо, което е потенциално опасно за инструмента ти без да се замислиш какво може да се случи и без да потърсиш квалифицирана помощ. Демек направил си тъпотия. Не се учудвай от отговори като тоя на fLiSk.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е струните нали са в Ла? Следователно опъна не би трябвало да е драматично голям.

Или поне аз така си го обяснявам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е струните нали са в Ла? Следователно опъна не би трябвало да е драматично голям.

Или поне аз така си го обяснявам...

 

Да, ама пак иска сетъп... вече 2ра китара настройвам ниско след като я купя и всяка си иска своето...особено тия Джаксъни - грифовете им по-лесно поддават защото са тънки, предишната ми беше Джаксън JS1, настроена с 13-56 в СИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бе, то ясно, че ще иска сетъп, но едва ли ще се потроши нещо(освен ако собственика не реши да настройва в ре или ми).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей ся, направил си нещо, което е потенциално опасно за инструмента ти без да се замислиш какво може да се случи и без да потърсиш квалифицирана помощ. Демек направил си тъпотия. Не се учудвай от отговори като тоя на fLiSk.

 

 

да кажем че съм решил да потърся тука квалифицирана помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така по нета трудно може някой да ти помогне. Китарата трябва да се пипне на място. Мисля, че е най-добре да се свържеш с някой лютиер, или друг, който разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.