Jump to content
Българският форум за музиканти

Heavy Strings


elsanto

Recommended Posts

здравейте! търся си струни 70.56.46.36.26.20 като на Meegs от Coal Chamber. Той използва SIT но...в сайта им не видях такива и...огледах 1-2 магазина за инструменти тук и нямаше такива...та някой някаква идея от къде мога да си намеря? някъкви препоръки :greenangel::greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Точно такива не съм сигурен, че можеш да намериш. По-скоро си купи 2-3 комплекта и комбинирай различни дебелини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако китарата ти е със стандартна мензура ще си съсипеш сетъпа на грифа.

Може би сам си се сетил, че неговата китара е къстъм изработка, което се отнася сигурно и за хардуера й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно на младежите от Meshuggah. Те ползват 8-струнни чудовища и до колкото знам струните им са нещо подобно на горепосочените - 8мата е .070, а 1вата е нещо от рода на .011-.012.

 

Наистина и аз не виждам смисъл на 20-70 за нормална 6-струнна китара. Но всеки с предпочитанията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто информативно, в каква настройка ще ги държиш? Във F#? Ако искаш Си или Ла, купи едни нормални 13ки :hysterical:

 

Иначе ми се струва странно и първата струна да е 0.020, пък втората да е 0.026...? Две почти еднакво дебели струни... :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже гледам че всички се правят на умни без да дават решения ....

 

моето:

видях дадарио имат "джаз" комплект -> 13-56 които е 13-17-26-36-46-56 и евентуално остава .070 вероятно ще трябва да е басова ....

 

"момчето" свири с комплект който само 1ва(.020) не е с намотка(оплетка) и тя е СИ.. както ще доиде и в този комплект 17ката малко по тънка е верно, но ако не искаш да си купуваш струни "еденично" всичките смятам е ДОБРА алтернатива.

 

П.П. нямам идея колко му е дълга мензирата ако не е 25.5" може да дойде БАЯ-ТВЪРДИЧКА ... не се понася лесно 13ка в МИ (което ще е еквивалентно на 20-70 в СИ)

 

70ката също е бая дебела .. мисля че 65-68 ще свърши също хубава работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

веднага бързате да храните момчето без да сте наясно с ниските настройки.

Иначе тоя пич свири в B, тоест Си, за което няма сми да слагаш чак толкова дебели струни..., както беше споменал един колега по-горе 13-56 ще ти свършат работа...пробвай, и ако пак са ти хлабави си вземи на Зак Уайлд комплекта 10-60. Там само ще трябва да махнеш 1ва и да си намериш нова 3-та(по-дебела от тази която е в комплекта, защото нея ще я сложиш за 2ра) И аз 2 години че и отгоре съм свирил в Си, затова горе доле знам какво може да ти свърши работа...това ако си със стандартна мензура - 25.5

Ако обаче си с по-къса гибсън-ска мензура..тогава ти трябват по-дебелички струни.. :)

 

Това за грифа е вярно но донякъде...какво означава съсипеш? просто ще трябва да го пренастроиш...което е нормално. Добре е да се прави от лютиер за да избегнеш "експериментите" и евентуалното окепазяване на китарата (ако ти е скъпа) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де ....

аз ли не разбирам правилно....

елементарния отговор на въпроса с какви струни да свиря в В(Си) е комплект за 7струна(още повече "меегс" свири в "такъфТунинг" без първа) и първата я махаш ... ЕЛЕМЕНТАРНО !!!!!!!---- не знам защо никои досега не го е споменал в прав текст

вярвам че 7струнен комплект ще му е по лесно да немери от 13-56(не че другия не е същия с добавена 10ка за Ми)

 

П.П. за сравнение МНОГО трудно се намират 13ки за акустична като НОРМАЛНО за ебГДАЕ се слагат 12... нека не се сърдят "женчовците" които от елКитарата са свикнали на 9-10 и им е твърда !!!! ... първите 2 струни(за акустична - тези без намотката са ЕДИНТИЧНИ с тези на електрическата) ...

за протокола-> в момента съм с 13-56 в МиБемол(ако ви е по приятно РеДиез) свалям и до РЕ ,но след това ми ОМЕКВАТ(стават ми хлабави) -става дума за АКУСТИЧНА........

 

друг е въпроса защо иска да е с "неговите" струни .. и защо не си направи поръчков БСРич(ако го е направил... да не се безпокои и струни ще му "сътворят" :) )

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладур, пише се ИДЕНТИЧНИ. Коренът на думата е "идент". Плюс това не знам защо говориш за акустична китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладур, пише се ИДЕНТИЧНИ. Коренът на думата е "идент". Плюс това не знам защо говориш за акустична китара.

благодаря за поправката ... чесно казано се замислих , но така и не го доизмислих(признавам , че правописа не ми е силен от което ме е и СРАМ)

 

просто давах пример.....понеже знам как се свири на 13-17 настоени в миБемол(Ре)-сиБемол(СИ) понеже е ИДЕНТИЧНО с това на елКитара с същия размер струни

 

интересния въпрос е ЗАЩО ... "всеки" дава АКЪЛ как АВТОРа да смени размера 'щото видите ли ще са му "дебели" и няма смисъл, вместо да каже взимаш Този Този и Този комплект струни понеже имат от "същите струни" смесваш ги и получаваш това което искаш -> 20-70

 

а не да дават в твоя случай пример за Meshuggah... като и без друго смятам, че не отиват в "местното муз.магазинче зад бакалията" да си купуват ЖИЦИ за 8струните "ГЕГИ"

 

П.П. извини ме за , но какво значи ИДЕНТ на български ????

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Идент" нищо не значи само по себе си. Горе имах предвид, че това е корена на думата. От там и производните идентичност, идентичен и т.н.

 

А Мешуга ти не ги мисли. Моето мнение е, че ако наистина съществува такъв комплект 20-70, едва ли из нашите шопове ще го има. Вариантите са или да ги сглоби от няколко комплекта, или да потърси усърдно из чужди магазини такива струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че ако наистина съществува такъв комплект 20-70, едва ли из нашите шопове ще го има. Вариантите са или да ги сглоби от няколко комплекта, или да потърси усърдно из чужди магазини такива струни.

:) :) :thumbs_up:

с голяма степен да достоверност мога да твърдя НЯМА ТАКЪФ КОМПЛЕКТ ... или поне няма да се намери в магазин/сайт готов опакован и на него да пише 20-70

щом SIT нямат а той свири с такива .. едва ли някои друг ще сглоби подобен

 

пример: ерни бол продават единични броики на сайта си

 

20-56 в пакетчета по 6 броики са по 7-8 долара --- това си е МНОГО прилична цена !!!!!

70-басова $5 - парчето

доставката не знам как е .. ако има

 

излиза че за около 20тина долара(броиката) могат да се направят доставят 6 комплекта (смятам че доставка на струни до БГ от УСА $3-5 е реалистично .. поне на мен са ми доставяли за толкова) МНОГО "ЕКЗОТИЧНИ" струни от популярна/известна марка

 

само трябва да се намери кой да доставя такива неща ......

 

специално ЕрниБол има представител в БГ(пише кои е на саита.. няма да му правя реклама), които вероятно може да направи такова нещо .. но колко ще иска не ми се прогнозира :)

 

успех на момчето ... и стига сме СПАМИЛИ/СПОРИЛИ/"мерили нещата си" кои колко разбира

 

едит:не съм си подредил мисълта съвсем корекно ,но смятам може да се хване идеята

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.