Jump to content
Българският форум за музиканти

Alcatrzz


Passkalero

Recommended Posts

Интересуват ме мненията на вси4ки запознати с тази банда!

Спомням си 4е като 4ух преди около 15-16 години албума на Алкатраз с Малмстийн направо ми разби главата.Според мен там няма слаба песен! :inlove: :ph34r: Бе изоб6то един от великите албуми на миналия век ;)

За жалост о6те не съм слу6ал албума с Вай,... нямам предатава какво представлявя,и моля всеки който знае да каже!

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено по добьр е с Малмстийн

Самият Вай го казва - и този албум с Малмстийн е повратен за Вай - ето какво споделя - ако трябваше да влезна в обувките на Ингви - това ве4е щеше да е загубена кауза за мен - затова Вай е запо4нал да мисли нещата от собствен поглед и е станал това което е.

просто тогава е бил по слаб от Малмстийн - което е гот - защото покава 4е всеки може да постигне много - стига да иска и да положи труд

 

 

лозето не иска молитва

иска МОТИКА :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено по добьр е с Малмстийн

Самият Вай го казва - и този албум с Малмстийн е повратен за Вай - ето какво споделя - ако трябваше да влезна в обувките на Ингви - това ве4е щеше да е загубена кауза за мен - затова Вай е запо4нал да мисли нещата от собствен поглед и е станал това което е.

просто тогава е бил по слаб от Малмстийн - което е гот - защото покава 4е всеки може да постигне много - стига да иска и да положи труд

 

 

лозето не иска молитва

иска МОТИКА :violin:

както казват в съда "Нямам какво да добавя" бат Тони беше добър свидетел :ph34r: .......иначе албумите на Алкатраз ме кефят здравата...та това е Хирошима мон амур :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено по добьр е с Малмстийн

Самият Вай го казва - и този албум с Малмстийн е повратен за Вай - ето какво споделя - ако трябваше да влезна в обувките на Ингви - това ве4е щеше да е загубена кауза за мен - затова Вай е запо4нал да мисли нещата от собствен поглед и е станал това което е.

просто тогава е бил по слаб от Малмстийн - което е гот - защото покава 4е всеки може да постигне много - стига да иска и да положи труд

 

 

лозето не иска молитва

иска МОТИКА :violin:

Така е. Албумът "No Parole For Rock`n`Roll" е великолепно доказателство защо в средата на 80-те години Малмстийн е на практика най-титулувания млад китарист. Изчистени и изпипани сола, лишени от помпозността на негови по-късни проекти (напр. "Одисея"). Очевидно е, че през 1983 (а и след това) НЯМА ДРУГ толкова способен в техническо отношение китарист (плеядата бързоръки китарджии от типа на Гилбърт и МакАлпайн изгряват след това, тъкмо под явното влияние на Малмстийн). Сред изпълненията в албума, както каза някой вече, заслужава да се открои класиката "Хирошима мон амур" с едно от най-невероятните сола (според мен) на китара, изсвирени някога.

 

Албумът с Ваи "Disturbing The Peace" (1984) е приятен за слушане, но само толкова. Композициите са много далеч от класата на първия, и както твърди един американски критик - заслужава внимание единствено като стъпало в развитието на Ваи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен пък албума с Вай е учебник по музика.

Това е един от любимите ми албуми с които съм се учел да свиря на китара и е критерий за композиции.

Да,албума с Ингви може би е по техничен, но това е все едно хубавото правене на секс да се изразява в бързината...

Чувствам как ще се развихри един спор,но това си е мое мнение :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен пък албума с Вай е учебник по музика.

Това е един от любимите ми албуми с които съм се учел да свиря на китара и е критерий за композиции.

Да,албума с Ингви може би е по техничен, но това е все едно хубавото правене на секс да се изразява в бързината...

Чувствам как ще се развихри един спор,но това си е мое мнение ;)

Е,уважавам мнението ти :P Нали все пак форумът е за това - да се споделят и обосновават мнения :pray: А това със секса е чудно сравнение!Браво! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимият ми албум - No.Parole.From.Rock'n'Roll :bravo::bravo:

Скоро си дърпах да гледам Alcatrazz.-.Metallic.Live.84(feat.Yngwie.Malmsteen).mpg

и просто се разбих отвсякъде...

Няма по-велик от "Early Yngwie" :P

:bravo::bravo::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трите албума на "Алкатраз" са абсолютно различни и в същото време по нещо си приличат и това не е само гласа на Бонет. Може би е продуцентски замисъл, не знам. За мене, албума с Малмстийн е КЛАСИКА, бомбастична класика!!! :lol: Албума с Вай е нещо НЕЧУВАНО, абсолютно авангардно за времето си като стил, композиция и изпълнение!!! :lol: Третият "Dangerous Games" e изключително луксозна конфекция, която ще си остане евъргрийн. За съжаление не знам кой китарист свири в третия албум. Записите, които имам са от 84-86 година и дори нямат опис на песните. :lol:

Вярно е, че в рока никой не беше свирил така преди Малмстийн, освен отчасти може би Ван Хален. Но пък и никой преди не беше свирил така, както го направи Вай. Не бива да се сравняват двамата титани, които ползват различни техники и амплоа и да се казва кой е по-добър от двамата. И двамата са супер велики, затова и двата албума са толкова различни!

Лочно за мене, в албума с "Алкатраз" Малмстийн прави най-доброто си и стилно свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.