Jump to content
Българският форум за музиканти

Дебелина на струните


npace

Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Прасе..да ти кажа 4е на 11ките шестата не е 60.то даже незнам дали и на 13ките е 60.Глей ся.Според мен зависи в ква настройка свириш..ако си в Ми не ти тряат по-дебели от 9ки,щот колкот по дебели взимаш толко по-голямо е напрежението на грифа и затва по-дебелите са за по-ниска настройка.Аз например свиря в До# и съм бил с 10ки...малко хлабави ама става...мисля ся да сложа 11ки (11 на 49) и ще е оки...тва е вярно че ако ти е яка китарата не ти трябват тия настройки..а ако почне да ти бражди (което е нормално) защото Къстъм настройките на всяка китара са за определена дебелина можеш да регулираш бражденето от магарето(или както вие му казвате Бридж'а) няма нужда да го бараш тоя Тръст Род щот шси пре***ш китарата.Тука много разбирачи ама според мен тоя род е да си изправиш грифа ако се изметне а не да си играеш с него при всяка смяна на струни... :ph34r:

айде Enjoy

Айде да се отбележа и аз - от този форум съм го видял този док

 

http://www.ibanez.com/support/manuals/ibz_...tige_manual.pdf

 

точно как се наглася кривината на грифа с тръс рода и кога се регулира откъм bridge-to...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе хора от кога десетките станаха дебели струни за италиански строй? Аз от както си взех китарата съм с 10ки, само един турих 12ки( ма тогава не разбирах и един приятел ми каза, 4е ще ми се преебе китара и аз ги разкарах) и един път 9ки, които толко ме дразнеха, че едвам ги изтърпях. И са си праскам с 10ки, Д'адарио при това. По-доволен не съм бил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ТИЯ струнки пробвали ли сте? Значително скъпи са и имат някакви покрития, ама дали са читави наистина...

 

П.П. Поръчвам си и едни Dean Markley Blue Steel, дето били трийт-вани при -320* с течен азот... :P

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава температура -320, по Целзий са до -273.15... което се води абсолютната нула. :bravo:

Къде пък видя, че пише Целзий ? :bravo:

 

Става въпрос за течен азот при -320 градуса по Фаренхайт.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде пък видя, че пише Целзий ? :bravo:

Хитър като гущера Димитър!!! :bravo:

 

Естествено не е по Целзий, нарочно не го написах. Та? За струнките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

metalhammer , и моя Джаксън беше с 0.09 оригинално ама кат му сложих 12ките си заспа...без никъф проблем...ама свиря в В (си) ..естествено че ако ги натегна до Д(ре) ше ми се скапе грифа..аз затва и по-горе написах че дебелината зависи според мен от настройката...а на колегата ПРАСЕ ще кажа че има даже и 13ки за ел. купих си Д'адарио...от РФ..ама мойте са 12ки...от по-дебели няма нужда (освен ако не свириш в А(ла)...хаха... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

абе...мога ли например да сложа едни .12 за акустична на електрическата ако ще свиря в До и надолу?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ТИЯ струнки пробвали ли сте? Значително скъпи са и имат някакви покрития, ама дали са читави наистина...

 

П.П. Поръчвам си и едни Dean Markley Blue Steel, дето били трийт-вани при -320* с течен азот... :greenball:

аз имам elixir но мо мисля че маи рекламата им е в повече за покритието

което имат

има разни картинки и обяснения ама това си е рекламата

1 2 3 се хабят както другите струни

4 5 6 може би ще издържат повече...

иначе изглежда интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12ките са Окей Прасе...и аз съм с такива...свиря в Си..и са яки...не са много натегнати..нито пък да плиокат(отпуснати)...окей са....:D я кажи ква ти е китарата..а БТВ да питам разбирачите кво е Италиански строй..или Испански..или там другите...не съм голям разбирач на теория(нито пък чак толко на практика)...но си свиря това което трябва за нашата музика :D:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АААААА и между другото къф е тоя строй дето последната(както казват кораджиите ) е дропната(сиреч смъкната с още 1 тон..в тон с 4тата..:D:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.