Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за гриф и адаптери


Recommended Posts

Както можете да видите грифа ми е леко кривнал. Екшъна ми е приличен, нямам реlief (bow) и всичко е точно. Проблема е че на 22-ро прагче 6-та струна ми е на ръба на грифа а 1-ва струна е много навътре. Та въпроса ми е ако махна струните, развия грифа и го стегна на ново ще се оправи ли? Извинете ако има друга тема но изрових всичкия интернет и не намерих никакво инфо.

 

Другия проблем ми е че магнитите на адаптерите са извън струните и понякога 1-ва и 2-ра ми правят проблем при бенд. Има ли начин ако разхлабя болтовете да изместя адаптерите.

 

И още един последен въпрос. Скоро ще си сменям адаптера и се спрях на Seymour Duncan Invader за сега. Нямам кинти за Dimebucker а и нещо не кефи саунда. Но пък инвейдъра на семплите от сайта на Seymour Duncan ми звучи много много глуго - т.е. с много слаби високи. Въпроса ми е някой има ли такъв адаптер и дали при настройки на амп-а се оправя (не че имам амп но първо адаптер ще взимам :)). Другия проблем при този адаптер е че има нечовешки output (което е полезно при дист.) и clean-а е overdrive. Ако някои има и други предложения за адаптер да каже. По принцип съм биг фен на Pantera и до колкото четох Invader е ползвал и Dimebag.

 

l_f2a39abf7bf4b2be4f4d3fcfae8c271d.jpg

l_20db9a642e81e82b072d391694e7b9d6.jpg

l_fe2649932abf3bfd50533302704c2268.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това откога е така ? Пробвай това, което каза на първо време - да поразхлабиш грифа, да си го наместиш и да го затегнеш пак. Ако в затегнато положение е по този начин, най-добре отиди при лютиер.

 

 

Допълнение: Вторият проблем ще се оправи с решаването на първия.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен едва ли ще може с разхлабване и затягане да се оправи..просто евтините китарки са така...и моя скуайер едно време беше така,..малко на една страна..

а за адаптрите - не знам кво те кефи повече в тоя инвейдър...аз имах Даймбъкър и направо изкъртваше фаянса със саунд..ама не го бях сложил на скуайър, а на един Джаксън. Имай предвид, че дайм-а е най-мощният от пасивните адаптри на СД обаче, не става за чисти китари - много е напържен и изкривява саунда..звучи грозно за чиста китара..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на една страна там при сглобката, лесно може да се оправи, като се подложат парченца фурнир , между грифа и тялото ,там където е нужно, докато се изправи. Само че ако проблема е такъв, не би трябвало да се е появил в последствие а винаги така да си е било. По думите ти сякаш после е станало, май...

По добре да беше писал в раздела "Израбитка и ремонт". Там се посещава от доста по-компетентни , които по- добри съвети биха могли да дадат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой модел на SD Invader е това? Едната ми китара е с такива адаптери, и изобщо не приличат на този на твоята китара.
Скоро ще си сменям адаптера и се спрях на Seymour Duncan Invader за сега.

Т.е. още не съм го взел.

 

Допълнение: Вторият проблем ще се оправи с решаването на първия.

Не съм много сигурен защото разстояние между струните и центъра на магнитите ще има пак дори да фиксна нек-а.

 

Ей сегичка ще пусна и темичка в раздел поправка да видим батковците кво ще кажат :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kак се появи това? Така си беше, или стана постепенно/изведнъж.

Вероятните причини, ако не е било така преди, са няколко:

1. Грифа се е завъртял в джоба(доста рядко срещано).

2. Грифа се е изкривил настрани(пак наистина доста странно).

3. Нъта се е разместил(едва ли).

4. Тремолото се е разместило(пак странно, но не невъзможно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kак се появи това? Така си беше, или стана постепенно/изведнъж.

Вероятните причини, ако не е било така преди, са няколко:

1. Грифа се е завъртял в джоба(доста рядко срещано).

2. Грифа се е изкривил настрани(пак наистина доста странно).

3. Нъта се е разместил(едва ли).

4. Тремолото се е разместило(пак странно, но не невъзможно).

 

Ами не мисля че беше така. Може би от напрежението в последствие на това че държа китарата в един ъгъл (нямам стойка трябва да си взема).

Грифа е абсолютно прав не е крив. Според мен грифа стои под ъгъл спрямо тялото тоест 1. както ти си го описал. Тремолото е ок не виждам да се е изместило и как ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение къде я дъжиш, китарите обикновено нямат проблем със собственото си тегло. Намери кой да ти е я погледне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение къде я дъжиш, китарите обикновено нямат проблем със собственото си тегло. Намери кой да ти е я погледне.

 

Когато си говорим за гриф, не бих се съгласил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че е от тремолото - ако беше от грифа при бридж адаптера нямаше да са изместени струните толкова...

 

Еми има вероятност ма ебах тия идиоти дет ще монтират тремоло с половин сантиметър встрани :)

Не е от износване щото винтовете са си на място а и китарата съм я купил преди година и половина.

Най-вероятно до сега не ми е правило впечатление нали съм пълен новак ;)

Всичко точно но струните ми се разминават с адаптерите и това е основния проблем който трябва да оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че е от тремолото - ако беше от грифа при бридж адаптера нямаше да са изместени струните толкова...

МНого си прав :)

 

А това да не казвам голяма дума ама е трудно поравимо.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.