Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за Behringer Usb китарите и софтуер


Avitohol

Recommended Posts

Здравейте!

Бих искал да знам какво ви е мнението за това?

Трябва ми да си дрънкам в домашни условия за кеф и да записвам някои неща без претенции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е върха на качеството като материали, но си има вграден АЦП и се включва направо в USB.

Мисля, че си върви и със софтуер, като може да се използва и като обикновена китара.

В общи линии, мисля, че за домашни условия е ОК, ако нямаш претенции за качествен откъм материали инструмент.

Това важи не само за тази марка. Просто евтините китари са от евтини материали.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, върви си със софтуера, за който за съжаление няма много написано в сайта. Behringer са немска фирма, но доколкото знам произвеждат абсолютно всичко в Китай, ама то повечето low cost марки са така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние Behringer много добре си ги знаем кое какво им е.

 

Добре дошъл във форума, но за напред знай, че такива теми като твоята нямат много бъдеще, първо защото почти всяка седмица се появява някоя подобна (с умопомрачителното заглавие "Въпрос" :) ), второ едва ли много хора са свирили на точно на конкретния модел и конкретната марка, и трето - китарите от нисък клас са обсъждани, дъвкани, сравнявани, обяснявани до писване, затова така или иначе може да не получиш отговор на въпроса. Нацъкай по-задните страници (но не се ограничавай до трета :girl_witch: ), има теми, в които има какво да се прочете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние Behringer много добре си ги знаем кое какво им е.

Не съм си и помислил, че не ги знаете, точно затова питам тук иначе какъв би бил смисълът.

 

Добре дошъл във форума, но за напред знай, че такива теми като твоята нямат много бъдеще, първо защото почти всяка седмица се появява някоя подобна (с умопомрачителното заглавие "Въпрос" :) ),

Добре заварил! Въпросът ми беше пуснат като обикновен пост в друга тема, която смятах за подходяща. След няколко минути видях, че постът ми е преместен в нова тема със заглавие, което намирам смешно точно толкова, колкото и ти. Така че веселият емотикон отива вероятно при модераторите. Би било удачно някой с мод. права да сложи смислено заглавие, тъй като аз не мога да редактирам темата, понеже не съм я създал.

 

второ едва ли много хора са свирили на точно на конкретния модел и конкретната марка, и трето - китарите от нисък клас са обсъждани, дъвкани, сравнявани, обяснявани до писване, затова така или иначе може да не получиш отговор на въпроса. Нацъкай по-задните страници (но не се ограничавай до трета :girl_witch: ), има теми, в които има какво да се прочете.

Цъках и прочетох много интересни неща из целия форум, но не и отговор на въпроса ми. Ако някой се дразни от въпроса, нека да ми каже - мога лесно да ви освободя от присъствието си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, по-горе ти написах как седят нещата.

Евтина китара, направена от съмнителни матиали с USB порт и софтуер.

Направена е от същото качество материали, от които са направени ниските серии китари на повечето производители.

 

За вкъщи - става, стига да не си въобразяваш, че ще има звука и продължителността на тоновете на китара за $3000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ами не му е мястото на този пост в раздел Фукня :girl_witch:

За това го преместих в нова тема. Ако имаш по-добра идея за заглавието - напиши го и ще го оправим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ами не му е мястото на този пост в раздел Фукня :girl_witch:

За това го преместих в нова тема. Ако имаш по-добра идея за заглавието - напиши го и ще го оправим :)

Ами нещо като "Какво мислите за Behringer USB китарите и софтуер". Просто за да става горе-долу ясно за какво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, по-горе ти написах как седят нещата.

Евтина китара, направена от съмнителни матиали с USB порт и софтуер.

Направена е от същото качество материали, от които са направени ниските серии китари на повечето производители.

 

За вкъщи - става, стига да не си въобразяваш, че ще има звука и продължителността на тоновете на китара за $3000.

Благодаря! Знаеш ли нещо повече за възможностите на софтуера, тъй като в сайта им инфото не е много богато?

Не очаквам да е Cubase да кажа предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сайта пише, че идва със софтуер на Native Instruments, които са авторите на програмата Guitar Rig, така че предполагам, ще звучи като нея. Нямам такава китара, но имам ето това нещо на behringer:

http://www.behringer.com/UCG102/index.cfm?lang=ENG

с което можеш да включиш нормална китара към USB и да се записваш. То идва със trial версия на Native Instruments Guitar Combos:

http://www.native-instruments.com/index.php?id=guitarcombos

Има симулация на 3 комбота, и след 1 месец ти изтича trial-а и можеш да въведеш един сериен номер и да си избереш едно от 3-те комбота и то ти остава за постоянно. Другите можеш да си ги купиш, ако искаш. По принцип можеш да си сложиш и произволен друг софтуер, разбира се, защото самото нещо представлява стандартна USB звукова карта с китарен вход и ASIO драйвери.

Предполагам, че въпросната китара е просто евтина китара с нещо подобно, но може и да не е съвсем същото, няма как да знам със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сайта пише, че идва със софтуер на Native Instruments, които са авторите на програмата Guitar Rig, така че предполагам, ще звучи като нея. Нямам такава китара, но имам ето това нещо на behringer:

http://www.behringer.com/UCG102/index.cfm?lang=ENG

с което можеш да включиш нормална китара към USB и да се записваш. То идва със trial версия на Native Instruments Guitar Combos:

http://www.native-instruments.com/index.php?id=guitarcombos

Има симулация на 3 комбота, и след 1 месец ти изтича trial-а и можеш да въведеш един сериен номер и да си избереш едно от 3-те комбота и то ти остава за постоянно. Другите можеш да си ги купиш, ако искаш. По принцип можеш да си сложиш и произволен друг софтуер, разбира се, защото самото нещо представлява стандартна USB звукова карта с китарен вход и ASIO драйвери.

Предполагам, че въпросната китара е просто евтина китара с нещо подобно, но може и да не е съвсем същото, няма как да знам със сигурност.

Здравей! Благодаря за отговора!

Китарата е евтина със сигурност - комплектът заедно със софтуера струва 320 Фр. =~ 200 Евро.

Понеже не съм докосвал китара от известен брой години, дори и с пръст, искам да си купя нещо нескъпо, за да видя дали ще ме удари старата краста, преди да инвестирам отново в апаратура като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз съм на мнение,че добрата китара трябва да се заслужи - не някакъв пикльо да свири на Gibson примерно :rolleyes:

И в тази връзка - китарата си е китара...с 6 струни,от дърво,с адаптери...

А относно софтуера - самия софтуер си е много добър,но зависи от това какви са ти аудио картата и колоните

Най-важно си остава задкитарното устройство,нали знаеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи аз имам много подобна behringer iaxe само че 624 , мисля че за първа китара ще е добре,но както бях писал и в една друга тема , свиренето през компютъра не е одачен варянт повярвай ми, та по този въпрос бих ти препоръчал ако имаш възможност да отидеш в xxxx примерно и да огледаш цените на стартовите пакети , защото има и осилвател в комплекта :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, това, че през компютър китарата звучи зле... прости най-вероятно все още не знаеш как да си настройваш ефектите, а софтуера дава възможности. Иначе съм съгласен, че е по-добре да се свири през усилвател, макар и малките 15-ватови кубенца от комплектите да не са нищо особено.

 

Пакети има на Ibanez, Squier, Stagg, Marshall... разходи се из магазините и си харесай нещо, ако решиш да взимаш пакет.

Иначе и със софтуера вкъщи можеш да докараш приличен звук.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хора, и аз съм много навит на тая китара. Просто защото не ставам за професионален китарист, пък като си свиря на старата акустична песничките просто се получават. С две думи съм като автора на темата. Така че убедете ме или да си я взема или да забравя за китарата въобще. И още нещо. Къде може да се купи във Варна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.