Jump to content
Българският форум за музиканти

Популяризиране на група...


Recommended Posts

Здравей Тони!

 

Идеята за групата да се грижи екип е много добра, но нека гледаме реално на нещата, а и да се фокусираме отново върху въпроса - Какво правим, за да добие групата ни популярност?

 

Въпросът не е ако за групата се грижи екип, той как трябва да работи с нея, за да бъде работата помежду им ефективна, а въпросът е при положение че за групата не се грижи екип, какво правим, за да има групата ни възможно повече фенове, които са в концертната зала/клуб заради нас, нашата музика и нашето шоу. Как сме ги информирали за нашето участие?

 

До колкото разбирам целта на темата е да се сподели опит. Ер Голям не са неизвестна група, така че ако желаеш можеш да споделиш вашия опит :greenangel:

 

 

Поздрави,

Тина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал една група да обикаля и посвири акустично :) по улиците, макар и без "шапка" ,(така ще са подготвят и за ънплъгт)и да раздава рекламни материали и записи за себе си. Особено седмица преди някакво участие, та дори и покани (билети)да предлага. Това важи най.вече за по-малко известни групи. Струва ми се, че ще имат успех! :) А за по-известните групи, да си намерят подгряваща група, която да им свири техни кавъри, пак акустично по улиците(може и "на шапка") и да раздава реклами, покани и дори билети за предстоящ концерт.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и Брус Спрингстийн Какви ги върши по улиците с една кухарка :thumbs_up:

http://www.youtube.com/watch?v=LWQV7agBFtE

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда. Друг е въпросът колко една банда се чувства наистина като 'банда' и доколко членовете й са готови в да зарежат в общи линии почти всичко останало, за да бутат нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е чак като да зарежеш всичко. Не че може и да си го позволиш. В интернет има много места, от които може да черпиш информация как да започнеш, какво да правиш, за какво да внимаваш. Вярно не ти изсипват всичко на тепсия, стъпка по стъпка, но с малко въображение може да натрупаш доста полезни идеи.

Да, отнема доста време, но освен ако не си 1 човек банда, с разпределяне на задълженията става. Просто трябва да си отдаден, да ти се занимава и да не се отказваш лесно. Трудно е, но не е невъзможно. Не си мислете, че където и да е другаде нещата стават по-лесно. И в америка трябва да се сцепиш докато започнеш да събираш по повече от 10 човека на изява. И аз мислех, че тук е зле, но явно не е съвсем така.

Буташ докато не си умрял, а след това караш някой друг да те бута.

 

What doesn't kill us only makes us stronger!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като музикант съм работил и с "ПРОДУЦЕНТИ" ползата е за лична консумация не толкова за групата и хората с които бяхме група сега не ми се иска много да се занимавам с хора дето от мен ще правят нещо друго защото не съм достатъчно интересен.За да бъда конкретен екипа който бих избрал да работя не се състой от хора дето нямат ясна стратегия как трябва да вървят нещата.Гледал съм как се гласи и скалъпва история на група която няма нищо общо с истината видях и как се дават награди по роднински.... Сега все едно тръгвам отначало на чисто, много неща са ти ясни заобикаляш дупките и въриш напред бавно но напред в този ред на нещата за групата трябва търпение и доказване после всичко си идва от само себе си. Където и както да говорите за групата ви ако тя не е добра нищо няма да стане....Ще дам прост пример дойдоха едни младежи при мен по време на участие при мен и ми казаха че са очровани от групата и са решили да ни направят сайт без пари просто така за тях е удоволствие да го направят за нас даже искаха да му плащат хостинга за второто отказах , следващият път дойде един човек с бизнес предложение за продажба на музиката ни просто така без да го търся той сам дойде.Какъв е извода правете каквото трябва пък да става каквото ще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал една група да обикаля и посвири акустично :girl_witch: по улиците, макар и без "шапка" ,(така ще са подготвят и за ънплъгт)и да раздава рекламни материали и записи за себе си. Особено седмица преди някакво участие, та дори и покани (билети)да предлага. Това важи най.вече за по-малко известни групи. Струва ми се, че ще имат успех! :girl_witch: А за по-известните групи, да си намерят подгряваща група, която да им свири техни кавъри, пак акустично по улиците(може и "на шапка") и да раздава реклами, покани и дори билети за предстоящ концерт.

 

Верно ли си го мислиш това? :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Тъй вярно!! :thumbs_up:

"Когато планината не отишла при Мохамед, тогава той отишъл при нея". -- Стара приказка

"Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се!" -- По-нова приказка

Най-добре сам ще си помогнеш, като отидеш да потърсиш своята публика, а не само да чатиш имейли на компютъра до мениджъри и други подобни.:lol: Нали и без това няма "такова животно" у нас според коментарите в този форум. Много известни музиканти са започнали от улиците(не нашите, де). RUN-DMC са три години по парковете на Куинс преди да пробият. Явно мойта идея е "тъпа" според доста български музиканти, но аз я подхвърлям и дано е полезна, просто трябва да се доизмисли и доизпипат детайлите и.

Успех :thumbs_up:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като човек с по-малко опит в музиката и малко повече в маркетинга бих казал, че ако искате резултат трябва да създате условията за постигането му. Със сигурност някои групи са достатъчно добри, за да ги търсят сами, но според мен в това си има доза късмет и аз не бих разчитал на това. Колегата Mark Avrelii много добре спомена за стратегията. :) Но за популяризиране и за градене на имидж си трябва човек, който разбира от тея неща. Според мен една добра стратегия на група, която иска да стане популярна е именно да намери човек, който се занимава с комуникации (нямам предвид мобилни комуникации, а PR, реклама, продажби и т.н.) И съвсем не е задължително това да е някакъв мениджър... Ако няма налични хора с познания... ами образовайте се :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
дай по този повод да излизаме с анцуг на сцена?

хехех веднага се сещам за Корозия и Карцер... от чужбинските пък Koяn..

 

много интересни неща прочетох по-горе. :) несъмнено "история" може да се скалъпи (чела съм интересни неща за себе си от "пишман" pr специалисти), флайъри/плакати/банери/демо могат да се направят...но за мен след качествената музикална продукция лайва и доброто видео си остават пътя.съвсем не е задължително видеоклип за няколко хиляди лева... и видео от репетиция върши работа стига някой да обмисли какво прави преди да снима и да има читав софт за редактиране. За 30 години от пускането на МТВ и вследствие на постоянното бомбандиране с шоута на Флойд, Питър Гейбриъл, Мадона, Ю2, Бионсе, АЦ/ДЦ и т.н. публиката започва осезателно да изисква зрелища, перфектен звук, перфектно изпълнение...

Просто публиката слуша с очите си един лайв и възприемат бандата първо визуално, след което музикално. Искат се "образи","личности", "мадами/пичове" - било то като визия(прически/мода...) или поведение, сексуалност... понякога имам чувството, че бандите, попаднали в PR мелачката(не знам защо но първи ми идват на ум Металика) се превръщат в шизофренична карикатура на самите себе си и това, което феновете им о ч а к в а т като поведение за пред камерите :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от методите за популяризиране на една бг банда би трябвало да е и този форум - доста групи се отказват от прилично информационно присъствие тук, заради общия дух на селски кретенизъм и антропологичен неандертализъм у хората - гювечи - това е кулинарната ми хюмън-тиъри -така наричам миш-маша в главите на всичкоразбирачите :thumbs_up: Тъй като няма алтернатива, нямам и предложение за решение на проблема, така че само помествам въздуха с въздишка с г*з!

 

Моля, отворете стъклата на колата, в която не пътувате сами, когато и вие направите същото!

 

Позволявам си тоя тон в темата на любим пънкар като Човека Марин, когото искрено поздравявам, както обикновено! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:coolp: Пролетта дойде! Пеперудки пърхат, чуруликат птички, пеят ученички. :whistle: Да извадиме кухарки, тарамбуки, минижупи и да пееме по паркове, градинки цяла вечер, та и до зори! :band2:

:oops: Хайде народе, стига се сдухвахте цяла зима по кръчми, клубове и пред компютри. Свирете на вън и покажете какво можете, пред белия свят! Така ще ви се радват доста повече хора! Хем ще има кеф - хем и някой лев! :dance::yahoo:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е пускано или някой е попадал на това вече но ето малко по-сериозно по темата, ако някой се вълнува истински всъщност :P)))) цък Съвети от самият Трент Резнър :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.