Jump to content
Българският форум за музиканти

Badan & Ultramega- Friendly Chain


Recommended Posts

http://media.putfile.com/BadanUltramega--Friendly-Chain

 

Това е втората ни съвместна песен.

Ще се радваме ако споделите мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефи ме! Браво!!!

 

Една идея (не знам дали е добра - вие си знаете) -

 

В началото китарата + пеенето са много отнасящи... Поне мен ме отнасят много благо...

 

После обаче когато се появява дистера (това би следвало да е нещо като припев, нали?), аз лично бих пробвал с агресивни вокали, в стил Нирвана Teen Spirit припева.

 

Ще се получи добър контраст, особено след "успиващата" част преди това...

 

Иначе лично за мен някак не се връзва напрежението, което вкарват китарите с дистера, и същите вокали, които си продължават... Някак тази монотонност не се връзва с промяната в музиката...

 

Разбира се - това е лично мое усещане за нещата - може пък така както сте го направили да си го харесвате... Само идея....

 

:cheers:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно парче!

Наистина има прекрасното, зомбиращо гръндж усещане, като на алис, тъй че браво за това!

Няколко идейки за парчето (това са лично мои мнения, не критики):

Според мене, трябва вторият глас (тихият) да се изнесе на преден план, лично на мен по-ми хареса, звучи по-особени различен, което е добре.

Двата гласа, ми се струва, че пеят същите ноти. Може да пробвате бек-вокала да пее различна мелодия, в стил стейли-кантрел.

Трябва може би да има малко повече контраст (относно сила на инструментите) между куплетите и припевите. И онова "ооо" преди припева да се увеличи.

Гласовете трябва малко да се намалят може би и да се увеличи баса, ама това вече си е на вкус ;) А аз обичам басите яко да бучат :greenangel:

успех с бъдещи взаимни проекти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина няма голям контраст в динамиката на пеене в куплет и припев и е по скоро монотонно, но това издава донякъде влиянието на Badan от АIC. И този "успиващ" дефект е търсен умишлено ;).

Благодаря за отделеното време и за мненията :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бра'о Варна! :cheers2:

Добре сте го барнали парчето, обаче много ми се иска да го чуя изсвирено и записано "на живо", с група, че така с тези vst-a..тцтцтцтц....

 

Да наистина няма голям контраст в динамиката на пеене в куплет и припев и е по скоро монотонно, но това издава донякъде влиянието на Badan от АIC. И този "успиващ" дефект е търсен умишлено :) .

Благодаря за отделеното време и за мненията :)

 

^ донякъде ли? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като фен на тази музика се изкефих много! Само акцента в англииския се набива много.

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Влиянието на AIC е очевидно. Парчето е готов хит, има само няколко неща, които го делят от това, но със сигурност си ги знаете.

 

Произношението на вокала е отвратително, извинявам се за директността си.

Не мисля, че трябва припевът да бъде по-агресивен - така ще се загуби внушението на парчето, а то е именно гръндж. Тази прекрасна монотонност е чаровната в случая.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.