Jump to content
Българският форум за музиканти

Алумиево табло (pickguard)


Recommended Posts

На стария бас си бях сложил от неръждавейка.Лазерно ортязана по чаблон. Тя е магнитно неактивна и не влияе на адаптерите. На неръждавейка май не може да се запоява или трябва скъпа техника. За това използвах медна пластинка подпъхната под ламарината за да я заземя.Шумът намаля драстично. Друг е въпроса , че не ме кефише. Приличаше на баса на орк. кристал или нещо подобно. Може би ако се боядиса е по-добра идея

А! И ламарина 2 мм е много дебела...най-малкото трябва да и се направи фасет по ръбовете.

 

Ми ... толкоз са дебели таблата на "Оръженосците", измерени с окомера - към 2mm. :D Инак ор'гиналните "Калници", made in Hamerica, май имат табла по 3mm. Ако наистина неръждавейката е немагнитна, може да се замисля по-сериозно. И, както каза Overdrive, да е полирана до огледало - така си го представям. Обаче ми се чини пак, че ще тежи доста туй тенеке. Боядисването е ясно, то. Боя, лак, джиджавки ... материалът е под въпрос. И вероятно не се запоява, защото трудно се загрява, или е яко легирана с други боклуци. Ама като не мога да запоя жичката за таблото, ше я заваря с електрожена там. Фасет не може ли да се докара на лазер при самото изрязване на ламарината? Или т'ва много ще оскъпява обработката, щото ще им коства зверски усилия за минат с лазера по контура под 30 градусов наклон на лазера отвътре навън? ;)

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

По принцип и на алуминии не се запоява добре, но на потенциометрите се запоява - замасяваш корпуса на потенциометъра и пикгарда нали е свързан към него ;)

Всъщност така са почти всички китари.

 

Ако е неръждавейка 1-1.5мм стига, за да не се прави ръба, няма да държи 100 кила я :D

А пък за теглото колко ще тежи - 50-60 грама??

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще си търся оригинален, Fender-ски гард.
Ако си със Скуаър ще ти се разминават дупките,иначе са по 40 лв май,не зн какво ти е на пласмасата,но на оригинален фендер за 34 год. нищо и няма.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще си търся оригинален, Fender-ски гард.
Ако си със Скуаър ще ти се разминават дупките,иначе са по 40 лв май,не зн какво ти е на пласмасата,но на оригинален фендер за 34 год. нищо и няма.

 

Приятелю, на Фендерите, вероятно, не им леят гардове от пластмаса за 2 цента на кило. Нали знаеш, че бай Китай не ебава качеството, ам' гледа да докара шукарен вид и да отика стоката за 5 лева? :) А за дупките ... ей ся ме разочарова. :( Значи съм за къстъм табло отвсякъде. Не съм мерил дали ще ми паснат отворите с оригинално табло, между другото, та те вземам надоверие! Моето е с 8 винта, не е с 11. Май тези бяха класическите? Или с 11-те бяха такива? Божей, забравил съм! :( Нейсе, ще направя снимка на таблото и ще ви покажа за какво иде реч и какво не му харесвам. Overdrive, днес ми мина през акъла, че като ше слагам метално табло, спокойно ше мога да го заземя през volume пота, а другите ще трябва да ги изолирам (т.е. да изиграя вариант, обратен на стандартния с пластмасовото табло). Ти пак ми наби кофата ей сега и на мен пак спойки са ми в главата! :hysterical: Ми, обичам да запоявам, к'во толкоз? :hysterical: Добре, сега имам друго въпросче, което ми се върти в главата цял ден. Има ли вариант вместо боя, да сложа някакъв винил? Имаше едни такива, дето десенът им имитира шарката по металния под на Икарус. С ракурс на така /// и още един на така \\\. Такова нещо, освен по поръчка отвън, продава ли се някъде по магазините? :tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам що се пънете ...фендер вече са го измислили и го продават .

Говоря точно за оригинален алуминиев пикгард от фендер американ делукс серията...тряба да се поръча и...

гъзарията ще е пълна.

примерче

ей го още едно

е па на тия китари ги слагат

Ко ше ходиш по лазери и бояджии и т.н. нали парите не са от значение!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нали вечно трябва да съм контра :tomato: Какво им се пънете на тез скуаери. И аз минах през това, то не беха ключове, адаптери, потенциометри, суич... и за к'во ? По-тънко ?! Да бе, да! Като ударя чертата, парите дето съм дал тук-там като се натрупат - ми аз бих си купил две афинити-та, или един по-висок клас скуаер. Не искам да прозвучи заядливо ама мноооооооого се писа по тоя въпрос - получаваш това, за което плащаш и винаги е по-евтино да си го купиш готово, освен ако не ти се губи допълнително време (което също е пари). Е ако ти се занимава обаче... :hysterical: Давай !

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EAmechaniX, парите не са проблем, но т'ва са 11-винтови решения. На мен ми трябва 8-винтово такова. Плюс т'ва, както Hillbilly спомена, възможно е Fender да не се кльопат със Squier. Т.е. да пръсна пари на вятъра за нещо, което ше ми виси за спомен на стената, а това вече ми е проблем. Голям. :)

 

Tomov, напълно ми е ясно, че няма да задмина качеството на майсторски Strat, или дори на Fender Deluxe Stratocaster, правен на конвейер. Обяснявам мотивите си отново:

 

1. Китарата ми е подарък за юбилеен рожден ден и не искам / не мога да я продам - сантимент ми е!

 

2. Т'ва ми е първата китара въобще. Аз, както и Волф Хофман, вярвам, че един инструмент има душа и колкото повече свириш на него, толкова по-богата и колоритна става душата му. В този ред на мисли, китарата ми е с доволно колоритна и богата душа. :hooray:

 

3. Squier, бидейки прилично евтин brand, предлагащ прилично качество за парите си, става за чудесна експериментална установка за ъпгрейди. Това е, което правя аз.

 

Всичко това го върша от спортна злоба. Само и изцяло. И съм твърдо за евтините китари, защото те не са ЧАК такъв шит, както повечето съфорумци пишат.

 

"Купи си нещо към 600-700 лева и нагоре, ей т'ва вече е добра китара, а не лайно кат' твойто!"

 

Добре, де ... по времето, когато ми купиха тази китарка, аз бях тъпо студентче, на 20 годинки, не работех и за мен 380 лева си бяха МНОГО пари (те ся за толкоз ше ми дойдат само 2-та адаптера за нея :greenball: ... ама пак не са малко пари! ). Мога ли аз да извадя 600-700 лева? Не. 'Ко прайм тогаз? Ми ... много просто - отказвам се да свиря, щото нямам пари за хубава китара. Така се помага на мераклии музиканти в тоя форум, тъй ли?! "Мерси!", казвам аз на такава помощ!

 

Вместо някой да ми се зарадва на тъпия и упорит ентусиазъм и да прояви интерес к'во ше стане след всичките тези ъпгрейди (трупате нови познания на чужд гръб и портфейл, най-малкото), тука някои хора почват да ми се пъчат с дебелите си китари и да ми обясняват, че т'ва не трябвало и онова нямало смисъл, па аз съм ебаси тъпакът тука във форума и по-добре да си намеря друга ра'ота. Недейте тъй! И аз съм си харесал някои китари в ценовия клас около 1600лв., но още не съм насочил поглед натам. Първо искам да си завърша проекта. После ще си купя дива метла за луди пари и ще ги сложа на чертата с "идеално гадния" Squier. И моля ЕДИНСТВЕНО за помощ чрез съвети. И труд не ви карам да влагате. Споделете що знаете, на мен всичко т'ва ми е добре дошло. ЕВАЛА на хората (те си знаят кои са), дето се отзоваха и ме напълниха с идеи, личен опит и т.н.

 

Моля ви, не поставяйте на съмнение мотива ми. Просто помогнете и да видим какво ще стане.

 

Благодаря отново!

 

P.S.: Връщам се от купон и съм "леко" на градус, па зат'ва ми писна да си трайкам и си казах казването. То затуй и не ми остана време да си снимам гнилото табло. Ще гледам да е тез дни. Обещавам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не пречи да вземеш орг. пикгард и да направиш по него нови дупки за винтовете.

 

И става ибаси циганията. :greenball: Нищо не ми пречи да си взема пикгарда под мишничка и да вървя да меря, де. Другата седмица през отпуската ще си ходя по Варна. Там, в РФ, не може да нямат още гардове на склад ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ми, то и да правиш Скуайър на Фендер си е цигания :greenball:

 

Не правя Скуайър на Фендер. Правя си Скуайър Страт custom. :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там, в РФ, не може да нямат още гардове на склад ...

Нямат.

И малко криво си разбрал помощта на някой хора ...

Айде другата седмица като идваш по Варна се обади да обелим два лафа и да гътнем по бира ...

гледам ,че си умно момче и мога да ти дам някоя насока ако нямаш нищо против.

И моля ЕДИНСТВЕНО за помощ чрез съвети. И труд не ви карам да влагате. Споделете що знаете, на мен всичко т'ва ми е добре дошло.

Обади се ...телефона ми го има на всякъде из форума ...да не го пиша сега ,че ше стане реклама. :greenball:

Поздрави ...и не прибързвай с решенията!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там, в РФ, не може да нямат още гардове на склад ...

Нямат.

И малко криво си разбрал помощта на някой хора ...

Айде другата седмица като идваш по Варна се обади да обелим два лафа и да гътнем по бира ...

гледам ,че си умно момче и мога да ти дам някоя насока ако нямаш нищо против.

И моля ЕДИНСТВЕНО за помощ чрез съвети. И труд не ви карам да влагате. Споделете що знаете, на мен всичко т'ва ми е добре дошло.
Обади се ...телефона ми го има на всякъде из форума ...да не го пиша сега ,че ше стане реклама. :greenball:

Поздрави ...и не прибързвай с решенията!

 

Нямам нищо против да обелим 2-3 лафа и да се налеем с бира по случай случая! :hooray: Ще се радвам да поговоря с някого наживо по въпроса. Не прибързвам с решението. Затова и питам, мисля, цикля, търся, ровя спокойно ... па ше видим. :) Апропо, имаш лично.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти!

 

на баса съм си сложил метален пикгард. прочетох в темата някой също така беше напавил. бях пуснал тема в изработка и ремонт за баса си ма некои я е изтрил ...

 

метал, защото пластмаса търсих търсих търсих, и ми писна. затва метал. върху плочката съм лепнал самозал. фолио. за екраниране - доколкото ми разбира тиквата добре съм се справил и не чувам проблеми. са вече с ква апаратура свиря е друг въпрос.

 

пиши ми ако ти е интересно, с радост ще ти разкажа в подробности за пикгарда и направата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.