Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарата бръжди


Recommended Posts

С един пръст на лявата ръка натисни първа струна на първи праг, а пръст от дясната притисни пак 1ва на 15ти праг. Сега провери дали на какво разтояние е струната на 8ми праг. Нормално трябва да е много, много близо до прага, но все пак да има символично разтояние. Ако опира или пък е по далеч от 2-3 десети от милиметъра, това показва м че грифа ти не е съвсем прав. Може би може да се оправи с шиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че грифа е крив,но как мога да се убедя

 

Ами по принцип всеки гриф трябва да има лека извивка напред, а как да провериш kolio_k ти обясни. Друг е въпросът, ако имаш съмнение, че грифът ти е осукан.

 

Но обаче не казваш какво и как бръжди - само на някоя определена позиция по грифа, само на една струна, или на всички струни? На ниските или на високите прагчета, или само по средата на грифа? Тези различни проблеми ги причиняват различни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За извивката на грифа ти обясниха супер, провери как е. :hysterical:

А браждене на струни може да имаш и от много ниско разположени струни, както и от много износени прагове. Моите са леееко за смяна и понеже ми пристръгваше вдигнах с една идея трема и сега е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

^^ може би и аз трябва да постъпя така ...

при мен пък бражденето се получава при 1-2-3 прагове ... и на отделни други позиции , тъпото е че отделните други позиции си браждят кога си искат, т.е. като вкарам малко повече сила, което според мен неминуемо ще се оправи с повдигане на магарето ....

 

ааа ... и да питам още нещо дето може и да е "офф" ..

.. четох нейде из форума, че ак оти браждят само предните струни трябвало да се вдигне......хм?!? ..... струнника ...

 

така ли се казваше тва дето подвежда струните ( на английски беше нек- нещо си) ....

(..или струнника беше зад магарето лииии ?!!??!? )

 

...както и да е ! ако т'ва твърдение е вярно, то може ли да не си играя да го отлепям, да му подпъхвам некви работи ами направо да измисля нещо дето да сложа директно под струните (да речем нещо от сорта на няква дървена люспа като тия от ПДЧ/OSB например ....)

 

ако мислите че е "офф" отговорете на личен че да не пълним темата с глупости

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Щом ти бръжди на първите прагове, значи определено трябва да се поотпусне тръс род-а.

Погледни отстрани по дължината на грифа и ще видиш дали има и каква му е извивката. Т.е. хващаш китарата и гледаш откъм магарето към главата, така че линията от очите ти до главата на китарата да е почти успоредна на грифа.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т'ва съм го гледал 'найсе' пъти ... не е никак крив ... а ми се струва че магарето ми е ниско

но ще видя какво може да се направи с тръс-род-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.