Jump to content
Българският форум за музиканти

Solid State Hdd


Jordan_J

Recommended Posts

Досега разглеждах Solid State хард дискове. Много ми стана интересно, въпреки високата цена. Някой вече обзавел ли се е с това и какви са му впечатленията като скорост и надеждност ?

Гледам, че предлагат IDE и SATA вариант. Много ми е интересно наистина ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Приемущества - не правят суап файл на харда, нямат механика, малка консумация на ток.

-Недостатъци - бавни са.

 

Това е за сега

Новите хардове са с 16мб кеш и имат доста голяма скорост - дето се вика технологиите се развиват. Хардовете с чипове още не са стигнали тази скорост, която дават нормалните хардове. Също така не знам колко години им е срока. Все пак и флаш паметта не е вечна :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със суапа не мисля да е вярно. Това се прави не от харда или РАМ-та, а от ОС-а.

Бавни? Гледах един тест преди време и някакъв SSD добитък правеше ЛИНИЯ на 100МВ/сек. по целия си обем. Ето това намерих с 3 клика - 32GB SSD & 60GB SATA (5400rpm):

 

31015.jpg31013.jpg

 

Ето ТУК още много инфо по темата. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох характеристики за някои модели, при които дават до 120-130 МВ/сек при ЧЕТЕНЕ и 80-90 МВ/сек при ЗАПИС, което всъщност си е доста бързо. Явно тази характеристика зависи от изполваните чипове и влияе пряко върху цената :greenangel:

 

Недостатъците са по-скоро, че са скъпи и че най-големите солид стейт дискове, които видях са 128 GB ... Все пак исках да знам ако някой ползва вече и има практически впечатления от тези продукти ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда карам на стари знания. Поне преди време бяха бавни. Данчо прав си, че нямат голям обем. Това също е минус.

 

Според мен солид стейт хард е на далавера на него да е уиндоуса, а не мп3тата и филмите, a за уин трябват някви си 20-40гб :greenangel:

 

за суапа пак карам май на стари знания, но мислех, че нямат суап файл защото нямат време на местене на глави, и информацията се чете директно от флаша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо има между суап файл и време на достъп.

Времето на достъп на практика е 0 - докато механичните са няколко милисекунди.

Недостатъка е броя не четене-запис. Дават му няколко милиона пъти но напрактика доста често се повреждат. Единственният сеиозен недостатък засега е ненадеждността на записаните данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.