Jump to content
Българският форум за музиканти

кабели за китара


ba6 maistora

Recommended Posts

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Oтделно жакове-Switch craft,Neutrik,Proel са ок също,но лулите им!

Кабела на метър Proel noisless low capacity е ок(няма нужда да се изхвърляте за разни готови кабели от 50-100 лева та и нагоре-независимо какво пише натях)

Важно е жака да е готин(здрав и лесен за запояване)а кабела да не е много твърд за да не се осуква и накъсва.

Аз съм свирил на сумати скъпи фирмени кабели,но честно казано не намирам разлика в звука,(ако сравняваш здрави кабели разбира се!)

Ако говорим за живот на кабела-какъвто и да е, ще се прецака ако не се пази!

Трябва да се навива и прибира след ползване и да се внимава да не се тъпче по него.

Много е досадно след свирене да се нагъзиш към публиката и да почнеш да навиваш като идеот.За себеси намерих решение.Всичко е готово навързано в pedal board,a от него само излизат кабели които съм вързал като мултикорд-за да се навият по бързо.Ето снимка TУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(XLR ;) )

Добре, де, нещо пак мерцедеси са ми били в главата, виноват. ;)

 

кабели имат проел и още няколко други марки дето и аз им забравих името :D

Сега погледнах, моите кабели са Sommer, made in Germany, моделът е "The Source MK2 highflex", 2 x 0,25 mm2

Бяха най-скъпите и на вид са супер. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Planet Waves кабелче - нямам оплаквания.

keeper, от де Планет Уейвс? Ти ли си си запоявал жаковете? Колко върви метъра? :ph34r:

Планета е от РФ и беше в кутиика - всичко е запоено - и даже е вакуумирано - не се базикам колкото и да го гънеш нищо му няма - кабела е трепач - за цената си - 18лв. но беше единствен. Незнам кой точно модел е но на самият кабел пише "Oxygen free copper" и "guaranteed for life" - дано да е така :godbless:

Редактирано от keeper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Planet Waves :lol:

 

product.jpg

Тези кабели нямаха ли он/офф бутон някакъв на тях - та като ги изключваш без да сваляш волумите да не се чува шум?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези кабели нямаха ли он/офф бутон някакъв на тях - та като ги изключваш без да сваляш волумите да не се чува шум?

Да, има и такива.Моите не са,но дал господ волум педал :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам Пепи от Сленг тези малки кабелчета той ли ги е правил или си ги е закупил от някъде, че на мен ми трябват спешно както ми се разширява напоследък комплекта от ефекти :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, продават се!

Лично неговоте не знам дали са купени, но не се притеснявай...всичко каквото би могло да влезе в работа на китариста вече го има в продажба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам Пепи от Сленг тези малки кабелчета той ли ги е правил или си ги е закупил от някъде, че на мен ми трябват спешно както ми се разширява напоследък комплекта от ефекти :godbless:

МОйте ги направи един приятел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.