Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте школи, уроци и др. учебни материали


Recommended Posts

Предлагам всеки да каже кои школи, уроци и други такива учебни материали са му били най-полезни.

Споделете какво ви в впечатлило в последно време :headbang:

Аз например много се кефя на Rock discipline на Петручи. Човек може да научи доста от там. Не само като техника но и като мислене :huh: Мисля, че тази школв (видео) е задължителна за всеки прогресив китарис - начинаещ или не. Както и за всеки друг :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Principles Of Correct Practice For Guitar - Jamie Andreas

Страхотна книга. Много ме кефи. Не се отнася за техника, аз за това как трябва да се упражняваш, за да има максимален напредък.

 

Martian Love Secrets - Steve Vai

Начин на мислене и усещане за музиката. Страхотни са :headbang:

 

Writing Killer Metal Songs - Troy Stetina

Мноо яки работи разправя тоя пич. Полезни при това :huh:

 

Songwriting Course - Doug Marks

Тук също има показани интересни техники за писане на песни и звукозапис :headbang:

 

И специално на мен, понеже fast downpicking е доста важна част от стила ми и по ирония на съдбата ми куца, ми помагат една статия на Kirk Hammett за GT и книгата The Art Of James Hetfield.

 

Ами тва е засега, ако се сетя нещо важно ще допълвам :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Writing Killer Metal Songs - Troy Stetina

Мноо яки работи разправя тоя пич. Полезни при това :huh:

Troy Stetina e голям дзвер. Всичките му школи са много полезни от древните Heavy Metal Lead/Rhythm I & II до Speed Mechanics ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз нали ти бях обещал за Guitar Tricks да проверя, aма още не съм стигнал до кашоните от след последното пренасяне... и не знам дали скоро ше стигна....че са ми малко далече по принцип...

 

http://www.stetina.com/lessons.html - е тук има линкове??? около 15-16$ е школата...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То аз долу горе а такъв намек го казах :headbang::huh::headbang:

Иначе знам откъде и как мога да си я купя, ама... не мога да отделя достатъчно финикийски знаци за нея, пък и искам да я разгледам по скоро от любопитство. Знам ли - може да е тъпа :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те, Бруте ;) Виноват... ама се не мога да с намеря с достатъчно време...

Не е тъпа книжката....напротив....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не съм ги виждал по разни сайтове, ама може и да има...знае ли човек?? Иначе навремето си ги зех от Унисон на Синьото (когато съществуваше още) - бяха гадни ксерокопия, бтв... мошеници...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Аз си търся Metal Rhythm Guitar Volume 2 и Metal Guitar Tricks ама нещо не ги намирам никъде.

аз гледам уроци и си нотирам сола.мисля,4е е по-лесно когато го гледаш,а и malmsteen!!! http://vbox7.com/play:fec02260

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е една от първите във форума от преди 7 години :greenball: . От тогава има около 1000 значително по-полезни от нея :) Даже не съм сигурен, че тогава имаше раздел "Ноти, уроци и други", което е правилното и място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.