Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарните процесори Boss Gt...


Roshaff

Recommended Posts

Не знам дали подобна тема не е правена преди.Опитах с търсачката,но нищо не излезе,така че предприемам действия...

Значи,целта на тази тема е хора като мен,които се затрудняват с правенето на личния си саунд (китара/бас),да получат повечко информация,някой съвет относно как да извлечем максимално добър звук от процесорите от серия GT на BOSS.

Може би не знам как да търся,но не намирам много в нета за по-старите продукти,в моя случай GT6.

Имам този процесор от 2003 (мисля) и все още се чудя как да го накарам да свири добре.Всяка информация е добре дошла-готови пачове,правилно подреждане на веригата от ефекти,параметри на ефектите,нива,всичко,което се сетите и искате да споделите...

Убеден съм,че има и други хора с моя проблем.

Да обобщим,пишете всичко,което знаете за GT серията на BOSS

Започваме с GT6

 

Благодаря на всички предварително!!!

 

:ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Може би не знам как да търся,но не намирам много в нета за по-старите продукти,в моя случай GT6.

..

Има доста теми и във форума.

 

Иначе:

http://www.bossgtcentral.com

 

Има всичко - софтуер, документация, бленди, форум И няма смисъл да дублираме сайта тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,току-що прегледах този сайт и пак не намирам нищо за GT6,освен описание на това колко е добър и какво има в нвго...

Редактирано от Roshaff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, какво друго да има? Описание на това дали ще ти хареса на теб ли?

ПС: А щом го имаш даже, какво да говорим.... връткаш, гласиш и това е.

Пусни запис да те чуем, пък може и да познаем кое в звука не е ОК.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е виж тук де.

http://www.bossgtcentral.com/forum/

 

Освен това на централното меню като го разцъкаш, много от съдържанието е за ГТ-6. Разцъкай малко :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,правилно.Май трябва да си прегледам очите. :rocker: Благодаря!!!

Ас въртене на копчалъците колко съм опитвал,олеее ужас.Колеги,просто не ме бива в това явно,нищо не вдявам от правене на саунд.Всъщност вкъщи ми се струва,че не звучи идеално зле,но на репетиция е тотално мазало в общия саунд.Ми,такива работи... :icon_shithappens:

Да запиша нещо,а?!Ок!Сядам веднага.Всъщност,имам доста стари неща.Сега ще кача нещо и ще сложа линк.

Все пак да махна ли темата?Явно е излишна

Редактирано от Roshaff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип звукът, който си правиш в къщи и ти звучи добре, почти няма как да ти звучи добре и на репетиция, когато всички останали инструменти са на живо. Нормално е да ти трябват повече среди, малко по-малко ниски, за да не мажеш толкова, малко повече високи за по-отчетлива атака; възможно е да има нужда и от по-малко гейн.

 

http://uk.youtube.com/watch?v=TQanVdQPAMg - ей тук става дума за усилватели, но все пак... - пича казва, че си има два вида настройки - една за свирене вкъщи и една за свирене с бенда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено многото високи честоти е нещото, което съсипва звука в най-голяма степен.

Докато когато е рпекалено басово, или прекалено среднисто, това звучи небалансирано, когато високите са много, освен досадно съскане нищо не се чува.

 

Проблема не е само в еквилайзера. Сериозно усиления китарен говорител си вкарва достатъчно хармониции сам, в резултат на изкривяванията, които той прави. Освен това крайното стъпало е след еквилайзера, а то също внася изкривявания.

 

При много силно свирене, при което усилвателите са в помешението на свирещите не се сещам за решение, което да понамали дразнещите високи честоти, освен примерно един чаршаф, метнат върху усилвателя... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,сложих няколко нещица тук:

www.myspace.com/quakebg

Тези са записвани отдавна 6струнката ми - Ibz RG 470 директно в саунд катата-Creative 24live,сега съм с M Audio.Саунда на тези откъсчета не е зле,мисля.Ма 7 струнката ми е истинския проблем,а уж е със същите адаптъри.Ще запиша и ще кача

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз чух звука ти на репетиция :whistle:

 

Първо - беше се включил в по-лошия усилвател - Marshall-ът си е друга работа, а и кабинетът му е по-хубав. ;) (Питай Стефан с каква конфигурация са говорителите на този, който е от страната на пулта - ще се изумиш :girl_cray2: )

 

Второ - имаше прекалено много високи и прекалено малко среди, пробвай да си поиграеш със средите и високите, иначе беше на правилен път. Имаше и много драйв. Би трябвало да знаеш, че по-ниските настройки (и съответно седемструнните китари) не се нуждаят от много драйв, звучи си достатъчно брутално, а и с по-малко драйв излизат по-чисти тонове, особено ниските Ре, До, Си... Да не говорим за солата и лъжлата лекота, с която се свирят сола с много драйв.

 

Аз свиря с драйв на 3 от 10, условно казано и съм с 11ки в Ре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахахаха,вярно.Сега се сещам,като ти видях снимката,че беше скоро при Чефо :):):):):)

Мерси за съвета,ще пробвам.

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,качих и един риф,който записах вчера със 7струнката.Това вече е драма.Значи,да обясня по-добре,6струнката ми е велика,7мицата е друга порода.Уж са с еднакви адаптъри(без единичния,който играе много съществена роля в моето свирене,най-коравия саунд го вадя с него,седмицата е с HH.Ще слагам Di Sonic i Blaze,ма не много скоро).Ползвам и същите пресети на Боса.Айде сега,къде бъркам?!?!?!

Евтиме,помагай,ти си добър човек :):)

Редактирано от Roshaff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, очевидно разликата идва в разликата в звука на двете китари.

Носили са ми 7-струнни Ибнез китари, които имаха доста замазан звук на бридж адаптера.

Не знам дали при твоята китара е това проблема.

Оправях проблема с пренавиване на бридж адаптера. Забелязал съм, че ако свири човек с дисторшън, когато се разменят бридж и нек адаптерите, на бридж звучи по-бистро(но малко се нарушава баланса между силата на 2-та адаптера).

Не знам дали това е твоя проблем. Ако с 6-струнката звучиш по-отсечено и ясно(не само на твоя процесор, но и на други ампове), а със 7-струнката звука ти е по-замазан, има шанс адаптерите да са ти много мътни.

 

Каква ти е 7-струнката? Мисля че тази, при която проблема със омазването беше най-забележим беше RG7421

 

PS:Аха, то в подписа ти пише.... ами де да знам.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май отново си прав :):):)

Ibanez RG1527 е седмицата

Бриджа е мътен,нек-а глъхне.Вдигнах ги малко и е по-добре,ма днес ще я нося на Диката да и хвърли един поглед,като цяло.Нова е и има нужда от центровки,което не променя решението ми да я въоръжа с DiMarzio.Оставам с впечатленнието,че един инструмент трябва да остарее,че да звукне.И другата ми беше някак си калпава,когато беше нова-2000 година,с времето започна да звучи различно.

Значи какво се оказва,аз го търся в процесора,а проблема е в китарата? Колко :);):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.