Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпроси


Cfg

Recommended Posts

Здравейте разглеждам форума от няколко дни,запалих се от няколко песни по китара обаче си знам,че нямам талант и нямам възможност да си взема нова китара и се сетих,че при баба ми и дядо ми има някаква отдавна не я бях виждал,но я взех.Китарата е акустична "Българска Кремона Казанлък" и искам да се пробвам нямам намерения за нещо по сериозно ще науча акордите и ще чета табове и другите по важни неща(честно да ви кажа не съм на ти с музиката).Ако може да ме посъветвате какви струни да си купя какви са подходящи за нея и магаре също защото е счупено и ако може да ме орентирате като цена.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-хубаво е ако можеш да ни покажеш снимки на тази китара за да видим каква е и какво точно и е на магарето :greenangel:

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не си губи времето с тоя боклук...най-вероятно вместо да се научиш да свириш само ще се отчаяш че нищо не излиза...аз така започнах с една цепеница...и си мислех дълго време че в мен е проблема...после като се сдобих с малко по-читава и осъзнах че не съм чак толкова зле...ако искаш наистина да се научиш задели малко пари за инструмент който поне малко да става за свирене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай за още едно дървено парченце .... :rolleyes:

Само това е по китарата което съм снимал.

 

Китарата наистина е много зле, но не се отчайвай...

Както е казал колегата ^ трябва да има още едно дървено парче... "Заден мост"... Без него просто няма да стане...

Отделно, че това парче, трябва да бъде залепено на точно определено място, защото иначе китарата ти ще звучи фалшиво... Да не ти говоря, че акустична китара на толкова години (стояла без струни, на влага и т.н.) няма да засвири много добре, дори да вложиш доста пари за ремонт (а, доколкото виждам ти точно това не искаш да правиш)...

 

Аз лично ти предлагам да поговориш с учител по китара или някой друг, който разбира повече, за да ти каже дали въобще може да се направи нещо за тая китарка....

 

Но, ако все пак си решил да свириш на китара (а не да подрънкваш през 2-3 дни по 2 акорда) ти предлагам да се замислиш за нова китара (дори и втора ръка)... Ако се поразровиш в "Купувам/Продавам" даже може и да си откриеш нещо...

 

И за финал - "Не разбирам от музика, не съм музикален, нямам талант"!?!?!?!?!

Какви са тия неща? Вярно, таланта е важно нещо, но ако се потрудиш достатъчно упорито, ще видиш, че и без да си кой знае колко талантлив можеш да станеш един порядъчно добър китарист...

 

Важното е, че имаш желание, а това е добро начало... Просто не се отказвай и дерзай... :)

 

Всички оттук сме започнали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...какви струни да си купя какви са подходящи за нея и магаре също...

Струни - метални за акустична китара, размер на вкус, но като за по-начинаещ възможно най-тънки (10-47 или ако има и по-тънки). Вариант е да сложиш и такива за ел. китара, че там има и 9-42 размер...

За бридж - който има такава ако може да ти даде размерите му и да си направиш от някое дървео парче мисля е най-удачно.

 

П.П. Аз съм имал такава и верно е трагична, но ако държиш да пробваш с нея - го фор ит! Успех! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса е че китарата е шперплатена - има меко казано гадна акустика, фингъборда е плосък, което затруднява свиренето и ключовете са такива, че през 5-10 минути трябва да се настройва.

Аз се мъчих с подобен боклук цяла година без да успея да хващам акордите дори, докато осъзная, че не е в мен проблема - една година изгубено време.

 

А за таланта - не можеш да разбереш дали имаш някакъв, докато не почнеш да се занимаваш - няма да си се родил научен да свириш на китара, нали?

 

За да засвири ти трябва нещо такова

archtopbridgeonguitar1small.jpg

 

Може да се направи от твърдо дъво - явор или орех примерно, ако не се намери.

Положението му обаче е добре да се настрои с тунер, за да е вярна китарата, но ме съмнява изобщо някога да стане вярна - обикновено на тези им нястройваш струните, натискаш първо прагче и бяга с половин тон нагоре :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори да вложиш доста пари за ремонт (а, доколкото виждам ти точно това не искаш да правиш)...

Ами аз исках да опитам защото ми беше интерестно да се пробвам да науча нещо и да свиря други песни и т.н явно обаче няма да стане...ще видя ако мога да се сдобия с друга китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата на тази снимка е като моята,мойта има същите неща без магарето тази китара няма добълнително дърво.

http://ivanjicataa.hit.bg/kremona/kremona.JPG

Редактирано от Cfg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата на тази снимка е като моята,мойта има същите неща без магарето тази китара няма добълнително дърво.

http://ivanjicataa.hit.bg/kremona/kremona.JPG

 

Това, на което викаш "магарето", всъщност е "бридж" или "заден мост"... И точно за него става въпрос...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.