Jump to content
Българският форум за музиканти

Как записвате китари


sa6tiat

Recommended Posts

^!!!!

Значи това вече съм го направил буквалновато.

Не знам, според Малин /Хилбили/ е ок; значи, не ми е хай-гейн главата, страхотна е, но дава умерен драйв. Тоест, за състейн трябва нещо а ла С-амп. Аз имам С-амп, но не съм уверен, че на запис ще стане добре...

Кольо Карата и подобие разбиратели да укажат, моля, щото ми требе качествено педалче или нещо куолити за записи; тоест, дори не става дума за закупуване, а за наемане, услужване и изобщо опционално, да еба...?

Бос състейнър, диджитек тако'а и прочее са пробвани. Не стават /за това, иначе са ок/.

Друго?

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тва, дет съм го направил буквалновато, пояснявам: китаре, кабеляци, усилвател със саде лууп, говорител, пред главътъ - ЗИЛ-ове.

 

Требе ми хай-гейн, за силен състейн, на сола и т.н, но с по-малко драйв, без да се губи състейнът.

През микрофон, който оти'а директно у картата, с мноо тих сигнал...

Тук иде въпросът за микрофонен усилвател. Позлвам процесор АРТ 2000, който е и предусилвател. Има някви мъжки канонни изходи или входове; тва чудо мое ли го полЦвам за предусилвател на е.ания мик?

 

Въобще, ноу-хау за фатки и трикове, които да са бюджетно разумни; иначе съветите за студио ги знаем.

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

веригата е следната в общи линии

 

китара => усилвател => кабинет => микрофон(и) пред кабинета => преамп за микрофона => интерфейс

 

... като никое звено не е за подценяване. Звука го правиш както те кефи през усилвателя и после почваш да си играеш с различни микрофони и различни позиции докато не звукнат нещата и на запис както те кефят. Звучи лесно ама никак не е :hysterical:

 

дано съм бил поне малко полезен

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За микрофона първото което намерих:

 

"The PG series is an entry level series, while the SM series is a mid level series.

 

The performance of the SM series is better, when comparing frequency response, polar response, handling noise, transient response, etc."

 

 

Според мен е добре да се ползва оборудвано студио в твоя случай ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва, дет съм го направил буквалновато, пояснявам: китаре, кабеляци, усилвател със саде лууп, говорител, пред главътъ - ЗИЛ-ове.

 

Требе ми хай-гейн, за силен състейн, на сола и т.н, но с по-малко драйв, без да се губи състейнът.

През микрофон, който оти'а директно у картата, с мноо тих сигнал...

Тук иде въпросът за микрофонен усилвател. Позлвам процесор АРТ 2000, който е и предусилвател. Има някви мъжки канонни изходи или входове; тва чудо мое ли го полЦвам за предусилвател на е.ания мик?

 

Въобще, ноу-хау за фатки и трикове, които да са бюджетно разумни; иначе съветите за студио ги знаем.

 

Брадъре,ако целта на цялото начинание е домашно звукоизвличане и не си предвирчив към точно определен начин или апаратура бих ти предложил това, което аз ползвам. Сега знам че ще скокнат 100 човека да ми казват колко ънтрю е да се ползва софтуер за извличане на звук, но оставям това на тяхното въображение.

 

За не моного лъвове си вземаш едно ей такъво Нящу свързваш си го към компютъра и забравяш за всякакви ампове, кабинети, микрофони, процесори и прочие. В замяна имаш набор от амп симулации и ефекти. Всичко, което си чувал от мен в този форум е записвано така (само че с по-голямото братче UX2, който реално ползва същия софтуер) .

 

Дано да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Денчо, да си жив, брате. Ще го видя.

Обаче: трябва ми хардуер, за момента. Скоро ще имам нужда за едни записи точно от нещо, което да е като компресор-състейнър, която да удължгава звука БЕЗ да го мачка, щото все пак гоним някакво качество...

Става въпрос за заемане; честно казано, ще ми се нещо по-добро и от диджитека, и от БОС-а.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което съм пускалдосега е било записано така: Китара >>> Комп >>> Софтуер

По-просто и лесно от това няма.

И не мога да се оплаквача от липса на гейн.

Чувал си някои мои неща, сам си прецени имат ли гейн, нямат ли...

 

Да не говорим за буквално безкрайният избор от ампове, кабинети, шумоподтискащи системи и какво ли още не, които предлага софтуерният подход към нещата.

 

Естествено, за свирене на живо по този начин ще ти трябва лаптоп. Или, ако си роден хамалин, ще стане и с обикновено десктоп ПЦ, ама трябва да си як в кръста докато го разнасяш.

 

Това е моят съвет - за всичко ползвай само компа си.

Спестяват се безкрайно много мъки по този начин.

Just Plug and Play.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Скоро ще имам нужда за едни записи точно от нещо, ....

Китара бе човек, читава, един clean booster и един ламбов амп:greenangel: (напр. NAudio Firesound II, средна позиция на ключето, Волюм на макс, Драйв почти на мин, Тон на вкус)...

 

Доколкото съм чувал, така става работата със състейна :ok:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.