Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на бас - тестване на позиция на адаптери


Recommended Posts

Здравейте,

 

докато се ровех из нета мернах един сайт където един агент предлага изработка на къстъм инструменти и много ми хареса начинът по който предлага на клиентите си да си изберат адаптери както и тяхната позиция.

 

Направил е един бас и там където са адаптерите е изкопано и могат да се слагат различни адаптери на различна позиция и така човек да слуша и да решава кой е неговият саунд. Идеята е супер елементарна, но ми се стори наистина много яка и реших да я споделя тука защото знам че има хора които с това се занимават и може да бъде полезно както на тях така и на техните клиенти

 

Ето малко линкове:

http://www.bassfabrik.de/precitest.html

 

dsc04030.jpeg

 

dsc04023.jpeg

 

... дано съм бил полезен на някой

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравей Алекс. Идеята не е от вчера, дори е направена още педи сигурно 7-8 години. Поне аз тогава чух.

Братовчед ми, който живееше в щатите (и той е жичкаджия) се запознал с един пич. Идеята му е следната: да направи бас, на който адаптера да му се движи посредством стъпков мотор, като цялата джаджа се управлява от микроконтролер, който може да помни различни позиции на адаптера, и съответно ти да си запазваш твоите позиции. Извикването на съответната позиция идва с натискане на копче. Моторчето предвижва адаптера до даденото място и готово!

 

Ето и линкчето http://members.aol.com/midnitrodo/

 

Идеята му е много яка и аз дори съм си мислил за това как да я реализирам с някой бас, но времето е кът..

 

PP Ето още 1 линк по темата

http://phoenix.backpage.com/MusicEquipForS...wAd?oid=1637991

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники,май не си разбрал нещо (а ако аз не съм - извинявам се :thumbs_up: ).

 

Ама това, което Алекс е дал, аз го разбирам като улеснение за клиентите на въпросният лютиер - да могат предварително да придобият впечатление как горе-долу би звучало бъдещото им басче. В смисъл - интерактивен тест, не практическа изработка. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл - интерактивен тест

точно това имах предвид - човек може да си поиграе с различни видове адаптери, с различни комбинации както и с различно положение докато намери своят звук иииии си поръчва инструмента :thumbs_up:

 

до сега не бях срещал подобно нещо и ми стана интерено и затова пуснах информацията.

 

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това каза и Ники - същата система, само дето адаптерът е на релси и се движи посредством мотор, който го слага на определени позиции, които си си нагласил преди това. Само дето идейката на пича е била по-скоро за краен потребител, а не за човек, който търси все още своят саунд. Иначе да - идеята е известна много от отдавна и се реализира на много места.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.