Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Pacifica, Ibanez Tbx 65r, Marshall As50d


Recommended Posts

Не съм китарист и си нямам понятие от модели, но се налага да купувам някои китари и комбота за студио. Предложиха ми следните модели:

Е-Китара Ямаха Пасифика

Усилвател - Комбо Ibanez TBX 65R

О6те някаква акусти4на китара на Ямаха (не си спомням модела) за около 250€

Marshall AS50D

 

Някои, които има практика с тези модели може ли да ми каже до колко са 4итави и какво трябва да се смени от тази конфигурация. Стига да се събере в този биуджет.

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко бележки:

- не си посочил модели - Пасифики има от 500$ до 2500$. Това важи и за акустичната китара.

- за какво ти е усилвател за акустична китара в студио ???????

- усилвателя за електрическата е меко казано ...хм...го изтрий по-добре.

 

- какъв бюджет като не си написал бюджет? :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа за Ямахите, защото съм пробвал доста техни модели, включително от серията която си споменал.

 

За Пасификата - има от евтини до по-скъпи модели, кой точно те интересува ?

 

По принцип Ямаха имат едно голямо предимство: отношението цена/качество е много добро. Тоест за парите, които плащаш, ще получиш нещо добро за цената си. Разбира се, винаги е добре да се пипне от опитен китарист, защото дори при скъпите китари има бройки и бройки.

 

За кубетата някой, който знае да каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ревюта за по-големия брат на усилвателя - TBX150R.

 

Прави ми впачатление, че и двата модела(65R, 150R) са "closed back". Тука вече експерите ще се изкажат :greenball:.

 

Ако има някой, който е пробвал усилвателчето наживо - да се обажда, защото и на мене ми е интересно. Мислех си дали да не си поръчам едно такова, ама като нямам сампълчета как звучи съм малко резервиран, докато не чуя :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pacifica бе6е или 012 или 112, не съм сигурен, но струва около 200, 220€ За това питам, дали става въоб6те за не6то и хора като вас биха ли свирили на нея ако няма друго наоколо или си е абсолутен боклук. Мерси за бързата реакция :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, помисли добре, кое от тези неща ти трябва най-много и изразходвай целия бюджет за едно нещо,но което горе долу да върши работа. Според мен ел. китара и усилвател за акустична не са особено необходими (ако все пак мислиш за китара гледай за нещо от сорта на Framus или подобен клас), читаво комбо за записи би било от полза и евентуално може да привлече клиенти, но и там първото нещо което ми идва в главата е ENGL (т.е. пак поне 800 евро). Акустична китара, която да служи за записи в про студио пък вече си е цифромания ... Пак повтарям, моето мнение е едно нещо от среден клас, вместо четири компромисни неща, които да се чудиш какво да ги правиш после :music336:. Или просто си вземи още един микрофон за тези пари :hysterical:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, помисли добре, кое от тези неща ти трябва най-много и изразходвай целия бюджет за едно нещо,но което горе долу да върши работа. Според мен ел. китара и усилвател за акустична не са особено необходими (ако все пак мислиш за китара гледай за нещо от сорта на Framus или подобен клас), читаво комбо за записи би било от полза и евентуално може да привлече клиенти, но и там първото нещо което ми идва в главата е ENGL (т.е. пак поне 800 евро). Акустична китара, която да служи за записи в про студио пък вече си е цифромания ... Пак повтарям, моето мнение е едно нещо от среден клас, вместо четири компромисни неща, които да се чудиш какво да ги правиш после :thumbs_up:. Или просто си вземи още един микрофон за тези пари :godbless:.

Отново благодаря за светкави4ното инфо, 6те помисля по въпроса и наи-вероятно 6те откажа акусти4ния усилвател. Наистина няма полза от него, за сметка на другите не6тица. Колкото до микрофоните ве4е съм си избрал 14 броики - 4 Neuman и 10 AKG, тук компромис наистина няма - все пак струват над 7000€.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не каза с какъв бюджет разполагаш :godbless:

 

Пасификите, включително и най-ниския клас не са никак лоши китари, но при положение, че все пак източника на звука е най-същественото в записите да записваш китара за 200 евра в усилвател като предложения с Нойман не е оферта според мен :thumbs_up:

 

Така като гледам грубо нещата, предполагам че бюджета е около 1000 евро.

 

Освен това електрическа китара за всеки стил и музика - такова животно няма :godbless: Аз ако бях, бих инвестирал в някаква конфигурация humbucker-single-single като адаптери(Fender Fat Strat, Framus Diablo Pro като китари) + Les Paul тип китара. Това ще излезе около 1300-1500 Евро, защото за Гибсън Лес Пол и Фендер American Custom Fat Strat има смисъл, но няма бюджет предполагам. Така че ще се гледат марки като Епифон, Винтидж и подобни за Лес Пол тип. А за другата бих препоръчал Framus Diablo Pro, например.

За усилватели, бих ти препоръчал Randall MTS серията с опции за различни модули. За студийно приложение е съвсем достатъчна, вкл. и 15 ватовата версия (има и глави и комбо варианти, просто проучи в Гугъл или на сайта на Randall),като предусилвателните модули се купуват по отделно и можеш да си осигуриш много видове звук с един усилвател, но разхода ще е разпределен във времето. Китарни колони бол (ако не вземеш комбо). Тук гледаш върху едни около 1000 евро (с отделна китарна колона 2х12 или 4х12" добави 4-500 евро).

 

От акустичен усилвател няма абсолютно никакъв смисъл в студио.

 

Акустичната китара е най-трудния избор, защото разликата в звука между китара за 500 евро и за 1500 евро, според мен е съществена :cheers: Не че и тази за 500 Евро не върши работа де.... :) В този смисъл за около 500 евро, бих потърсил отново Ямаха - като модели - LS6, LL6, LJ6, ако можеш от Германия да си намериш по-тънко, може и още по-добрите - LL16,LS16,LJ16.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не каза с какъв бюджет разполагаш :)

 

Пасификите, включително и най-ниския клас не са никак лоши китари, но при положение, че все пак източника на звука е най-същественото в записите да записваш китара за 200 евра в усилвател като предложения с Нойман не е оферта според мен :punk_guitar:

 

Така като гледам грубо нещата, предполагам че бюджета е около 1000 евро.

 

Освен това електрическа китара за всеки стил и музика - такова животно няма :punk_guitar: Аз ако бях, бих инвестирал в някаква конфигурация humbucker-single-single като адаптери(Fender Fat Strat, Framus Diablo Pro като китари) + Les Paul тип китара. Това ще излезе около 1300-1500 Евро, защото за Гибсън Лес Пол и Фендер American Custom Fat Strat има смисъл, но няма бюджет предполагам. Така че ще се гледат марки като Епифон, Винтидж и подобни за Лес Пол тип. А за другата бих препоръчал Framus Diablo Pro, например.

За усилватели, бих ти препоръчал Randall MTS серията с опции за различни модули. За студийно приложение е съвсем достатъчна, вкл. и 15 ватовата версия (има и глави и комбо варианти, просто проучи в Гугъл или на сайта на Randall),като предусилвателните модули се купуват по отделно и можеш да си осигуриш много видове звук с един усилвател, но разхода ще е разпределен във времето. Китарни колони бол (ако не вземеш комбо). Тук гледаш върху едни около 1000 евро (с отделна китарна колона 2х12 или 4х12" добави 4-500 евро).

 

От акустичен усилвател няма абсолютно никакъв смисъл в студио.

 

Акустичната китара е най-трудния избор, защото разликата в звука между китара за 500 евро и за 1500 евро, според мен е съществена :whistle: Не че и тази за 500 Евро не върши работа де.... :) В този смисъл за около 500 евро, бих потърсил отново Ямаха - като модели - LS6, LL6, LJ6, ако можеш от Германия да си намериш по-тънко, може и още по-добрите - LL16,LS16,LJ16.

6те преразгледам конфигурацията, парите, с които разполагам са около 1000, 1200€ за вси4ко (предпо4итам да вложа пове4е пари в Ми6пултове, микрофони и т.н.) Исках да взема не6то просто като за на4ало. Естествено е, 4е вбъде6те 6те обогатявам тази конфигурация от Китари и усилватели и то от много по-добри класове. Просто за момента исках да се навърта в студиото една електри4еска Китара, една акусти4на и едно комбо. Гледах до 1000€, 1200€ да се събера с гореспоменатата конфигурация. Единственото, на което държа е да са 4исто нови. В момента живея (от 7 години в Германия), но до 2 седмици се прибирам в Бг ве4е завинаги иа запо4вам да работя по студиото. Та както казах не мога да отделя пове4е от 1200€, просто е невъзможно.

Благодаря за инфото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това положение, като марки и модели си се насочил достатъчно добре, просто имай предвид, че това което Сънчу и Анадем казаха е много валидно и в някакъв момент ще трябва да погледнеш в посока 600 - 1500 евро за китара и някъде там и за едно добро кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Ами по-скоро някакъв процесор, ако така и така има изискване все пак да има нещо. От комбо няма смисъл - това не е репетиционна. Идеята е да е студио ....

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Малко се размиват тези понятия напоследък. Освен това универсален процесор нямаш, по-скоро всеки е свикнал с неговия си и едва ли ще си играе да търси и наглася определен звук на процесор, който не познава. По-скоро ще си донесе своя с готовите бленди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.