Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Не мога да свиря на ДръмСет, но трябва да купя барабани за студио. Предложиха ми Гигмеикър на Ямаха. Били сравнително евтини и ка4ествени. Може ли някои от Вас - професионалистите да ми даде акъл? Съответно и ка4ествени 4инели, но за сравнително ниски цени. 4ух, 4е Инстанбул били доста сносни.

Интересува ме и какъв тип музика може да се свири с горепосо4ения сет.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А някакъв съвет за дръм сет в рамките на 500 - 700€ ???

За студио става въпрос. С 4инели: Crash, Ride, Hi Hat

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се поразрових из нета и Стеидж Къстъм струват около 800€ и то без 4инели. Дали не мога да мина с някакъв по-евтин вариант??? Може би и с 4инели Паист?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пейст имат добри и евтини крашове. Виж някоя сериите Alpha, PST 3 и PST 5 мисля, че бяха. Аз имам Alpha и е доста прилична. За евтини фус и райд те съветвам да се насочиш към Зилджан. Имам 20" ZXT серия райд и звучи много адекватно. Чувал съм и фус от същата серия и ми хареса. Но като цяло ако искаш хубав и евтин звук, ползвай електронни барабани и Drum Kit From Hell 2 примерно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези пари МАПЕКС м-бърч ... щом е за студио... с 20-ка каса и томове 8,10,12, и 14 като флоор. ... някаде 1100лв нови от динакорд или дръм центъра.... с останалото чонели истанцул.. ще ти се наложи да доплатиш нещо отгоре ама си заслужава пред по-ниските серии на пайст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 :girl_witch: за Mapex-a.Не че имам нещо против стейдж къстъм-а,но свирих почти година на такъв и мисля,че не е най-добрия вариант за студио...по скоро за клубна сцена. Mapex + Istanbul - добра цена и задоволително качество.Успех :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте,всичко е до настройки на самия сет и ако има качесвени микрофони в студиото става 6!В твоя случай,при всички случаи ти трябват още парички!Един Мапекс+сет Истанбулчета и готово,но ти трябват към 1600-1700 лв,

ПОЗДРАВИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ви благодаря за инфото

Второ се спрях на следната конфигурация:

Mapex M Brich "Studio" - в Thomann e 799€

- 20 x 8 Base Drum

- 8 x 8 Tom Tom

- 10 x 8 Tom Tom

- 12 x 9 Tom Tom

- 14 x 14 Stand Tom

- 14 x 5,5 Snare

- Hardware

Paiste PST3 Universal Set - 179€

- 14 Hi Hat

- 16 Crash

- 20 Ride

Millenium MDT4 седалка 28€

Вси4ко на об6та стоиност 949€ (ина4е е 1006€)

Микрофоните съм си ги избрал отдавна:

AKG D112

AKG C519 (6 броя)

AKG C414 (за снеъра)

Отделно има 4 броя Neumnann KM184 ако се наложи

Това с дръм сета оба4е ми е малко скъпи4ко, но 6те се постарая да извадя 950€ Пове4е е изклу4ено да дам.

Благодаря Ви за съветите, бяха ми МНОГО ценни :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо ви благодаря за инфото

Второ се спрях на следната конфигурация:

Mapex M Birch "Studio" - в Thomann e 799€

- 20 x 8 Base Drum

- 8 x 8 Tom Tom

- 10 x 8 Tom Tom

- 12 x 9 Tom Tom

- 14 x 14 Stand Tom

- 14 x 5,5 Snare

- Hardware

Paiste PST3 Universal Set - 179€

- 14 Hi Hat

- 16 Crash

- 20 Ride

Millenium MDT4 седалка 28€

Вси4ко на об6та стоиност 949€ (ина4е е 1006€)

Микрофоните съм си ги избрал отдавна:

AKG D112

AKG C518 (6 броя)

AKG C414 (за снеъра)

Отделно има 4 броя Neumnann KM184 ако се наложи

Това с дръм сета оба4е ми е малко скъпи4ко, но 6те се постарая да извадя 950€ Пове4е е изклу4ено да дам.

Благодаря Ви за съветите, бяха ми МНОГО ценни :)

Редактирано от Nikolay Petev Yolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябват за студио за репетиции са ОК,но ако ще правиш записи,барабаните стават чат-пат,но чинелите са ужасни за записи!

колкото по евтин инструмент,толкова по трудно се записва и обработва звука след това!!

Успех с начинанието!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече,не знам какво точно ще записваш с тоя бърч(комплекта който си избрал определено е окастрен откъм възможности за качествен запис на някои стилове по тежка музика,но все пак бива)Сета чинели обаче e направо върха на" :) "

Това няма да звукне по никакъв начин - brass чинели ентри левъл за студио?????!!!! "Не бързай" е моя съвет,събери още малко пари за чинели,например Алфа на Пайсте или някои модели на Истанбул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече,не знам какво точно ще записваш с тоя бърч(комплекта който си избрал определено е окастрен откъм възможности за качествен запис на някои стилове по тежка музика,но все пак бива)Сета чинели обаче e направо върха на" :) "

Това няма да звукне по никакъв начин - brass чинели ентри левъл за студио?????!!!! "Не бързай" е моя съвет,събери още малко пари за чинели,например Алфа на Пайсте или някои модели на Истанбул.

А кои е наи-евтиния вариант на Истанбул, които 6те ми предложите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.