Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ето тва може да ти свърши работа - 14"фус,16" и 20" - в "Камертон" тоя сет е 545 кинта

Благодаря, наи-вероятно натам 6те се обърна. Само един последен въпрос. С гореспомената конфигурация (Бир4 и инстанбул) какъв тип музика може да се свири?

Благодаря ви мом4ета, направо ми спасявате кожата ина4е 6тях да се набутам с глупости :):punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Зависи какво студио смяташ да правиш.Какви цели си си поставил?Профилирано ли ще бъде или за всякаква музика?

Отговори си на тези въпроси,а кажи и в темата,за да ти помогнат по-запознатите.

Аз съм на мнение,че ако ще правиш нещо повече от репетиционна,която да става и за демо записи,трябва да се подготвиш малко по-сериозно.Трябва да си осигуриш универсален сет,на който всеки да може да седне и запише.Наскоро в раздела за покупко-продажби се продаваше "Гретч",мисля клен,макар и по-евтин.Пиши на "levcho".

Това което си написал- "бирч" е бреза-дървото от което са изработени корпусите.Различните дървесини дават различен отенък на звука.

Чинелите определено трябва да отговарят поне на нивото на барабаните-според мен ориентирай се към по-скъпите серии на Инстанбул,които всъщност въобще не са скъпи.При всички положения,ако целиш професионално студио,явно не можеш да си позволиш чинели от по-скъпите марки,но в такъв случай всеки барабанист би могъл да си носи негови чинели,ако са по-хубави от тези които смяташ да имаш.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво студио смяташ да правиш.Какви цели си си поставил?Профилирано ли ще бъде или за всякаква музика?

Отговори си на тези въпроси,а кажи и в темата,за да ти помогнат по-запознатите.

Аз съм на мнение,че ако ще правиш нещо повече от репетиционна,която да става и за демо записи,трябва да се подготвиш малко по-сериозно.Трябва да си осигуриш универсален сет,на който всеки да може да седне и запише.Наскоро в раздела за покупко-продажби се продаваше "Гретч",мисля клен,макар и по-евтин.Пиши на "levcho".

Това което си написал- "бирч" е бреза-дървото от което са изработени корпусите.Различните дървесини дават различен отенък на звука.

Чинелите определено трябва да отговарят поне на нивото на барабаните-според мен ориентирай се към по-скъпите серии на Инстанбул,които всъщност въобще не са скъпи.При всички положения,ако целиш професионално студио,явно не можеш да си позволиш чинели от по-скъпите марки,но в такъв случай всеки барабанист би могъл да си носи негови чинели,ако са по-хубави от тези които смяташ да имаш.

поздрави

Отново благодаря, мом4ета, страхотни сте, организирани и из4ерпателни.

За вида музика .... ами мислил съм доста над въпроса. Ако оставим инструментите настрана 6те работя пове4е със софтуеър (за това и се отказах от ел. дръмс).

- Моят колега познава хора от доста ромски групи и държа наистина много на тях (вси4ки си имат собствени инструменти).

- 4есто се слу4ва да се запи6е и по некое поп-фолк пар4е (за там по4ти не ми трябват инструменти като си имам синтезатор).

- Поп музика и естрада - за тук може и да потрябват барабаните, но както се знае вси4ки ка4ествени музиканти си имат собствени (моите са за всеки слу4аи)

- Рок, Метал и по-хард музика - Предната то4ка важи и за тук. За това ми трябва не6то по-универсално

- Хип Хоп - за този тип музика изклу4вам изпозването на каквито и да е барабани. Може би само ако търся определен саунд, но това 6те е голяяяяма рядкост.

- Класи4еска музика - Без дръмс

- Джаз - Тук наистина трябва сет, и се съмнявам, 4е този, които купя колкото и да е "универсален" 6те пасне със стила. Музикантите 6те трябва да си носят сами (надявам се 4е в бъде6те 6те се снабдя и с джаз сет, стига да има търсене, за което се съмнява)

Има и други стилове, но това е основат ..... абе гледам от вси4ко да има по малко. Ако оставим инструментите настрана другите не6та са горе-долу универсални. Както казах всеки уважава6т се музикант си носи собствения инструмент, но поради при4ината, 4е 6те работя с хора и от 4ужбина няма да е зле да взема и собствен сет. Просто се опитвам с малко пари да угодя на вси4ки, а дали 6те стане ....... зависи от вас, за6тото раз4итам само на ва6ите съвети. Тук (в Германия) познавам 3-ма удърняци (българи), но и тримата не се занимават с дръм сет, ами пове4е с класи4ески инструменти и си нямат и понятие какво ми трябва.

Колкото до музиката .... не записвам това, което ми харесва, а гледам натам, където има клиенти и пари.

 

Ами мисля, 4е бях достатъ4но из4ерпателен. Ако има о6те идеики, които къртят заповядаите на дискусията, 6те съм ви благодарен :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aм на запис се ходи със най-качествените инструменти които имаш а комбинацията възможно най евтиното със качество не се покрива.

 

Първо говореше за Yamaha после за Mapex трябва да знаеш че тия марки са на светлинни години една от друга по отношение на качество.

 

 

Интересно ми стана каде ще си правиш студиото в Бг или в Германия ? а и ако ще работиш с "доста ромски групи" като казваш несе кахъри толкова какъвто и сет да им сложиш все ще е добре. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо говореше за Yamaha после за Mapex трябва да знаеш че тия марки са на светлинни години една от друга по отношение на качество.

 

Щом казваш, професоре :punk_guitar: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aм на запис се ходи със най-качествените инструменти които имаш а комбинацията възможно най евтиното със качество не се покрива.

 

Първо говореше за Yamaha после за Mapex трябва да знаеш че тия марки са на светлинни години една от друга по отношение на качество.

 

 

Интересно ми стана каде ще си правиш студиото в Бг или в Германия ? а и ако ще работиш с "доста ромски групи" като казваш несе кахъри толкова какъвто и сет да им сложиш все ще е добре. :cheers2:

Ми да ти кажа това:

 

а и ако ще работиш с "доста ромски групи" като казваш
не се вързва с въъпроса ти:

 

Интересно ми стана каде ще си правиш студиото в Бг или в Германия ?

Няма как да е в Германия, но не озна4ава, 4е няма да записвам и Германци :punk_guitar: Поне познавам доста, но все класици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ники...не обръщай внимание на това,аладин си е като костилка на задника всеки път,ще свикнеш с времето.Просто послушай колегите относно Мапекс+Истанбул и проблема ти е решен.Наздраве и успех в начинанието :):slap:

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Понеже си написал,че си композитор-теоретик,а в студиото ще ти трябва тон-режисьор,т.е. човек който да е наясно с всичко свързано със записа на звук-от това какви инструменти ще са най-подходящи за една песен, от гледна точка на това какъв звук трябва да извадят и до самият запис като процес.Та въпросът ми е,защо не оставиш решаването на този проблем-избора на барабани, от такъв човек?

Ако все пак нямаш възможност да си позволиш тон-режисьор и ще правиш всичко сам,както казах гледай да намериш универсален сет-МАРКАТА НЕ Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ.Тук само може да ти кажем кое си струва и кое не,кое е здраво и издръжливо и т.н.След всичко което си написал,бих казал,че обикновен сет-тези които се продават като пълен комплект,няма да е достатъчен в перспектива.На първо място избери сет от дърво с по-добри акустични характеристики.Най-често срещаните дървесини подредени в низходящ ред по цена, са:клен/maple/,бреза/birch/,бук/beech/,дъб/oak/,махагон/mahogany/.В общи линии са това,макар че в последните години навлязоха много нови екзотични видове дърво,но то сега не те интересуват.За студиото, може би най-добре е да заложиш на сет от кленово дърво.Колегите нагоре те съветват точно за такива барабани,макар и от по-евтин клен.Такива серии предлагат повечето марки барабани.Но след като ще е универсално студиото и комплекта барабани трябва да е подходящ за всички стилове,които си изброил по-нагоре,в които се ползват акустични барабани.Но самият сет трябва да включва повече компоненти. Примерно за по-рокаджийски парчета е добре да ползваш 22" каса,понякога и добър двоен педал.За по-леките стилове,включително и за джаз,може да минеш и с 20" каса,макар за по-стандартни неща в последния стил може да се заложи и на по-малка каса-18 или дори 16".Томовете би било добре да са 8,10,12,14 и 16".Така всеки ще намери каквото му е необходимо,според стила който свири.Добре е също да можеш да осигуриш поне няколко барабанчета 14" и поне едно 13".Всяко от тях трябва да е с различни дълбочини и материал от който са изработени.Най-стандартните дълбочини на които можеш да заложиш са 4",5.5" и 6.5" което може да е метално-стомана или месинг.

Същото важи и за чинелите: 16" краш /medium-thin/,20" райд/medium/,14"хай-хет,8 или 10" сплаш и един 16" китайски чинел.

В крайна сметка целта е да си конкурентноспособен на останалите,иначе как ще предпочетат твоето студио пред някое друго,което предлага повече възможности относно нещата които питаш.

Ами това е,в общи линии.Започни със задължитените неща по сета,а после и тези допълнителните които съм описал горе:godbless:

Аз имам малък студиен опит,но когато музиканта не разполага с хубав инструмент,очаква в студиото да намери такъв,така че желанията му и дори да притежава по-специфичен стил,да са задоволени и да се чувства комфорно докато записва.

Успех и от мен. :huh:

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4овек, много ти благодаря, по обстоино до сега никои не ми е представял не6тата. Работата е там, 4е имам определен капацитет от пари и ако купя сега доста пълен комплект 6те трябва да окастря студиото от към апаратура, акустика или микрофони, а на послените и наи-много държа. 6те използвам и само две марки - Ноиман и АКГ. Надявам се до края на следва6тата година да събера о6те пари и да ъпгреитна сета с пове4ко инструменти.

В на4алото не исках да вземам абсолутно никакъв сет, после ре6их да взема един електронен на Роланд - ТД3, но в краина сметка като се замислих за какво ми е като винаги мога да изкарам съ6тите звуци от компутъра предпо4етох да взема някакъв стандартен, акусти4ен сет от среден клас. Пък многоброините "смахнати" звуци се изкарват и софтуеърно :)

Колкото до мен и отно6ението ми към тонрежисурата, ами у4их тонрежисура в наи-доброто вис6е у4или6те в Европа, но не стигнах до 3-тата година ами се преместих на композиция (имам и такава магистърска диплома) и оставих тонрежисурата настрана за6тото тук се занимават предимно с звукозапис на класи4еска и джаз музика. Об6то взето не6та, от които смисъл в България няма, а моето желание е да постигна не6то то4но в родината. Така, 4е съм незавър6ил тонрежисиор, дипломиран композитор (теоретик), абе 6МАТКА от всякъде.

 

П.П. Пък преди това бях цигулар :slap::girl_cray2::greenball::greenball::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена.

Тати конфигурация, дето си я описал току 6то я сметнах колко 6те струва в www.musicstore.de с 2 каси, 3 тома, 2 флортома, 2 снеъра, вси4ко на М-Бир4, нужния хардуеър + двоен педал и стол4е (отново вси4ко на мапекс), 5 4инели, дето си ги споменал по размери вси4ките Истанбул Султан и вси4кото това удоволствие 6те ми струва само някакви си так 3782€, това са към 7500 лева и сигурно 3 пъти пове4е от буджета, които имам :)

Няма как да стане, да не говоря, 4е маи и микрофоните ми няма да стигнат да запи6а всеки инструмент по отделно, абе 6а стигнат, ама за друго няма да остане

И на вси4кото отгоре смятам по-евтиния вариант с бреза, ако сложа и клен 6те надхвърли със сигурност 5000€ Многу уаааа.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее колега ти искаш да обурудваш така сет-а,все едно Mike Portnoy ще записва на него :) Не е нужно да има 2 каси,след като имаш кардан.Достатъчно е да имаш стандартен сет,тоест Bass Drum,Snare Drum,Tom 1,Tom 2,Floor Tom.А откъм чинели Ride,Crash Medium,Crash Thin (примерно) Hi-hat,China и евентуално Splash.Ако пазаруваш от България,не би трябвало да ти излезе повече от 2000-2200 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, незнам до колко е умесно да пазарувам от България след като тук намерих това:

http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Drums/D...DRU0013606-000R

С 4етири тома и по-добрия вариянт на лакиране. Попринцип струва в Германия 1070€, а тук, в този саит го намерих за 799€ с досавката :P Маи това 6те е сета, а инстанбулките 6те си ги взема от България дето ми ги предложи Pantommind за 525 лв - Instanbul Mehmet. Тук пи6е, 4е тея Мапекси са от Бир4, но наи-горния слои на дървото е Мапъл. Маи тва си е истината, мерси мом4ета :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Идеята за сета е,че основните ти неща трябва да са, както и Боги ги е написал,примерно:каса 22х18"/първото число е диаметъра,а второто дълбочината/ с която ще можеш да записваш всички модерни и популярни стилове,томове 10х8",12х9,14х11 или 12".А допълнителната 18х14" каса ще ти трябва за джаз.Не съм писал,че ти трябва кит с 2 каси :)

Това са ти универсалните размери /за дълбочината говоря/ особено добри за студио,защото имат по-точен тон от по-дълбоките рокаджийски корпуси,всичко останало ще си го закупуваш допълнително когато почувстваш нужда.

За чинелите важи същото,сигурен съм,че комплекта който Драго/Pantomind/ ти е препоръчал е достатъчно добър за теб,а в последствие и него ще ъпгрейднеш.Просто винаги се налага в студио да има повечко неща.

И все пак,бих те посъветвал да си действаш по проектите с програминг или по-добре дръм машина.Събери повечко пари за свестен акустичен сет,не се хвърляй на първото срещнато.

А за електронните барабани не си съвсем прав:)Имат си записани акустични сетове и вършат работа-за репетиции,за записи на някои стилове:поп-фолк,народна музика,R&B и за някои по-рап нещица.Но е факт,че в студио лесно могат да се заменят с дръм машина:)

Иначе след като си имаш представа и от тон режисурата,сигурен съм, че ще имаш успех :)

п.п. Апропо,виж и какви оферти има в

www.tomann.de

сравни и цените,че аз не съм доволен много от този сайт-drumstore,по отношение на барабанистките неща.Сайта е кофти направен,има грешки в снимките и цените,т.е. един артикул не отговаря на снимката или снимката не отговаря на надписа и т.н.

А и цените в Томан са по-ниски.Въпреки това и там е скъпо.Пиши директно на "axel",той работи в Динакорд.Ще ти каже какви комплекти имат в наличност,ще сравниш и цените и т.н.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.