Jump to content
Българският форум за музиканти

Пълно обновяване на 2 броя Vintage Razar


Recommended Posts

Малко снимков ъпдейт по проекта.

Vintage019.jpg

Vintage020.jpg

Vintage021.jpg

 

Както бях намислил, направих черен кант по ръбовете на светлата китара, а следващата стъпка ще е да третирам останалите открити части със светъл варниш, а след това ще я лакирам.

 

Vintage022.jpg

Vintage023.jpg

Vintage025.jpg

 

Махагоновата китара само я минах с тъмен варниш, но не съм много доволен от крайния резултат и може би ще опитам друга техника или варниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матовото черно е най-лесното ,което може да се направи ;) Ако се окаже несполучлив опита с варниша, може пак да се върна на изходния вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Мина известно време докато се наканя да пусна снимки... ;)

Успях да сглобя (временно) една от китарите. Временно,защото не исках да слагам новите част преди да съм убеден че съм 100% доволен от работата по дървенията. А истината е че не съм.

Така че за сега се любувам само на махагоновия Винтидж с един от оригиналните му хъм-ове и само един волюм, колкото да мога да свиря. Ето и няколко снимки:

 

vintage002-1.jpg

 

vintage005-1.jpg

 

vintage006-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бяха тези грозни дефекти по дървото, и само така "гола" щеше да е уникална! Мен лично ме разбива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен черни по-ми харесват.Но едва ли ще стане добре ако ги бойдисаш само със спрей.Трябва си някаква паста за полиране и основа за боята.

Ех тия Ес Джита, много ме кефят такива китарки, но няма изостанали стари модели, а Епифонките не ми вдъхват доверие, щото ми намирисва на рекламен трик с тия келтски кръстчета и матово черно.Знам ли?

 

Бай дъ уей Кеч пара са твоите, ако не е тайна естествено.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен черни по-ми харесват.Но едва ли ще стане добре ако ги бойдисаш само със спрей.Трябва си някаква паста за полиране и основа за боята.

Ех тия Ес Джита, много ме кефят такива китарки, но няма изостанали стари модели, а Епифонките не ми вдъхват доверие, щото ми намирисва на рекламен трик с тия келтски кръстчета и матово черно.Знам ли?

 

Бай дъ уей Кеч пара са твоите, ако не е тайна естествено.

 

Значи да уточня първо, че тия модели на Винтидж не са "чисти" SG копия, а по-скоро приличат на ESP Viper. Тялото е леко засукано, но като цяло са по олекотени и по-удобни( според мен ) спрямо ЕСПтата от гледна точка на форма. Когато купих първата преди N-найси години струваше 189.99 паунда. Сега не се произвеждат точно в същия си вид. Изкараха един по-кофти модел и който е отврат според мен нa външен вид.

 

VR4000CMO.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.