Jump to content
Българският форум за музиканти

Еми... текст :)


Recommended Posts

Здравейте...

 

Реших да постна нещо мое... не е кой знае какво, но все още се уча все пак и... ще ви помоля за честно мнение(не се обиждам от "конструктивна критика")

 

Fake - Mirror

 

Empty words

Covered with fake smiles

Forgotten truth

Hidden inside dying lies

False dreams

Killed by ruthless fears

Unseen beauty

Reflected in the mirror

 

All is fake!

Everything I touch,

Everything I see

Is fake!

Everything I hear

Everything I feel

Is fake!

 

Denied desires

We’ve lost the reason to live

Crying eyes

Spilling blood on the ground

Forgotten hope

Eating our souls to feed

Hungry worms

Waiting for you to die

 

All is fake!

Everything I touch,

Everything I see

Is fake!

Everything I hear

Everything I feel

Is fake!

 

(проекта който искам да направя се казва Fake, а песента Mirror. Enjoy :punk_guitar: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Похвално усилие, но римата като че ли е леко разколебана, използваш конструкция която не следваш през цялата песен. Сигурно когато добавиш музиката ще изгладиш този проблем, но засега те съветвам, ако си твърдо решил да пишеш на един чужд за теб език, да поработиш повече върху мелодичността на текста.

 

Поздрави! :thumbs_up:

Редактирано от Ледник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за конструктивната критика :cheers2:. Проблема е, че малко са ми емоционални текстовете(не емо!) т.е. пиша ги на един дъх, просто думите се изливат, а после музиката трудно ми идва на ума/пръстите. Друг проблем е, че не съм наясно с правилата за ритъма и не съм сигурен че искам да ги знам, защото мисля че ще ме ограничат до някъде, но ще се справя, все някак. Все пак в целия този "проект" съм сам и няма с кой да се карам :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Похвално усилие, но римата като че ли е леко разколебана, използваш конструкция която не следваш през цялата песен. Сигурно когато добавиш музиката ще изгладиш този проблем, но засега те съветвам, ако си твърдо решил да пишеш на един чужд за теб език, да поработиш повече върху мелодичността на текста.

 

Поздрави! :)

Додо,човече,аз не подкрепям мнението на @ледник,защото все пак красотата ,според мен, идва от дисонанса и неравноделността...Все пак сещаш се за пичове като Maynard и Jim Morrison,истински гении в текстописането(при тях каквато и да била конструкция не съществува)...Няма да се плашиш,пиши си на воля,ама следващия път като се видим може да споделиш някоя творба...

 

Относно текста - Бива си го но не е мой тип...Разкарай идеите си от мисълта човече,само това ще ти кажа...

:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично пет пари не давам за римата, що се отнася до писане на текст за песен. Ако си говорим за поезия - в повечето случаи също, но там е малко по-сложно. За да е добър един текст просто трябва да е издържан ритмически спрямо мелодията - нещо, което маса групи правят. Както и да има някаква идея де - било тя философска, чиста емоция или дори изкристализирала простотия.

 

Мен лично текстът не ме кефи, просто ми идва прекалено изтъркан. Но това си е лично мой проблем, и въобще не значи, че е лош. Ще ми е интересно все пак да го чуя в песен - в момента не мога да си представя как точно би могло да звучи, но пък и адски ми се спи.

 

Така или иначе, дерзай, и рано или късно ще останеш доволен от себе си, което е най-важното (защото ако правиш нещо с кеф, и други ще се кефят).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.