Jump to content
Българският форум за музиканти

Krank - Distortus Maximus


Recommended Posts

Тъй като направих голямата грешка ад разчитам на майка си,платката ми е съсипана.Киселината е свалила и маркера и пистите на места са се разяли,сега ще започвам всичко отначало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...Дано поне от 10тия път ....

 

 

...Киселината е свалила и маркера и пистите на места са се разяли,сега ще започвам всичко отначало.

 

Зарязвам на рабош. Засега си на 4-тия път, да видим дали 10 ще ти е щастливото число :greenangel: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там някъде напред се чу приказка за каса биричка по ЕКОНТ :greenangel: Само софтуерче ли искаш или и да се спретне платката?Аз съм навит :greenangel::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз да благодаря на Huk40 за химическите обяснения, прозиращи в поста му и да кажа нещо:

Ник40, не искам да се ***вам, ама за времето на неуспешните опити може да вземеш да прочетеш някоя книжка или някой уеб материал за това как се ецват платки и каква им е идеята. тази схема не е сложна, би могъл да си измислиш и сам платката, щом веднъж разбереш за какво става въпрос. Успех, и аз следя с интерес да видя какво ще нарпавиш :greenangel::greenangel:

 

Едит: Никога, ама никога не разчитай на майка си за подобни неща, не че искам да я обидя, ама ако не е химик или електротехник едва ли има смисъл, както си могъл да се убедиш и сам.

Редактирано от MaPuHcKu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво трябва да е туй нящо сега?

Всички черни полета и линии се очаква да бъдат проводници, така ли?

Май много къси съединения ще произлезнат от туй, да знаеш...

 

Твоят подход ми напомня за подобен случай в края на 60-те години. Един момък, горе-долу мой набор, имаше голям мерак да направи един педал за изкривяване, публикуван в списание Радио и Телевизия. В статията ключовия момент беше споменаването, че групи като Ролинг Стоунс ползват такива чудесии. Тогава в България печатни платки имаше само в транзисторните приемници "Ехо". Затова монтажът бе направен с помощта на рейки/лайсни от изолационен материал с наредени на тях метални "уши" като опорни точки, на които се монтираха отделните елементи.

Както и да е, човекът монтирал всичко и плаче, че нищо не става. Правя аз проверки - няма груби грешки в монтажа, но като се пусне захранването (батерии - 2 бр плоски по 4,5 волта), напрежението изчезваше... А това, а онова... чудя се каква е причината, и О Боже! Обръщам да погледна отдолу на лайсните и какво да видя! Момъкът теглил по една жица на всяка рейка и запоил всички опорни точки за жицата - всичко свързано в една точка!

Та мисля си, че май е време да послушаш съвета на MaPuHcKu:

ама за времето на неуспешните опити може да вземеш да прочетеш някоя книжка или някой уеб материал

 

Много лесно някой може да ти направи устройството, но аз предпочитам да карам хората да се научат да мислят. Имам традиция в това отношение и в друг форум. И момчето се справи перфектно!( :punk_guitar: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не потърсиш направо готов проект за печатна платка?Принтираш на лазерен принтер,гладиш и ецваш (аз ползвам железен трихлорид-по-бавно става,но така можеш да следиш до къде е стиганло и е безвреден).Ако не ти е известен процеса с лазерния принтер ще споделим.Веднъж изкараш ли свястна платка след това и плуидиот може да насити платката и в повечето случаи няма нужда от някакви настъройки,ако се работи с операционен у-л.

И след като ще е дист задължително в метална,екранирана кутия.....иначе много шум,много нещо.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Huk40:

Май и тази "pic" няма много общо със оригинала...

Хайде да дадеш разположението на елементите, за да се уверим, че е правилно свързването им.

 

Извинявай, ако не съм достатъчно тактичен, но имаш ли някаква представа какво в действителност правиш? Или по-скоро КАК да го направиш? Да речем основни знания по електротехника, схемотехника ... Как работят отделните компоненти, защо едно или друго е точно там, където е поставено? Също като нотите...

Ако не, по-скоро нека наистина някой, който може, да ти го направи, а ти ако имаш желание, може да продължиш със самообучението.

 

bratmito:

Готов проект има, и човекът го е показал още в началото на темата (http://img185.imageshack.us/img185/5116/pcb2ol3.gif). Дори има графичен оригинал (макар, че и той е правен от лаик, който честно казано няма опит в правене на печатни платки ), но не знам защо не го прави него. По-скоро вече се досещам...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Никчо, преди да правиш платки, моля те, отговори на няколко въпроса.

 

Какво е ток, какво е напрежение и каква е разликата между тях.

Обясни го с твои думи, не с учебникови определения.

А съпротивление какво е?

Какви зависимости има между тях?

Опитай се да направиш аналогия с вода и тръби, примерно.

 

Ако не можеш да отговориш, мога да ти препоръчам литература.

Ако нямаш амбиции да ставаш инженер - купи си ефекти - по евтино е, а и по-успешно - особено на старо.

Правените ефекти винаги минават през няколко прототипа преди да станат достатъчно удобни за монтаж, безшумни и т.н. При това говорим за хора, които имат голяма практика в електрониката.

Почти сигурно е, че един току-що проектиран ефект ще има проблеми(странни брумове, непредвидени шумове и т.н.).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сайта, който са ти дали горе го чети с едно на ум, защото има изключително идиотски изказвания чат-пат от сорта на:

 

Винаги се стига до един момент, в който дадено устройство би пропуснало или спряло напълно волтажа, като изгори например или дефектира.

 

Струва ми се, че човека, който е писал статиите не е бил много наясно с теорията, за която пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре с тръби и топчета.Електричния ток е движението на топчетата(електроните) вътре в тръбата(проводника) от положителния към отрицателния полюс.Електричния ток поражда магнитно поле.Напрежението предизвиква движението на ел.тока.Съпротивлението е способността на материите да оказват съпротивление на ел.тока.

R=U/I-Кой не знае закона на Ом нека си седи у дом!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Huk40:

Май и тази "pic" няма много общо със оригинала...

Хайде да дадеш разположението на елементите, за да се уверим, че е правилно свързването им.

 

Извинявай, ако не съм достатъчно тактичен, но имаш ли някаква представа какво в действителност правиш? Или по-скоро КАК да го направиш? Да речем основни знания по електротехника, схемотехника ... Как работят отделните компоненти, защо едно или друго е точно там, където е поставено? Също като нотите...

Ако не, по-скоро нека наистина някой, който може, да ти го направи, а ти ако имаш желание, може да продължиш със самообучението.

 

bratmito:

Готов проект има, и човекът го е показал още в началото на темата (http://img185.imageshack.us/img185/5116/pcb2ol3.gif). Дори има графичен оригинал (макар, че и той е правен от лаик, който честно казано няма опит в правене на печатни платки ), но не знам защо не го прави него. По-скоро вече се досещам...

Само ако ми кажете от къде да го взема този фуутсуич или с какво да го заменя и ще я направя тая схема!Аз първо нея намерих!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Точно така Хък40 ,продължавай да упорстваш докато стане -100 пъти ако трябва .Не може да не стане все някога .

Момчето е на 14-15 години -не очаквайте много от него ,но поне се опитва -помогнете му когато трябва. :recourse:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре, каква е разликата между голям ток и малък ток?

 

Ако имаш резистор, 100 ома, през който знаеш. че тече ток 0.3А, какво ще е напрежението между двата му края, и колко топлина ще отделя?

 

Операционните усилватели, които ще ползваш, разбра ли как работят и кои крачета на чипа отговарят на изводите на принципната схема?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.