Jump to content
Българският форум за музиканти

Krank - Distortus Maximus


Recommended Posts

Хора кажете къде се връзват ин-а и аут-а и 9 волтовия пауър съплай на първата схема и какво означават червените квадратчета на втората?

http://img185.imageshack.us/img185/5116/pcb2ol3.gif

http://img185.imageshack.us/img185/680/kra...smaximusod2.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хора кажете къде се връзват ин-а и аут-а и 9 волтовия пауър съплай на първата схема и какво означават червените квадратчета на втората?

http://img185.imageshack.us/img185/5116/pcb2ol3.gif

http://img185.imageshack.us/img185/680/kra...smaximusod2.gif

 

По добре постни и електрическата схема на тази монтажна платка може би се слага клема за жак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пречетаи монтажната на схема, де.

Ще ти отговоря утре, че сега съм на работа, но наистина я пречертаи. Виж как са разположени крачетата на интегралката от нетя и т.н...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сичко е ясно на 1ва си пише IN - Out и +9V , 9те дупки са за едни ЦК клю4ета дето са много Кът. /Вкл. Изкл./

 

По втората: червените квадратчета са: незнам за какво

 

Поне първите няколко елемента на 2те са различни, което значи че двете схеми не са съвсем еднакви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На цветната схема на колко волта трябва да са кондензаторите?Има ли проблем като намерих интегрална схема LM386 N-1,а не N-3 и BC3374 ВМЕСТО 2N5088?И какви трябва да са потенциометрите там линейни какви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ник40:

 

Червените квадратчета са местата върху пътечките, които трябва да се прекъснат. Най-добре става с бургия, плоско заточена с тънък връх, за център. Диаметърът трябва да е малко по-голям от ширината на пистата. Не се пробива платката (макар, че не е проблем) а се снема само медния слой.

2N5088 са нискошумящи (2-3dB), а BC337-4 (няма BC3374, а 337 група по усилване 4) са по-мощни маломощни транзистори за друго предназначение - драйвери, ключове и т.н. Ще станат,но не са за там.

Щом захранването е 9 волта, достатъчно е напрежението на кондензаторите да е 10-16 волта.

За обозначенията на потенциометрите имаше тема във форума. За конкретния случай - на едната картинка са посочени стойностите и закона на изменение. А означава логаритмичен, B - линеен тип.

Входът е на in jack, Изходът на out.

Правоъгълните 3х3 площадки са за крачен ключ (footswitch) конфигурация 3х2. Може да се използва и по-прост вариант 2х2, като се изключи възможността за светлинна индикация при включено състояние. Не препоръчвам модификациите споменати във форума за използване на изходното съпротивление за контрол на транзисторна схема за управление на LED, защото вкарва силни импулси при превключване.

Хайде да остане малко и ти да се потрудиш. Напиши LM386 в Google, и търси какви са разликите на двата модела. Не мисля, че са съществени, но сам ще ги откриеш и ще ги обясниш във темата, нали?

 

ПП. Видях още една възможност за сериозна грешка. Различните транзистори имат различно разположение на краката. Увери се, че всеки крак ще отиде на точното място! Пак трябва да почетеш, няма друг начин...

 

ППП. Ей, писна ми да откривам непрекъснато ламерски проблеми. Какво прави маршалова схема на 3005 в поста въобще?

 

ПППП. Като се копира без да се мисли, ето какво се получава - в едната картинка потенциометрите са обозначени с правилните закони на изменение, на другата всички са Audio, демек логаритмични. Аман от некадърни самодейци, които флудят интернета...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Картинката на Маршала видях,че съм я сгрешил,но не можах да редактирам.Имам почти всичко необходимо без потенциометрите и някой от резисторите.Да попитам друго това 25кА,250кА и т.н. на потенциометрите са килоампери,а не килоомове нали?Има ли значение дали неелектролитните кондензатори са керамични или не?Можете ли да ми препоръчате качествен заместител на 2N5088 и каква ще е разликата ако си запаза БеЦе-то?

Щом захранването е 9 волта, достатъчно е напрежението на кондензаторите да е 10-16 волта.
Е и аз така предположих.
Правоъгълните 3х3 площадки са за крачен ключ (footswitch) конфигурация 3х2. Може да се използва и по-прост вариант 2х2, като се изключи възможността за светлинна индикация при включено състояние.

Може ли да се намери по магазините за електроника този фуутсуич,или да си правя цветната схема?

 

 

ПП:Какви последно трябва да са потенциометрите:линейни или логаритмични?

ППП:Адски много ти благодаря!!!

ПППП:Видях,логаритмични са!

Редактирано от Huk40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потенциометърът е пасивно съпротивление, не може да се измерва в Ампери. А според мен обозначва закона на изменение на съпротивлението, Parni_Valjak ти обясни по-нагоре за тези закони. Доста често по дискретните елементи стойностите се дават без мерната единица, не знам защо, но общо взето всеки който прави такива неща знае, че резистора се мери в омове, няма как да е друго ;) Та в този контекст 25kA не 25 килоампера (откъде би взел толкова, да не говорим за 250) а 25 килоома, изменящ се по А-закон (логаритмичен). В същия смисъл 25kB не е 25 киловолта, а 25 килоома, изменящ се по В-закон (линеен).

 

За кондензаторите не вярвам да има значение, ако греша нека някой ме поправи.

 

Суича се намира във варианта с 6 крачета - 2х3 много лесно, но тогава трябва да се откажеш от светодиодната индикация. Ключа 3х3 не знам откъде можеш да намериш, освен с някаква поръчна отвън.

 

A bratmito ме изпревари с малко :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колко логично звучи.............Направо ме е СРАМ!!! :greenangel:

Последен въпрос ;) (в един друг форум ме нарекоха въпросохвъргачка):Трябва потенциометрите да са моно нали?

 

ПП:Предполагам логаритмичните нямат стерео и моно разновидност!

Редактирано от Huk40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имат ;) Тези на схемата са моно като гледам. Ако вземеш стерео - винаги можеш да ги използваш като моно - просто не използваш единия сегмент. Предвид дефицита, който се наблюдава понякога на пазара, ако случайно намериш стерео с нужните стойности, а моно няма - просто взимай и слагай стереото :greenangel:

Редактирано от MaPuHcKu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: Не и скоро. Никога не съм стъпвал във Враца между другото, но не е било нарочно ;) Както и да е, да не спамим в темата. Успех със сглобяването на ефекта :rockon::metalist::cheers2:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.