Jump to content
Българският форум за музиканти

Кларнетистка гилдия


Recommended Posts

Здравейте! Аз съм професионален гайдар и скоро свирих с един от най-добрите кларнетисти на България и от там се запалих и купих кларинет :greenball: . Страшно ми харесва кларинета , много свиря на него :) , устата ми стана като на фолк певица :D и го овладявам от ден на ден. Ще може ли ако има народни кларнетисти да помагат със съвети и да обменим полезна информация? Ще съм много благодарен за малко помощ, защото неразбирам нищо на кларинета. Любопитно ми е как да извадя по сладък ,плътен и мек звук от него и малко информация относно мундщуци, платъци и чалъми . За връзка skype: Vladi_sagittarius

Да живее музиката :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един приятел - Христо Алексиев - който може да ти каже едно-друго по въпроса.

Пиши му на: kavrakirovo@yahoo.es

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• и ние в клавирния форум си имаме подобна тема, но тук май кларинетистите сте кът...това значи да запалиш повече колеги по форума :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

по мек и "сладък" тон - с повече опражнения и търсене :) пробвай с някойк безмензорни мелодий и търси тона който искаш да чуеш

платъка не трябва да ти е мнго отежък но и да не е много лек има си малко чалъми де, докато се научиш и кой е лек и кой тежък в смисъл има един момент в който си мислиш, че платъка е мнго отежък а той просто е лек и се затваря от най -малкия натиск и въздуха влиза по - трудно. Лекия платък има писклив и остър тон но се манипулира по -лесно. не мога да ти кажа номер, защото много голямо значение има по принцип мундщука. Применро ако свириш с мундщук 5RV който е ан Вандорен платък 3 ще ти звучи по един начин и ще ти е удобен ( приемрно) но ако сложиш същия платък върху В45 точка или особенно лира ще ти е тежък и звука ще е доста по- различен. Точна формула и определение какъв мундщук и какъв номер платък да сложиш - няма, защото при всеки чоек е различно при всеки човек устната мускулатура и кухина е различна и от там на едни им е удобно да свирят със платъци 3и 1/2 и отрворен мундщук а на други с платък 2 и затворен мундщук ( а разликата във въздуха е огромна) :thumbup: надявам се, да съм ти бил полезен с малкото информация която ти дадох. ако се интересуваш от нещо пш о- конкретно - ще се радвам ако мога да ти помогна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
Здравейте! Аз съм професионален гайдар и скоро свирих с един от най-добрите кларнетисти на България и от там се запалих и купих кларинет :) . Страшно ми харесва кларинета , много свиря на него :) , устата ми стана като на фолк певица :P и го овладявам от ден на ден. Ще може ли ако има народни кларнетисти да помагат със съвети и да обменим полезна информация? Ще съм много благодарен за малко помощ, защото неразбирам нищо на кларинета. Любопитно ми е как да извадя по сладък ,плътен и мек звук от него и малко информация относно мундщуци, платъци и чалъми . За връзка skype: Vladi_sagittarius

Да живее музиката :Piano:

 

За постигане на това е необходимо ежедневно свирене и така ще получиш желания "амбушур". подбиране на подходящия мундщук също е важно- пробвай с Vandoren B45 или В40.Наистина са от най-добрите.

 

Платъци за начало 1 1/2 Vandoren , RICO ...

 

Истината е в желанието и постоянството.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.