Jump to content
Българският форум за музиканти

Поредната изработка на китарка


Recommended Posts

Скоро ще има и семпли но сега няма време за запис :) понеже съм зает с направата на другата.

Пък и с тия направии не съм свирил от най-малко 2м и съм загубил тренинг, и преди да запиша някой друг семпъл трябва да поразчупя малко пръстите за да не се излагам :)

 

Та вчера пръснах още 2-3 ръце лак и днес след водното се получи ето това

839947573237265246.JPG

 

1813789868377771193.JPG

 

4660912442129753204.JPG

 

21369971251597828814.JPG

 

2009886359469453522.JPG

 

9198054432072560770.JPG

 

6582846592090635359.JPG

 

627336164393892207.JPG

 

Утре продължавам водно и отстрани че днес ръце не ми останаха

днес карах с 1200 накрая ще завърша с 2000 и после яко полиране

Очаквайте продължение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо браво за труда и майсторлъка, но последното ми прилича на стара мебел, правена по време на комунизма, макар че тогава едва ли е било зебраното на мода(ако изобщо може да се говори за мода по онези времена) А отпред е с шарки вертикално , а отзад хоризонтало....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Скоро ще има и семпли но сега няма време за запис :whistle: понеже съм зает с направата на другата.

Пък и с тия направии не съм свирил от най-малко 2м и съм загубил тренинг, и преди да запиша някой друг семпъл трябва да поразчупя малко пръстите за да не се излагам :(

 

Та вчера пръснах още 2-3 ръце лак и днес след водното се получи ето това

 

 

Утре продължавам водно и отстрани че днес ръце не ми останаха

днес карах с 1200 накрая ще завърша с 2000 и после яко полиране

Очаквайте продължение...

 

Става, става! ;) Между другото, за разчупване на пръстите ползвай и чука от време на време като правиш китарката ( съвет от собствен опит :D;) ) ...май, май помага малко... :ok::D

Редактирано от dandilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо браво за труда и майсторлъка, но последното ми прилича на стара мебел, правена по време на комунизма, макар че тогава едва ли е било зебраното на мода(ако изобщо може да се говори за мода по онези времена) А отпред е с шарки вертикално , а отзад хоризонтало....

 

когато лепнах фурнира първоначалният ми замисъл бе да я потъмня доста повече.Почти както си беше преди ремонта но след нанасянето на 1-2ръце оцветен лак взе че ми хареса и реших да не я барам.

А м/у другото в действителност изглежда много по добре от колкото на снимките и въпреки че шарките са вертикални и хоризонтални мен ме кефи

 

ще видим накрая кво ще излезе. Може и за печката да отиде :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EEEE не. В никакъв случай не исках да кажа че е за печката :hysterical:

 

Сега видях на предната страница как е изглеждала без лак само с фурнира и доста повече ми хареса. Самия лак с оцветителя, който си ползвал, придава червеникъв отенък. Така е започнала пак леко да наподобява първоначалния си облик , само че с изразена шарка.

 

Все пак, всичко е въпрос на вкус в случая. Аз само си казвам моето мнение ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Голямо браво за труда и майсторлъка, но последното ми прилича на стара мебел, правена по време на комунизма, макар че тогава едва ли е било зебраното на мода(ако изобщо може да се говори за мода по онези времена) А отпред е с шарки вертикално , а отзад хоризонтало....
Агоп,и Гибсън 2008 прилича на мебел,но звучи деа..

ПО темата -много дебел слой лак се е излял,но това е лично мнение..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Ами точно... те соц мебелите бяха с много дебел слой лак по вратите.

Не се сещам за кой Гибсън говориш, виждал съм един два, ама нищо общо с мебели нямаха :)

 

pioneer 306c по скоро е обратното.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не говоря за гибсън.

Говоря за бюджетни скуаяри и т.н.

Да ти кажа мен ме кефи с повече лак и дали на някой му изглежда като соц мебел или не си е негово виждане.

Дали ако някой от известните лютиери беше постнал някоя от китарите си щеше да отнесе такава забележка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.