Jump to content
Българският форум за музиканти

Hartke Vxl Bass Attack.....


zanev 70

Recommended Posts

... Здравейте на всички . вчера се рових и Томан и видях това нещо 146871_800.jpg

 

 

... и понеже предпочитам инфо от първа ръка питам - има ли го някой и каква е ролята му всъщност ... според производителя и в действителност .... благодаря за инфото . живи и здрави .Цеко :)

 

.... в нармони централ дават сравнтително високи оценки въпреки че далите мнение не са много .... освен това никъде не намерих дори и 1 семпълче ... нито с сайта им , че дори и в ютуб ..... ако някой го има и врътне нещо записано директно в компа ще съм много признателен :D

Редактирано от zanev 70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не съм имал допир с тази джаджа. Илийката (assoass) имаше такова и го продаде, май не беше много доволен. Това е floor-preamp от типа на Tech 21 Bass Driver DI или подобната играчка на Dunlop/ MXR (само, че е около 2 пъти по-евтино :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На два пъти съм си играл с това.

Представлява предусилвател с активен тон коректор. Има възможност за овърдрайв. Балансиран изход за запис и тн.

Като цяло машинката не е лоша. Става идеално за предусилвател за баса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушах такова животно.

Драйва е тип "пръднята на Робокоп" - прекалено метално и изкуствено звучи. Като за подарък става, но иначе... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пипах едно такова, което обаче веднага отпътува към колегата, за който го бях поръчал. И не успях да си поиграя да го пробвам. Изработката е пърфект. Относно качествата му, той сподели че е много готин и му харесва и си го ползва. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hartke по принцип си имат специфичен звук който мене лично ме кефи. Провбал съм техни глави и саунда беше як. Тая джаджа не съм я пробвал, но производителя твърди че дава типичният Hartke саунд.

 

... лично бих те посъветвал да не купуваш на сляпо. Аз го правя от време на време ама си е жива ролетка

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такова животно, което е най-евтиния и компромисен вариант за пре-амп на Hartke. Поръчах го по приятел от Zzounds без да го чувам, с идеята да го продам, ако не ми хареса. Обаче ми харесва, за парите които съм дал.

 

Има добри хармоници, които за слап са ок, като допълнително може да се контролират високи и ултра високите - Treble и Brite. Shape функцията вкарва некъв лек драйв, ама аз не я ползвам много, че верно нещо пърди, свиря яко дропен. Има готин контролер за нивото между чист сигнал от баса и тоя от ефекта. Също има изход с женски канон, директно за пулт, например, батерийката държи яко и общо взето си е добра машинка. Аз лично си ползвам почти едни и същи корекции - малко хармоници, без shape, brite и treble на средата, баса леко намален и нивото на ефекта над половината.

 

RudiBass наскоро май си взе такова, да сподели ако го е разръчкал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Работата на тия хави не е да надупиш всичко на макс и да се кефиш колко е яко.

Смятам, че машинката върши работа точно в твоето положение - леееко оцветяване на звука и толкоз.

Точно тоя шейп не ми хареса и на мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... супер сте .. благодаря на всички за мненията - определено ми помогнахте да се ориентирам :thumbs_up:

.... живи и здрави . Цеко :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... понеже съм на тази вълна и оглеждам по сайтове попаднах на това произведено от Дънлоп

 

 

222491.jpg

 

.... в хармони централ оценките са много добри въпреки че от 10-12 клиенти , даже казват че е им допадало повече от продуктите в тази сфера от тези на Сансамп ... но и тука както обикновено няма семпли ... та въпроса ми е и тук подобен - виждал ли е някой подобно нещо и най вече дали го е чувал .. е ако пък някой го има случайно де , и реши да направи семпълче записано директно в компа няма да му се разсърдим .... живи и здрави . Цеко :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Имал съм възможност да пробвам тази джаджа за кратко и ми хареса. Иначе помня, че Demiurg си беше взел същото преди време и може да сподели по-подробни впечатления, ако има желание. :greenangel:

 

П.П. Ей тук има една темичка с малко инфо: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=11932&hl= :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машинката е "чук" ! Ако беше от София, бих ти я дал да я пробваш, щото сега и без това не свиря. Звука и е готин, дистера не е много изкуствен, на малки нива си е съвсем добре, онова копче "color" прави магии определено ! :offtopic-001:

Абе харесва ми много, но нямам опит с други такива, да направя директно сравнение.

Единствения и кусур е, че ще и счупиш капачето за батерията почти веднага. Машинката е метална, и това е единствената й пластмасова част. При мен даде фира на втория ден, макар че от "Райзинг Форс" ме предупредиха че се чупи лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... благодарско на всички които са писали и коментирали и по въпроса за Дънлопа .... коментарите ме накараха още повече да се замисля ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.