Jump to content
Българският форум за музиканти

Много страннен проблем.


goqe

Recommended Posts

Имам проблем, който ми пречи да си купя китара с страх да не сгреша.

Искам китара, която да има добър вид (Epiphone Explorer,Colt , Jackson, BC Rich), но имам доста любими песни от различни жанрове музика и незнам да речем дали Blues ще се чува добре на Explorer или на BC Rich.

 

Общо - искам китара с интересен вид, но да мога да свиря всичко на нея.

 

Без тремоло.

 

Ще съм благодарен ако ми помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Що не пробваш с един експлорер или може би flying V. Албърт Кинг свире6е на един обърнат flying V и вадаше доста брутален блусарски тон (а може и още да е жив де не знам).

Според мен за блус няма да сгрешиш с един експлорер, още повече че иска разчупена форма, пък и с него ще можеш да свириш всякжи жидоже музика.

Редактирано от Raxus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и китара да си вземеш все ще можеш да свириш всякаква музика. Стига ти да можеш :) . Така че грабвай някоя метла и давай смело напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще е добре да кажеш колко пари искаш да похарчиш...

Иначе харесах 4 набързо-

 

http://www.thomann.de/gb/bc_rich_warlock_e...c_spalted_2.htm

http://www.thomann.de/gb/bc_rich_son_of_beast_wmd.htm

http://www.thomann.de/gb/washburn_v200proe_bk.htm

http://www.thomann.de/gb/washburn_wv40v_bk.htm

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма китара, която да звучи еднакво добре за всяка музика.

 

Ако искаш китара, с която да докараш по-мек и дълбок блусарски тон(тон, който се доближава до гибсън), а същевременно има малко 80-тарски басов и плътен хеви и траш метъл тон, тогава бих те посъветвал да гледаш в описанието на китарата да е с 628мм мензура(scale length), а не 648мм, както повечето китари, да е с тяло от махагон/mahogany(евентуано с някакъв кленов./maple топ). Грифа може да е от клен/maple или махагон, но имай предвид че изцяло махагоновите китари често са прекалено мътни. Ако малко по по-тъмния тон на хъмбъкерите не те притеснява, можеш да си вземеш китара с 2 хъмбъкера(HH), ако искаш и малко по-разнообразен откъм адаптери тон, може да вземеш HSS китара или дори HSH китара, но за такива фиксд бридж китари, HH е много популярна и добре изглеждаща комбинация. Ако няма пикгард(пластмасова плочка, на която седи цялата "електроника", както на стратокастерите), май е по-добре в случая.

Адаптерите може би е добре да са АЛНИКО, или поне един от тях... според много хора, алникото има по-красив тон от керамиката, което е важно, когато свириш без много дисторшън...

 

Това не са 100% провила, присто предложения.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш универсална китара - според моите наблюдения тва е :

 

Китара със хъмбъкер на бриджа и 2 сингъл койла на мидл и нек - добре е сингл койлите да са алнико.

 

С един 5 позиционен превключвател имаш доволно количество бленди - покриващи доста широк спектър звуци.

 

Страт подобното тяло е доста удобно - особено за свирене на сола.

 

 

Една китара като лес пол или експлорър е супер яка китара но е с доста фиксирани възможности + тва тези китари може да изглеждат ефектно но не са най удобните на света.

 

Универсална схема няма - затова хората си купуват по няколко китари - и на мене ми се иска да имам лес пол , експлорър , страт и теле обаче ......

Обикновена ако имаш повече от 2 китари рядко свириш на всички - варианта за повече от 2 е само ако си баровец или професионалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията и информацията.

 

Може ли да ми дадете примери с китари?

По възможност да са в www.thomann.de или в www.musicstore.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Отново благодаря за помоща.

 

Окото ми хванаха дадения от теб Dean Razorback за 435 евро и BC Rich Son Of Beast даден от Valserp.

 

Ти коя би предпочел в зависимост от универсалност в свиренето?

Редактирано от goqe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Oкото ми хванаха дадения от теб Dean Razorback за 435 евро и BC Rich Son Of Beast даден от Valserp.

 

Aми това са метли, и са направени за метларска музика.

Едва ли ще можеш да покриеш особено много типове звук с нея.

 

Иначе аз хих предпочел BC рич-а. Най-малкото е нек-тру.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След безсънни нощо размишление намерих своята китара.

 

http://www.thomann.de/gb/bc_rich_mockingbird_st.htm

 

Въпроса ми е - къде а я намеря в България? (Реших да е с тремоло после да не съжалявам че съм си взел без.)

Гледах сайта на www.visiarts.net, но там я намя сред Mockingbird-дите.

 

Някой да знае къде мога да я видя и изпробвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е защо в България - поръчай си я от там :greenball:

Визиартс какво мислиш че правят - вкарват ти китара от чужбина, лепват и 40-50% надценка и ти я продават :)

Защо да даваш толкова пари като може и сам да си я вкараш :)

 

А за пробването - нямам идея - освен някой от форума ако има.

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.