Jump to content
Българският форум за музиканти

H&k Triamp или как добрите идеи на чичо Майки Солдано живеят дълго!


Recommended Posts

Имах предвид неудобната истина ,като принципна гледна точка и просто продължих мисълта на метал хамер,което

всъщност няма нищо общо с усилвателите и кой от кого е крал ,мисля ,че той ме разбра.

Ако искате трийте!

Беше си чист :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

:hysterical: @docc.

 

Ta от 60-те години, нещата в рока се изразяват в .... с извинение за чуждия език:

"Crank your Marshalls, gents" :hysterical: ....

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като зодия овен трудно отстъпвам в споровете - явно си личи във форума.

 

Нека все пак формулираме нещата.

 

Основната ми теза:

 

Схемотехниката на преампа е част от цялостния саунд на един усилвател. (тук да не се разбира че усилватели с еднаква схемотехника на преампа звучат еднакво).

 

Чисто физически стойностите на анодни , катодни , решетъчни съпротивления , кондензатори и така на татък на преампа на следните усилватели е абсолютно еднаква:

Солдано сло 100

Меса дуал ректо

H&K triamp - lead канала

Посочения преамп с минорни изменения го има в още известни и не толкова известни модели в бранша.

 

Чисто хронологически - солдано е първи.

 

 

 

Заключение :

Точно тази схемотехника явно е доста удачна и се ползва масово.

 

Може и да греша - човешко е да се греши - но някак си до сега не намирам доказателства , че греша.

Може да си имам пристрастия и симпатии... сори за което.

 

Като край:

 

Купувайте тва което звучи в ушите ви и нека ви радва !

Всичко останало няма значение нали така !

 

Аз съм любител и сам си правя техниката с която свиря.

Поздрави

Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто хронологически - солдано е първи.

 

По кое летоброене? В каво е първи? Според какви данни и заключения е първи (в каквото там е първи)?

 

А иначе хронологически първи е Frederick Guthrie!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Разбра се поне по кое летоброене!

 

Но според друго едно:

- Frederick Guthrie - 1873 - термионен диод

...... ......

- масивен power amp headroom - средата на 60-те

- каскаден гейн - началото на 70-те

- Маршалски хай-гейн модификации - средата на 70-те

.... ....

- претенции относно изначалността Солданова - около 2007 (първа публ. - "Българският Форум за Музиканти")

 

.... Олимпиадата в Пекин - 2008

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Docc развеселяваш ме тотално :hysterical: :hysterical: :hysterical:

 

Абе мойто магаре си е мъжко са - защо ме вадиш от заблуждението :surprise::)

 

 

тука по тоя повод съвсем случайно от google

 

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Num.../fpart/all/vc/1

 

има още една откачалка като мене там тезата е малко различно но си е същата

 

веднага да се изнамери потребителя infernal - явно сме от една порода - трябва да го изнамеря да седнем на маса и пием бира !!!

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами щом е мъжко, стой настрана от магарето, та да не секне весолото!

 

... а и какво ново/различно трябваше, да разбера точно от поста, от линка!?

 

... дано другото магаре се окаже женско, че да се погаждате!

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

веднага да се изнамери потребителя infernal - явно сме от една порода - трябва да го изнамеря да седнем на маса и пием бира !!!

 

Определено от твоята порода:

 

"... za firma s evtini produkti H&K - mnogo rqdko stava na vupros iz serioznite forumi in the world ..." ...

 

Левашко, левашко, левашко, че чак ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DAN аз незнам защо приемаш нещата лично - понеже ползваш тази марка и имаш триамп 2

 

Утре ако си купиш богнер примерно и те изкефи повече какво ще стане ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
DAN аз незнам защо приемаш нещата лично - понеже ползваш тази марка и имаш триамп 2

 

Утре ако си купиш богнер примерно и те изкефи повече какво ще стане ???

 

Брадаре, нищо не приемам лично, повярвай ми.

Наистина имам ТриАмп, и точно това е разликата между нас - че аз го имам и го А/Б тествам с много други сериозни неща, а не на хартия или по слухове. Ако си купя Богнер (което няма проблем да стане) и ми хареса, просто ще кажа, че Богнер е велик амп.

Със сигурност обаче няма да започна с това, че е краден и т.н. Надявам се ме разбираш правилно ...

 

Сега ще ти кажа няколко обективни неща, които почти няма откъде да чуеш.

Едно време като четях форумите - гледам всеки тръби - МЕСА - Металика, Др. Тиатър, Петручи, ала бала. Вади батко ти Данчо една торба пари и купува Меса триаксис, Меса Симул Клас 2:90, Меса педалера (400 долара само тя струваше), Меса кабинети. Бре, викам си - голем съм пич! :whistle: Свиря - гот се чува, ако не друго - поне силно - все пак е 200 вата ^_^

 

След известно време батко ти Данчо вади още една торба пари и купува ТриАмп - свири, слуша ... и сичкото МЕСА почва да събира прах из нас (с чисто нови лампи даже). Нали се сещаш накъде бия ...

 

Освен това (ей това няма къде да го чуеш, щото е малко вероятно някой да е правил тоя тест точно в тази конфигурация). Х&К Тубман през ампа на ТриАмп звучи по-добре от собствените преампи на ТриАмп - и не по-маловажно - 3 пъти по-безшумно!

 

Извода знаеш ли какъв е - пускаш едно нещо, свириш, преценяваш (в реални условия, заеби хартиите) и вземаш решение!

 

А най-важното нещо е, че след много проби идва момент, в който си казваш - това е моя амп. Аз намерих моя амп, повярвай ми, а съм пробвал доста ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам, ако спорите, да спорите върху авторските права.

Три ампа, като идеология - дава 1 клийн канал тип Фендер,

един крънч - тип Маршал и един хай-гейн - от типа за който спорите.

Като всеки канал и 2 типа звук - демек става нещо като 6 канален.

От семпли - сд от китарни списания, ютубата, видео представянето

на триампа от Данчо, за мен е ясно, че ако докопам триамп ще бъда супер щастлив.

(аз съм фен на ХиК и не казвам нещо ново с този факт)

 

Аз пък се чудя защо се подминава, едно очевидно пиратско копие, предлагано от български производител, когато се говори по тема за свиване на чужд продукт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Бих се радвал да споделиш с нас резултати от тестове .

 

Виж мнението не ми е от семпли в нета или само от гледане на схеми по цял ден. Има с какво да сравнявам - може да не е от твоя клас но с радост бих го докарал ей така за идеята за да чуем осезаемата разлика.

Най тъпото е ,че си на 500 километра да му се невиди ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Бих се радвал да споделиш с нас резултати от тестове .

 

Виж мнението не ми е от семпли в нета или само от гледане на схеми по цял ден. Има с какво да сравнявам - може да не е от твоя клас но с радост бих го докарал ей така за идеята за да чуем осезаемата разлика.

Най тъпото е ,че си на 500 километра да му се невиди ....

 

Апаратурата в бара ни - никога не съм имал нищо против да дам на който иска да пробва. Митака Налбантов откога се кани, но още не е идвал по Варна. Който иска - идва и пробва. Няма да откажа на сериозни хора ... Освен това @Досс пък има един камион с глави и кабинети, които също могат да се пробват ако има време, така че ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС: И схемите на PARK са били 1:1 Marshall, обаче това не им е помогнало много...

 

 

Jim Marshall entered into a 15-year distribution deal with British company Rose-Morris during 1965, which had given him the capital to expand his manufacturing operations, though it would prove to be costly. Looking back in retrospect, Marshall admitted the Rose-Morris deal was "the biggest mistake I ever made. Rose-Morris hadn't a clue, really. For export, they added 55% on to my price, which pretty much priced us out of the world market for a long time." The new contract had disenfranchised several of Marshall's key players in the early British distribution system he had set up. Among them was Jim's old friend Johnny Jones. To accommodate his friend, Marshall launched the Park brand name. These were essentially Marshall amps, but the nameplate said "Park" (the maiden name of Jones' wife, Margaret), which Jones could then distribute without violating the Rose-Morris contract. The Park line would also be used over the years for experimental models and other products Rose-Morris wasn't interested in. Other alternate brand names Marshall Amplification had used for various business reasons included, among others, Big M (for the West German market), Kitchen/Marshall (for the Kitchen Music retail chain in North London) and Narb (Ken Bran's last name spelled backwards). Amplifiers sold under these brand names are quite rare, and fetch high-dollar values on today's collectors market

 

с две думи - Парк са част от Маршал. The Park line would also be used over the years for experimental models

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.