Jump to content
Българският форум за музиканти

Di Box ли да взема или Guitar Amp Modeler/direct Recording Preamp/di Box


thw

Recommended Posts

Ultra-G е добър продукт, разработен е от Юрген Рат, който си разбира от китарните електроники.

Аз го притежвам и съм доволен от симулацията, която прави на 4х12.

Досега съм го пробвал така - китара - преамп - дибокса - мтр или пулт.

Варианта с китарна лампова глава още не съм го пробвал и не знам дали ще е проблемен,

и доколко ще ме кефи. Естествено, ако има възможност най - добре е запис с микрофон от реален кабинет, но това е смисъла на ди-бокса - когато няма такава възможност.

А пък и може да се използва и с бас китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
и кое му е по-доброто с ди бокса, отколкото директно от преампа в компютъра??

 

 

Както вече казах точно в тази тема... - когато нямам възможност да озвуча китарен говорител с микрофон - ползвам 4*12" симулацията му... Не "по-добро", а "по-удобно"...

 

Ето това съм го записвал точно по този начин:

 

http://media.putfile.com/Polina-i-Preslav---Kral-Nikoi

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хм ...това последното ми звучи, сякаш е без спийкър симулация. А иначе и аз мисля че на Ultra G симулацията е добре, но при теб може и да е от самия дист, да е по "рехав" ли, де да знам...

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ставаше въпрос дали е по-добре да включиш лампов усилвател през ди-бокса, исках просто да изясня, че ако нещо някога би изгоряло без външен товар, това би бил евентуално усилвателя, а не ди-бокса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет. Избрах Ultra G 100 и съм много доволен от него. Който обича да посвирва през компютър да не се замисля ами да бяга да си купи един ди бокс, защото разликата наистина е голяма ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ок, начинаещ съм. Може ли да поясниш как правиш връзката към компа?

Китара -> Behringer ULTRA G GI100 -> микрофонен вход на компа или нещо различно.

За да се свири на комп само това достатъчно ли е (имам предвид хардуер, аз софуера ще си го намеря :thumbs_up:)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, начинаещ съм. Може ли да поясниш как правиш връзката към компа?

Китара -> Behringer ULTRA G GI100 -> микрофонен вход на компа или нещо различно.

За да се свири на комп само това достатъчно ли е (имам предвид хардуер, аз софуера ще си го намеря :))?

 

Точно така Китара -> Behringer ULTRA G GI100 -> микрофонен вход на компа. Точно това е всичкия хардуеър, който ти трябва за да си свириш през комп-а. Само че преди да пробваш да свириш искам да ти кажа, че може да имаш проблем с латенсията на звука, ако саунд картата ти е по-старичка - решението на проблема е да си изтеглиш --> assio4all <--. Поразрови из форума и ще намериш доста полезна информация как става номера B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента успях да изкарам звук през компа. чрез guitar fx box 2.6. Действително има латенция, сложих и asio4all и нещата доста се подобриха. Утре ще се занимавам с настройките на това asio4all. Но ми става интересно с какво ще подобри нещата въпросния Behringer ULTRA G GI100? Т.е. не ли по-добре да дам парите за по- добра саунд карта примерно? В какво се изразява ефекта от този DI BOX?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.