Jump to content
Българският форум за музиканти

форумът е муден ..


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Не мисля да си обясняваме Интернет, принципи на торентите, TCP/IP, комуникации и мрежи ;)

 

Със съвсем прост тест показах какъв е ефекта от дефекта.

Ако държиш да настояваш, че това е абсолютно без значение - аз лично нямам нищо против, но все пак бих се поинтересувал, ако разбира се те интересува тази тематика :godbless:

На мен специално форума не ми е бавен :hysterical:

 

 

П.П. Забелязах, че си сложи линк към картинката, което е наистина похвално :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Както споменах няколко поста по-нагоре, ето един доста лесен начин да се подобри зареждането на страниците от форума:

 

1. Отивате в контролния панел на акаунта си (горе в дясно има линк "Контрол панел")

2. В ляво от списъка с линкове цъквате на "Настройки: Форум"

3. В дясната страна има табличка с надпис "Външен вид на форума"

4. Намирате текста "Желаете ли да виждате подписите на потребителите, докато преглеждате темите?" и в падащият списък до него избирате "Не"

5. Натискате бутона "Промяна на настройките" за да влезе в сила промяната и да бъде запазена

 

Разлика има и тя може да е доста сериозна, особено когато подписите се хостват на сървъри на другия край на планетата.

 

Тъй като Lord Of Darkness си е махнал невероятната картинка от подписа се принудих да си я сложа на себе си като подпис за да мога да тествам.

 

С забранени подписи, общото време за зареждане на тази тема (втора страница) е 4.35 секунди. Като се разрешат подписите и особено ако има подпис в стил Lord Of Darkness, страницата заема скромните 11.21 секунди. С други думи при разрешени подписи общото време за зареждане е близо 3 пъти повече.

 

Ето и няколко картинки от тестовите резултати, ако на някой му е интересно:

 

Забранени подписи:

 

topic_41982_no_signatures.jpg

 

С подписи:

topic_41982_with_signatures.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове (и дами :hysterical: ), прекалено голям въпрос го направихте.

 

Ники, получаваш адмирации за положените усилия! :godbless:

 

Ползвайте предложената от Ники опция, и си свиркайте. Лично за мен посочената проблемна ситуация е съвкупност от няколко елемента, не са само подписите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се , че някой мод се е постарал да ми прехвърли тежката картинка в линк ... Та. Щом смятате че така си решавате проблемите на комповете здраве да е . Аз пък като гледам тема в "Изработка и ремонт" със снимков материал забелязвам че времето за зареждане е 1000 пъти повече . Хайде да махнем и картинките от темите , че да не си бавим форума излишно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика в информативността и смисловото съдържание на снимките в темите и тези в подписите? Или не, а ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините за този проблем може да са много. Както се каза може да е и от кеш. Не ми се спори повече, просто НЕ НАРУШАВАЙТЕ ПРАВИЛАТА!!!

 

П.П. Някой мод... БЯХ АЗ. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ти пък... тъкмо похвалиха човека, че е проявил разбиране, а то какво се оказа - няма никаква заслуга горкият :bravo:

 

Причини за забавяния може да има много, но да изпадаме в размишления на тема performance & scalability няма никаква полза, особено когато от тези разсъждения няма никаква практическа полза. Махането на подписите помага когато се гледат теми в които са писали хора с подписи с картинки, в останалите случаи разликата е минимална, но въпреки това помага.

 

На тези които не си спомнят, не е лошо да напомним колко е тежък форумният скрипт и как ни изгониха от единият хостинг провайдър заради това, че товарим машината повече от останалите сайтове, така че това което има в момента е в пъти по-добре и няма досадните IPS Driver Error.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгониха ни, защото не можаха да оправят проблема ;) НО! Инвижън не правят леки неща. Трябва си здрав хостинг, за да се движат добре. Смятам, че имаме такъв и затова трябва малко да проявим разбиране и да не товарим скрипта повече, отколкото му е нужно :bravo:

Не съм се карал ;) Просто наблегнах на правилата. Акцент, Ники, акцент :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.