Jump to content
Българският форум за музиканти

разпознаване на тоновете по слух


Recommended Posts

Казват Че абсолютният слух бил проклятие за човека,който го притежава,ставал по раздразнителен(мно'о ясно :( )по обясними при4ини.За щтастие или нещастие ,обаче,мисля че дори и да имаш предразположение,ти трябват години труд ,за да овладееш тази способност :godbless: .Според мен- не се напъвай да ставаш абсолютист,има и много по - полезни неща за научаване,възможни в по -кратки срокове :)

късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

всичко става с много вадене на музика. А примерно като чуя някое парче и като чуя познат тон веднага в съзнанието ми изплува примерно парче, което е съдържало този тон. Малко сложно за обяснение, но наистина това става с много вадене на музика. Едва ли ще можеш да разписваш свободно ако не си абсолютист. Важното е не толкова разпознаването на тона, а на интервалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко става с много вадене на музика. А примерно като чуя някое парче и като чуя познат тон веднага в съзнанието ми изплува примерно парче, което е съдържало този тон. Малко сложно за обяснение, но наистина това става с много вадене на музика. Едва ли ще можеш да разписваш свободно ако не си абсолютист. Важното е не толкова разпознаването на тона, а на интервалите.

Напълно съм съгласен, ако не го бях прочел това щях да напиша може би същото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или си апсолютист и чуваш направо тона,или зимаш друг и спрямо него се ориентираш.в музикалното нон стоп такиа упражнения по солфеж се правят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че има цяла тема от отдавна, която съдържа много гледни точки точно по въпроса за абсолютния слух.

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...ct%20pitch&st=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.