Jump to content
Българският форум за музиканти

Upgrade на китарата ми.


NOKIA

Recommended Posts

Значи, наскоро взех китарата, но изобщо неразбирах за какво става въпрос. За 500 лв. ми хареса и цвета. Но сега вече като съм по-навътре в нещата, и си я записвам в компютъра, взех си и V-AMP 2, използвам китарни програми като Amplitube и т.н.

Но звука нещо не ми харесва, много бучи, пръщи, за клийн ефект става, ама аз искам да свиря хард рок, искам да вади такъв звук. Може ли да стане? Какви адаптери ми трябват, колко струват горе доло и едни яки струни.

Мерси предварително.

 

stratocaster%20standart%202.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Ако искаш съвсем класически страт звук, но без брум - виж темата за kinman.

Иначе можеш да сложиш каквато си искаш марка двойни адаптери, в размер на единични(различните марки са различно добри).

Имаше в "китара" прясна тема, където беше зададен подобен въпрос.

Прочети и нея: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=41267

 

Разбира се, китарата не е върха на сладоледа, и няма да звучи като най-яките къстъм китари, така че прецени колко пари ти се дават за адаптери за нея.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За тия парички можеш или да си вземеш един адаптер,който е от фирма с име, или можеш да си вземеш 2-3, които са по-неизвестни.

 

Капъша провада бостън адаптери, потърси в musicjam.hit.bg

В РФ продават разни марки, има и по-евтинки адаптери, въпреки,че не съм очаован от звука на техните евтини мини хъмбъкери.

В малък цум можеш да разгледаш дали има... и т.н.

Виж и в динакорд, да..

 

От Капъша, малки хъмбъкери са:

PU-21-BK 21349

PU-21-WH 21350

PU-21-CR 21351

PU-22-BK 21352

 

 

Тези са за телекастер, но може и да станат:

PU-33-RBK 21356

 

Тези с керамични магнити са малко по хай-фи, докато този последния, който е с алнико магнит, има по-класически тон, но е за теле.

Може да попиташ Капъша дали няма алнико мини хъмбъкери за страт.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В динакорд ще ида и ще им обесня точно кво искам, а аз искам горе доло да мога да вада як драйв с хайгейн настройки :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в динакорд не продават адаптери :greenangel:

като изръси такава сума пари що не си взе такъв тип????

squiervintmodstratHSS.jpg

стандард с хъмбъкер е същите пари, но нямаше да сменяш нищо или най-много да минеш на марков бридж адаптер

 

да беше питал преди да купиш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Як драйв с High Gain натройки и V-AMP-2 се постига и с китарата, с която си в момента. Приятел имаше точно куче-марка тип Страт със сингъл адаптери, но си звучеше страхотно. Според мене нещо настройките не са ти добри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, неща да ми давате акъл, що несъм купил тва онова. Или пък настройките кви били. Искам съвет за адаптери, нищо друго, никви критики. Благодаря за напътствието на Evtim. Ще разпитам тук там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,защо като не искаш да ти дават акъл пускаш тема. :girl_witch:

Второ как настройките на прилежащата ти техника да нямат значение.Хората са тръгнали да ти помагат ти им се звериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се зверя, просто колкото и да го настроиваш, с таз китара, с тези адаптери, хубав звук неможе да се извади. Ти ако можеш здраве да е, акъл искам, относно адаптерите, а не що несъм взел това-онова... Ясно!!! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне кажи какъв ти е ампът, на кои групи се кефиш и респективно на кои искаш да прилича звукът ти и най-вече какво разбираш под "хард" звук? Сърди се колкото искаш, но и аз съм на мнение, че може да се изкара по-изкривен звук с тази китара, не особено характерен и стратокастърски, но все пак може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Oт Варна ли си?

Капъша ти е далече.

Ако искаш, мога да го разпитам за цените(на не повече от 4-5км от вкъщи е магазина, а имам често път оттам), и да каже някаква оферта за парите, които имаш.

След това да ти пиша офертата, и да се разберете за доставка с куриер.

Телефона на сайта не знам дали е активен.

 

Иначе и лъскавите маркови адаптери са ОК, но за тия пари е по-вероятно да можеш да си вземеш само един.

Тези бостън не са никак лоши - чувал съм китари, които идват с тях.

 

Само кажи какъв точно звук търсиш.

Някакъв класически страт тон стил Ричи Блекмор или Ерик Клаптън, но безшумен, или някакъв метъл страт тон стил Айрън Мейдън ...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се зверя, просто колкото и да го настроиваш, с таз китара, с тези адаптери, хубав звук неможе да се извади. Ти ако можеш здраве да е, акъл искам, относно адаптерите, а не що несъм взел това-онова... Ясно!!! :thumbs_up:

Смени си и китарата и адаптерите! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.