Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Grg170dx


Recommended Posts

наистина мисля че си се насочил в добра насока като за китара.

Ibanez може да поръчаш от VisiArts,мисля че няма да имаш проблеми с тях,пратката ще дойде по куриер и няма да е много скъпо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

ако си купя само китара, само китара ли получавам или има някакви бонуси към нея.

този пакет по добър вариант ли е от китара (само)http://www.thomann.de/gb/ibanez_jumpstart_grx70j5m_bk.htm ? гледам че са долу-горе еднакви цените

Редактирано от dimmuborgir6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Ако си купиш само китара, само китара получаваш. Понякога в офертата може да е включен калъф (gigbag) или куфар (case), перца (picks), коланче, но нищо повече. Така че "Jumpstart" пакета е точно затова - да ти даде всичко необходимо, за да можеш да свириш - китара, усилвател, перца, коланче, калъф и тунерче за настройка.

 

Най-добре пусни линкове към това, което си гледал, за да разберем какъв звук искаш да докараш. Понякога (а и особено когато се опитваш да минеш евтинко :)) за да докараш звука, който искаш, не можеш без да добавиш разни ефекти допълнително.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, 10W е - звукът не е като на кубе 100W, ама пак става - повече към "overdrive" като че ли отива, честно казано.

 

 

А за по-тежко май ще е добре като си вземеш китарата, да си купиш струни 11-ки или по-големи и да спаднеш в "B" настройка

 

1-ва -->B

2-ра -->F#

3-а -->D

4-а -->A

5-а -->E

6-а -->B

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи същата китара си я взех преди 1 година от немския e-bay, чисто новичка за 229 евро. Получих я с калъф, кабел, колан и перце.

 

Но след като си в България, не виждам защо трябва да си я взимаш от чужбина, при положение, че цената е горе-долу еднаква. Попринцип магазините из Бг имат и доставка, така нашия барабанист си поръчва нещата и му ги пращат по куриер.

 

Така че звънни 2-3 телефона из магазините, питай имат ли китарата в наличност и дали пращат с куриер. Така или иначе и да я пипнеш, виждам, че не си много на "ти" и няма да направиш кой знае каква разлика. Или другия вариант хващаш един батко музикален ,който разбира от китари и го водиш в магазина да види всичко ли и е наред.

 

Поздрави и да се похвалиш като свършиш с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Да, 10W е - звукът не е като на кубе 100W, ама пак става - повече към "overdrive" като че ли отива, честно казано.

 

 

А за по-тежко май ще е добре като си вземеш китарата, да си купиш струни 11-ки или по-големи и да спаднеш в "B" настройка

 

1-ва -->B

2-ра -->F#

3-а -->D

4-а -->A

5-а -->E

6-а -->B

 

:girl_witch:

 

напълно съгласен :music336:;):) аз свиря в точно тази настройка и много се кефя, само че мойте струни за 13-60 и си иска да попипнеш тръс род-а ;)

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: ох откога я вземам и все незнам от къде :) .....

 

Ами мисля, че достатъчно варианти се изброиха в темата ти :) В крайна сметка сам си решаваш, ние не можем да я свършим вместо теб...  После знаеш темата отгоре която е пинната, похвали се там ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами звъниш един телефон на Икономов в Благоевград, питаш имат ли я в наличност китарката (като почти 100% ще я имат) и отиваш и я взимаш. Аз с моята китара така направих, само че докато съм пътувал към Благоевград някой...я беше купил, затова се наложи да чакам около месец и кусур да докарат нова. Ако не друго ще можеш да пипнеш китари, които иначе никога не би имал :)

 

П.С. Пост номер 1000 :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, китарката си е супер за начинаещти. Много по-добър избор от един Скуайър примерно... така че си заслужава паричките, а относно това, че не знаеш от къде да си я купиш ... явно просто не си гледал достатъчно, или не ти се занимава ама нали знаеш КОЙТО ТЪРСИ НАМИРА.Тъй де ... ако наистина сериозно си намислил да свириш на този инструмент а не да го оставиш да прашасва някъде отивай и си взимай Ибанеца :cheers2: колкото се може по-бързо ... УСПЕХ !!! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много :P най-вече на Bob Rock

 

Гледам, че май си се насочил към магазина в Русе и искам да ти кажа, че съм доволен от тях. Пича е доста ведър и приветлив и ще ти разреши да пробваш това онова ако искаш. Само че имаш един проблем, че в момента нямат точно твоя модел, а малко по висок клас - поне така беше до преди няколко дена когато ходих до там да си купя една машинка и разгледах китарите. Но невярвам да немогад да ти доставят точно твоя модел до няколко дена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само ще ти кажа да не си вземаш пакет - не е толкова зор да си купиш някое друго перце и колан :cheers2:

обикновено в пакетите всичко е мега-шит, колкото да свири (казвам обикновено, пакета на Ibanez не съм го виждал, но съм 90% сигурен какво ще е)

 

thw - много як аватар :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.