Jump to content
Българският форум за музиканти

компютърна програма за ефекти на ел. китара


nevermind

Recommended Posts

Здравейте,

 

казаха ми за програма с най-различни ефекти за електрическа китара, наименувани на различни банди - т.е. примерно "Нирвана" и китарата ти звучи като тяхната. Бихте ли ми дали инфо за тази програма, как се казва поне и къде да я намеря?

 

Ако не, предлоьете някоя програма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

казаха ми за програма с най-различни ефекти за електрическа китара, наименувани на различни банди - т.е. примерно "Нирвана" и китарата ти звучи като тяхната. Бихте ли ми дали инфо за тази програма, как се казва поне и къде да я намеря?

 

Ако не, предлоьете някоя програма...

 

 

Мога да ти кажа къде да я намриш - раздел софтуер на този форум! Има и бутон търсене, но май трябва малко мисъл :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

казаха ми за програма с най-различни ефекти за електрическа китара, наименувани на различни банди - т.е. примерно "Нирвана" и китарата ти звучи като тяхната. Бихте ли ми дали инфо за тази програма, как се казва поне и къде да я намеря?

 

Ако не, предлоьете някоя програма...

 

Сигурно говориш за Guitar Rig.

 

Аз лично ти препоръчвам ReValver MK3. Дори може и с 2-та да пробваш. Никак не е лоша, дори си мисля, че се държи по-добре от Guitar Rig-a. По-запознатите да кажат.

 

Само едно нещо - тия програми, без значение с коя се пробваш първо, ще ти изпилят нервите и ще бъдеш пред нервна криза. Така че - няма да се шашкаш :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програмата, която прави китарата ти да звучи близко до която си банда искаш се нарича "похарчи 3 хил. лв. за китарна техника". Действа сравнително добре, можеш да си я изтеглиш от Райфайзен банк под формата на кредит. Въпросът ти е от семантичния стериотип : "Пусни, Боже, печени врабчета!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, и по-тънко може да се мине. Сваляш да кажем програмата гитар риг, нагласяш си там виж на Кобейн ефектите и усилвателите, аз знам със сигурност само за ds1, че е ползвал, та нагласяш...и пак ще си много далеч от звука на групата. Работата е, че дори да намериш пари и да си купиш техника като неговата, пак няма да звучиш като него. Много употребявана дума из форума е "звукоизвличане", та именно заради нея няма да звучиш като Кърт Кобейн. Обаче е, че то се търси да звучиш подобно на него, а не 1в1, така, че пробвай и може и печени врабчета да завалят :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, и по-тънко може да се мине. Сваляш да кажем програмата гитар риг, нагласяш си там виж на Кобейн ефектите и усилвателите, аз знам със сигурност само за ds1, че е ползвал, та нагласяш...и пак ще си много далеч от звука на групата. Работата е, че дори да намериш пари и да си купиш техника като неговата, пак няма да звучиш като него. Много употребявана дума из форума е "звукоизвличане", та именно заради нея няма да звучиш като Кърт Кобейн. Обаче е, че то се търси да звучиш подобно на него, а не 1в1, така, че пробвай и може и печени врабчета да завалят :bravo:

 

Е да ама това не означава, че е невъзможно, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
и пак ще си много далеч от звука на групата. Работата е, че дори да намериш пари и да си купиш техника като неговата, пак няма да звучиш като него. Много употребявана дума из форума е "звукоизвличане", та именно заради нея няма да звучиш като Кърт Кобейн. Обаче е, че то се търси да звучиш подобно на него, а не 1в1, така, че пробвай и може и печени врабчета да завалят :bravo:

 

 

ае ся - с дънкън sh-4 (какъвто е ползвал) и лампов хай-гейн или дистера ми Босс в чистия канал мога да кажа че вадя особено близък звук до неговия, а за звукоизвличането - не е бил особено техничен китарист като Хендрикс или Малмстиин примерно, така че не е трудно да се докара :)

иначе е ползвал и дс-2, както и сансамп класик (не гт-2)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.